پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
بازاریابی شبکه اجتماعی

بیو اینستاگرام برای پیج کاری

عاطفه سلحشور عاطفه سلحشور
15 آذر 1402
زمان مطالعه: 6 دقیقه
بیو اینستاگرام برای پیج کاری
زمان مطالعه: 5 دقیقه

بسیاری از کسانی که پیج کاری خودشان را راه‌اندازی کرده‌اند، نمی‌دانند بیو اینستاگرام برای پیج کاری را چگونه بنویسند، در حالی‌ که اطلاعات بیو اینستاگرام یکی از بخش‌های مهم اکانت‌های بیزینسی یا کاری است. اگر پیج بیزینسی خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید و دنبال متن برای شروع پیج کاری می‌گردید، این مقاله برای شما است. در این مطلب، ویژگی‌های بیو حرفه‌‌ای اینستاگرام را توضیح داده و ترفندهای خاص برای نوشتن این قسمت را معرفی می‌کنیم.

پیج کاری در اینستاگرام چیست؟

هر پیجی که معرف محصولات و خدمات شما است، می‌تواند پیج کاری شما باشد. پیج‌های فروشگاهی، پیج عکاسی و پیج‌های بلاگری از جمله پیج‌های کاری در اینستاگرام هستند. شما با این نوع پیج، خدمات و محصولات خودتان را معرفی می‌کنید. پیج برندهای معروف، پیج‌ پزشک‌ها و دندان‌پزشک‌ها هم در دسته پیج‌های کاری قرار می‌‌گیرند. اولین چیزی که مخاطب در پیج کاری می‌بیند، بیو است؛ بنابراین بیو اینستاگرام اهمیت زیادی دارد. در بخش بعدی، اهمیت بیو برای پیج کاری را توضیح می‌دهیم.

بیو اینستاگرام برای پیج کاری

اهمیت انتخاب مناسب‌ترین بیو برای پیج کاری اینستاگرام

ممکن است تصور کنید که به متن برای شروع پیج کاری اینستاگرام احتیاج ندارید، بیوگرافی در پیج کاری نقش مهمی در جایگاه برند شما در ذهن مخاطب دارد. کاربرها بیو شما را می‌بینند و از خدمات و محصولات شما آگاه می‌شوند. در واقع، کاربر در اولین نگاه به بیوگرافی، باید هدف کسب‌وکار یا برند شما را درک کند و متوجه شود که شما چه محصولی می‌فروشید.

همچنین، اگر هدف شما از پیج کاری اینستاگرام، پرسونال برندینگ است، به یک بیو حرفه‌ای اینستاگرام احتیاج دارید. در این بخش باید اطلاعات مهمی مثل نحوه فعالیت و راه‌های دسترسی را نوشته و خودتان را در چند جمله کوتاه به کاربر معرفی کنید. در نهایت، اگر بتوانید بیو برای پیج کاری را کامل و حرفه‌ای بنویسید، می‌توانید از اینستاگرام تیک آبی بگیرید.

بخش‌های بیو حرفه‌ای اینستاگرام

بیو اینستاگرام برای پیج کاری، زیر تصویر صفحه شما قرار دارد و شامل نام، نام کاربری، لینک وب‌سایت، زمینه کاری، انواع خدمات، تجربه‌ها و مهارت‌ها است. بیو برای پیج کاری از ۱۵۰ کاراکتر تشکیل شده است. شما در این ۱۵۰ کاراکتر باید هدف از کارتان را بیان کرده و موضوع پیج را به صورت شفاف توضیح دهید.

نکات انتخاب بیو اینستاگرام برای پیج کاری

برای نوشتن متن برای شروع پیج کاری باید نکات زیر را رعایت کنید. این نکات تعیین هدف، استفاده از هشتگ‌ها و جای‌گذاری کال تو اکشن هستند. برای این که مخاطب‌های پیج، اطلاعات شما را بدانند، باید اطلاعات تماس و آدرس را هم بنویسید. به‌علاوه، نوشتن بیو اینستاگرام با فونت خاص هم باعث افزایش زیبایی پیج کاری شما می‌شود. در ادامه، نکات مربوط به نوشتن بیو اینستاگرام برای پیج کاری را توضیح می‌دهیم.

نمونه بیو اینستاگرام برای پیج کاری

هدف از بیوگرافی را مشخص کنید

مهم‌ترین نکته برای نوشتن بیو حرفه‌ای اینستاگرام، مشخص کردن هدف است. از آن‌جایی که تعداد کاراکترهای بیو ۱۵۰ عدد است، باید هدف از پیج کاری و بیوگرافی را به درستی مشخص کنید. در تعیین هدف، کلمه کلیدی کسب‌وکار شما اهمیت زیادی دارد.

مثلاً، اگر محصول شما انواع جواهرات بدلی است، عبارت «انواع جواهرات بدلی را در بیو بنویسید. ممکن است در طول زمان، هدف شما از بیوگرافی تغییر کند. در این موقعیت، باید به فکر تغییر بیو اینستاگرام باشید. مثلاً، اگر سایت خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید یا می‌خواهید لینک ثبت‌نام در رویداد را تبلیغ کنید، می‌توانید در قسمت ویرایش بیوگرافی، لینک را اضافه کنید.

از تجربه‌ها و مهارت‌هایتان را بگویید

اگر هدف از پیج کاری شما، برندسازی شخصی است، بهتر است مهارت‌ها و تجربه‌هایتان را توضیح دهید. در صورتی‌که در زمینه مشاوره فعالیت می‌کنید، سال‌های فعالیت‌تان را ذکر کنید. معمولا در بیو اینستاگرام افراد مشهور، جوایز و کتاب‌های آن‌ها نوشته شده است.

از دسته‌بندی‌های اینستاگرام استفاده کنید

یکی از اصول تنظیم بیو برای پیج کاری، تعیین نوع صفحه است. اینستاگرام برای پیج‌های بیزینسی دسته‌بندی‌های متنوعی دارد. بلاگر، فروشگاه‌، صفحه خبری و صفحه آموزشی از جمله این دسته‌بندی‌ها هستند.

اگر از بخش کتگوری‌های پیج بیزینسی اینستاگرام استفاده کنید، نوع پیج کاری شما در بیوگرافی نشان داده می‌شود و لازم نیست نوع پیج را دوباره در بیوگرافی تکرار کنید. مثلا اگر فروشگاه آنلاین لباس دارید، می‌توانید در بخش کتگوری‌ها، گزینه‌ Clothing brand را انتخاب کنید.

هشتگ بگذارید

یکی از استراتژی‌های مهم نوشتن بیو برای پیج کاری، استفاده از هشتگ‌های مرتبط است. این کار تعامل شما را با پست‌ها و صفحه‌های مشابه افزایش می‌دهد و باعث تبلیغ کسب‌وکار شما می‌شود. به‌علاوه، مخاطب هم با دیدن هشتگ‌ها به تخصص و محصولات شما پی می‌برد.

کال تو اکشن (Call to action) را فراموش نکنید

در بیو اینستاگرام برای پیج کاری، بخشی برای گذاشتن لینک طراحی شده است. شما می‌توانید لینک سایت یا لینک‌های موردنظر خودتان را به عنوان کال تو اکشن در این قسمت قرار دهید. کاربرها با کلیک کردن روی این لینک می‌توانند محصولات متنوع شما را ببینند و اطلاعات بیشتری درباره کسب‌وکارتان به دست آورند.

آدرس را در بیو بنویسید

یکی دیگر از ترفندهای بیو حرفه‌ای اینستاگرام، نوشتن آدرس و اطلاعات تماس است. برای اینکه مخاطب‌ها و مشتری‌ها بتوانند راحت با شما ارتباط برقرار کنند، بهتر است که شماره تماس و آدرس دقیق‌تان را بنویسید. مثلاً، اگر فروشگاه لباس دارید و می‌خواهید مشتری‌ها برای خرید حضوری و دیدن لباس‌ها به فروشگاه مراجعه کنند، آدرس را حتما در بیو بنویسید.

برای این کار وارد بخش Edit Profile شوید و روی گزینه Contact option کلیک کنید. در مرحله بعد، گزینه Business address را انتخاب کنید و آدرس را وارد کنید. فراموش نکنید که حتما گزینه display contact info را فعال کنید. با این کار، آدرس در بیو اینستاگرام نشان داده می‌شود.

مطلب مرتبط: بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

بیو حرفه‌ای اینستاگرام

روش‌های تغییر فونت بیو برای پیج کاری

اگر زمان زیادی است که دنبال نوشتن بیو اینستاگرام با فونت خاص هستید، در این بخش مراحل تغییر فونت فارسی در بیو اینستاگرام را توضیح می‌دهیم. برای اینکه بیو پیج کاری را با فونت زیبا بنویسید، باید از اپلیکیشن‌ها و ابزارهای تولیدکننده فونت اینستاگرام استفاده کنید. IGfonts.io، FontGet و Meta Tags Font Generator از جمله این ابزارها هستند. البته این نکته را فراموش نکنید که این برنامه‌ها برای نوشتن بیو اینستاگرام انگلیسی با فونت خاص ساخته شده‌اند.

در حقیقت، فونت‌های این برنامه‌ها برای زبان انگلیسی طراحی شده‌اند. یکی از این برنامه‌ها مثل Meta Tags Generator را انتخاب کنید و متن بیو را در سمت چپ صفحه بنویسید. در این مرحله، چندین فونت ظاهر می‌شوند. یکی از این فونت‌ها را انتخاب کنید و فونت متن را تغییر می‌دهید. متن را کپی کنید و آن را در بیو اینستاگرام paste کنید.

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید پیج کاری شما حرفه‌ای باشد و مخاطب‌ها و مشتری‌ها هدف از پیج را در مدت زمان کمی درک کنند، به بیو حرفه‌ای اینستاگرام احتیاج دارید. در این مقاله، نکات مربوط به بیو اینستاگرام برای پیج کاری را توضیح دادیم و ترفندهای نوشتن متن برای شروع پیج کاری را بیان کردیم. با رعایت این نکات فروش شما افزایش پیدا می‌کند و جایگاه بالاتری در ذهن مخاطبان کسب می‌کنید.

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
عاطفه سلحشور
عاطفه سلحشور
نظرات

اشاره