پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
بازاریابی شبکه اجتماعی

نحوه تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام

بهاره صفوی بهاره صفوی
23 آذر 1400
زمان مطالعه: 8 دقیقه
نحوه تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام
زمان مطالعه: 6 دقیقه

شما هم دوست دارید از فونت‌های فارسی در بیو و استوری اینستاگرامتان استفاده کرده و تغییر فونت فارسی در اینستاگرام را یاد بگیرید؟ حتما حین اینستاگرام‌گردی و سرک کشیدن به استوری بلاگرها متوجه فونت‌های زیبا در استوری و بیو آنها شده‌اید. اینستاگرام یک اپلیکیشن انگلیسی‌زبان است، گرچه زبان‌های دیگری هم در اپلیکیشن وجود دارد و فونت‌های انگلیسی مختلفی هم برای آن طراحی شده است؛ اما فونت‌ فارسی آن تنوع زیادی ندارد. در این مطلب می‌خواهیم درمورد نحوه تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام صحبت کنیم. اگر شما هم می‌خواهید از فونت‌های جذاب و منحصربه‌فرد استفاده کنید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

استوری و بیوی پیج رقیبانتان را بررسی کنید. چند نفر از آنها از فونت‌های مختلف فارسی در بیو و استوری استفاده می‌کنند؟ بیشتر پیج‌ها معمولا راحت‌ترین راه را انتخاب می‌کنند و فونت اصلی استوری‌شان همان فونتی است که اینستاگرام انتخاب می‌کند. بنابراین شما با یادگیری نحوه تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام و استفاده از فونت‌های زیبا در ذهن مخاطب ماندگار می‌شوید.

با استفاده از فونت‌های جذاب فارسی در استوری از پیج‌های رقیب جلو می‌زنید، ویو استوری‌تان بیشتر می‌شود و میزان فروشتان هم افزایش پیدا می‌کند. اگر هم جزو بلاگرها هستید با فونت فارسی می‌توانید ویو استوری‌ها را بیشتر کنید. در نتیجه، افراد بیشتری برای تبلیغات به شما سر می‌زنند.

اهمیت تغییر فونت فارسی اینستاگرام

شاید در ابتدا با خود فکر کنید که تغییر فونت فارسی در اینستاگرام، چه اهمیتی دارد و چه تاثیری روی روند فعالیت ما خواهد داشت؟ باید گفت اگر شما به عنوان یک  متخصص در اینستاگرام فعالیت داشته باشید یا کسب‌وکاری را در این شبکه اجتماعی مدیریت کنید، تغییر فونت فارسی در اینستاگرام می‌تواند تاثیر بسزایی روی فرایند کاری شما بگذارد.

از یک طرف، افراد ابتدا شما را با ظاهر و شکل محتواهایی که در اینستاگرام منتشر می‌کنید مقایسه می‌کنند و تغییر فونت فارسی اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا ذهنیت مثبتی از خودتان در افراد ایجاد کنید.در نتیجه، این عمل می‌تواند مستقیما روی جایگاه و حتی درآمد شما تاثیرگذار باشد.

از طرف دیگر، انتخاب یک فونت فارسی زیبا برای اینستاگرام، شما را از دیگران متمایز می‌کند و باعث می‌شود تا در حوزه فعالیت خودتان، تک و خاص به نظر برسید.

آموزش نحوه تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام

بیشتر بلاگرها و برندها از اپلیکیشن‌های مختلف برای ساخت استوری استفاده می‌کنند. یکی از معروف‌ترین اپلیکیشن‌ها برای درست‌کردن استوری، اینشات است. با اینشات می‌توانید انواع فونت‌ فارسی برای اینستاگرام استفاده کنید.

تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام با استفاده از نرم‌افزار این‌شات (Inshot)

برای اینکه نحوه تغییر فونت فارسی  بیو و استوری اینستاگرام را با اینشات یاد بگیرید، اول از همه باید این اپلیکیشن را دانلود کنید. محیط این برنامه امکانات زیادی دارد و با آن می‌توانید استوری‌های جذابی برای اینستاگرام درست کنید. فونت‌های این نرم‌افزار برای انگلیسی طراحی شده‌اند؛ بنابراین تاثیری روی متن فارسی ندارند. برای اینکه بتوانید متن فارسی را در اینشات با فونت‌های مختلف فارسی بنویسید، باید فونت‌ها را دانلود کنید.

نحوه تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام

فراموش نکنید که پسوند فایل فونت‌ها ttf و otf باشد. بعد از دانلود باید فایل فونت را در اپلیکیشن وارد یا import کنید. برای این کار یک عکس را در فضای نرم‌افزار انتخاب کنید و وارد بخش Text شوید. در اینجا متن موردنظرتان بنویسید. بعد از نوشتن، گزینه Aa فعال می‌شود. با کلیک روی این گزینه، فونت‌های مختلف نشان داده می‌شوند. در این بخش، دو آیکون می‌بینید. آیکون اول فروشگاه و آیکون دوم برای Import فایل فونت است.

با کلیک روی آیکون اول، وارد فروشگاه نرم‌افزار می‌شود. در اینجا می‌توانید فونت‌های عربی را نصب کنید. با کلیک روی آیکون دوم به محل دانلود فایل‌های گوشی می‌روید و می‌توانید فونت موردنظرتان را در نرم‌افزار Import کنید. بعد از نوشتن و درست‌کردن استوری، از نرم‌افزار خروجی می‌گیرید و تصویر را در استوری استفاده می‌کنید.

همچنین بخوانید:

فونت فارسی در استوری اینستاگرام با استفاده از نرم‌افزار Phonto

علاوه بر اینشات، با اپلیکیشن فونتو هم می‌توانید فونت فارسی را به نوشته‌ها اضافه کنید. نحوه کار مثل اپلیکیشن اینشات است. یعنی عکس را از گالری گوشی‌تان انتخب می‌کنید، می‌نویسید و بعد از فونت را تغییر می‌دهید. در این اپلیکیشن هم فونت فارسی وجود ندارد. و باید فایل فونت را با پسوند ttf یا otf دانلود کنید. فایل فونت را در بخش My fonts گوشی ذخیره کنید. بعد وارد اپلیکیشن شوید و با کلیک برروی نوشته به قسمت فونت بروید. اینجا می‌توانید فونت جدید را روی نوشته اعمال کنید.

اپلیکیشن فونتو رابط کاربری ساده‌تری دارد و مثل اینشات پیچیده نیست. بعد از دانلود فونتو می‌توانید عکس موردنظرتان را در صفحه نرم‌افزار آپلود کنید. برای این کار روی آیکون عکس کلیک می‌کنید. بعد از انتخاب عکس، گزینه‌های مختلف اپلیکیشن فعال می‌شوند. برای نوشتن روی تصویر، روی آیکون مداد کلیک کنید و متن موردنظرتان را بنویسید. اگر روی دکمه Fonts کلیک کنید، فونت‌های پیش‌فرض اپلیکیشن را می‌بینید. در نهایت خروجی کار شما یک تصویر با اندازه ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ است که به خوبی در استوری اینستاگرام قرار می‌گیرد.

تغییر فونت در اینستاگرام

چگونه فونت بیو را تغییر دهید؟

در موضوع نحوه تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام، تغییر فونت استوری به راحتی انجام می‌شود. اما بسیاری از کسب‌وکارها تصور می‌کنند که فونت بیو قابل تغییر نیست. در حالی که فونت بیو هم با استفاده از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های تغییر فونت امکان‌پذیر است. نحوه تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام در این اپلیکیشن‌ها به این صورت است که برنامه تغییر فونت را در گوشی‌تان دانلود می‌کنید و متن موردنظرتان را می‌نویسید. بعد از انتخاب فونت دلخواه و کپی متن، آن را در بیو اینستاگرام قرار می‌دهید.

برنامه‌های تغییر فونت فارسی در گوشی‌های اندروید

معروف‌ترین برنامه‌های تغییر فونت فارسی اینستاگرام در گوشی‌های اندرویدی، اپلیکیشن‌های cool fonts for instagram، Canva Text Font Generator و Stylish Text است. در این اپلیکیشن‌ها فونت‌های انگلیسی و فارسی متنوعی وجود دارد. به همین دلیل، شما می‌توانید از این نرم‌افزار به عنوان یک سایت تغییر فونت فارسی برای اینستاگرام استفاده کنید. همچنین می‌توانید فونت‌های دلخواه خودتان را دانلود کرده و در محیط نرم‌افزار آپلود کنید. در اپلیکیشن Canva علاوه بر تغییر فونت، امکان ساخت استوری هم وجود دارد. اپلیکیشن Text Font Generator هم به شما اجازه می‌دهد که کاراکتر و استیکر به متنتان اضافه کنید.

کنوا

بخوانید  نحوه کار الگوریتم سرچ اینستاگرام، از زبان مدیرعامل اینستاگرام!

برنامه‌های تغییر فونت فارسی در گوشی آیفون

ساختار گوشی‌های آیفون با بقیه گوشی‌ها متفاوت است. به‌علاوه بعضی از اپلیکیشن‌ها در محیط iOS به‌خوبی کار نمی‌کنند. به همین دلیل اگر گوشی شما آیفون است، برای تغییر فونت فارسی در بیو و استوری می‌توانید از اپلیکیشن‌های Fancy Stylish Cool Fonts و Ana Muhtarif Al Khat استفاده کنید. اپلیکیشن Fonts for Instagram نسخه اندرویدی هم دارد. برنامه Fancy Stylish Cool Fonts رایگان نیست و بعد از مدتی برای دسترسی به خدمات کامل باید پول پرداخت کنید.

در آخر اینکه اگر می‌خواهید از فونت‌های زیبا و نستعلیق فارسی استفاده کنید، می‌توانید برنامه Ana Muhtarif Al Khat را دانلود کنید. این برنامه در محیط اندروید هم اجرا می‌شود. یک اپلیکیشن کیبرد هم برای گوشی‌های اپل وجود دارد: Sprezz keyboard یک کیبرد است که در آن فونت‌های مختلفی وجود دارد. همچنین می‌توانید فونت‌‌های خودتان را هم وارد اپلیکیشن کنید.

نحوه تغییر فونت فارسی بیو اینستاگرام + استوری

سایت‌های مختلفی برای تغییر فونت فارسی بیو اینستاگرام وجود دارد. از جمله این سایت‌ها igfonts، lingojam، Cool Symbol هستند. تمام این سایت‌ها به جز طرز کار مشابهی دارند. به‌طوری که در قسمت مخصوص متن را می‌نویسید و از بین فونت‌های موجود در سایت انتخاب می‌کنید. درنهایت متن نهایی در بیو اینستاگرام قرار می‌دهید. علاوه بر این سایت‌ها، وب‌سایت‌های FontGet و MetaTags Font Generator هم هستند. در FontGet می‌توانید ایموجی و نمادهای جالب هم به متن اضافه کنید. Metatag هم نحوه نمایش نوشته را در بیو نشان می‌دهد.

سایت IGfonts فونت های زیادی دارد. طرز کار این سایت به این صورت است که در یک باکس جمله موردنظرتان را تایپ می‌کنید و در باکس جدید می‌توانید عبارت را با فونت دلخواهتان ببینید. در این سایت قابلیت بارگذاری فونت‌های بیشتر هم وجود دارد. البته این سایت برای زبان انگلیسی فعال است و با استفاده از آن نمی‌توانید فونت فارسی را تغییر دهید.

مطلب مرتبط: بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

نحوه تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام 1

سایت‌های تغییر فونت فارسی اینستاگرام

در بخش‌های قبلی با بررسی روش‌ها و ابزارهای مختلف برای تغییر فونت فارسی اینستاگرام با شما همراه بودیم و همانطور که دریافتید، برای این کار روش‌های زیادی در پیش دارید و انتخاب سایت تغییر فونت فارسی اینستاگرام برای شما بسیار آسان است. موارد زیر برخی دیگر از سایت‌هایی هستند که شما می‌توانید برای تغییر فونت در بخش‌های مختلف اینستاگرام از آن‌ها استفاده کنید:

  • Instagram Fonts (+)
  • IG Fonts (+)
  • Fonts For Instagram (+)
  • Instagram Fonts Top (+)
  • Cool Symbol (+)

در آخر اینکه

با یادگیری نحوه تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام می‌توانید به مخاطبانتان نشان دهید که خلاقیت بیشتری دارید. همچنین اگر در اینستاگرام پیج کاری دارید، علاوه بر اپلیکیشن‌های مربوط به تغییر فونت به ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام هم احتیاج دارید. تمام این اپلیکیشن‌ها به شما کمک می‌کنند که تولید محتوای جذاب‌تری در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید.

بخوانید  استراتژی محتوا تشریفاتی نیست! | گفت‌وگوی اینستاگرامی با یوسف فراهانی

مدیانا
به اشتراک بگذارید:
بهاره صفوی
بهاره صفوی
نظرات

اجتمانو
اجتمانو

ممنون از این مطلب کاربردی

اسمارتک