پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار گزارش‌ها

گزارش راهنمای انتخاب هدایای سازمانی!

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
11 اسفند 1400
زمان مطالعه: 3 دقیقه
گزارش راهنمای انتخاب هدایای سازمانی!
زمان مطالعه: 2 دقیقه

در مناسبت‌هایی چون شب یلدا، سال نو و سالروز تولد، شرکت‌ها هدایای سازمانی خود را با هدف بهبود برند کارفرمایی و تجربه‌ی همکاری به پرسنل‌شان اهدا می‌کنند. انواع بسته‌های خوراکی، اقلام اداری و… عمده‌ی این هدایا را تشکیل می‌دهند که با وجود هزینه‌های بالایی که در بر دارند، بعضا نمی‌توانند رضایت پرسنل را به‌همراه آورند.

«انتخاب هدیه‌ای مناسب» که بتواند پرسنل یک شرکت را خرسند کند، چالش بزرگ تیم‌های منابع‌انسانی‌ست. در این گزارش تلاش شده است که با یک پروژه‌ی تحقیقاتی بتوان هدایای بهتری برای سازمان تهیه کرد که منابع هدر نرود و ارتباط بهتری بین کارکنان سازمان‌ها پدید آید.

در این تحقیق هدف، فهم نظر مخاطبان اصلی هدایای سازمانی بوده است. چه مناسبت‌هایی برای کارکنان مهم است، چه نوع هدایایی را بیشتر می‌پسندند و ترجیح می‌دهند بودجه‌ی در نظر گرفته شده چگونه مصرف شود؟
قریب به ۱۰۰۰ نفر در این پژوهش شرکت کردند که نتیجه‌ی آن، اکنون پیش روی شماست.

گزارش راهنمای انتخاب هدایای سازمانی! 1

(در این نتایج ممکن است جمع اعداد بیشتر از ۱۰۰ باشد، زیرا هر فردی امکان پاسخگویی به بیش از یک گزینه را داشته است.)

  • جنسیت افرادی که در این گزارش شرکت کرده‌اند، به صورت ۳۴٪ خانم‌ و ۶۶٪ آقایان بوده است که ۴۲٪  از کل افراد پاسخ‌دهنده در محدوده سنی ۳۵ تا ۴۴ سال بوده‌اند.
  • طبق نتایج، مناسبت‌هایی که پرسنل شرکت بیشترین انتظار را برای دریافت هدیه دارند، به ترتیب دریاقت هدیه برای قدردانی از پرسنل با میزان ۶۵٪  است و پس از آن سالروز تولد افراد با ۵۹٪ قرار دارد.
  • نتایج انتخاب و ترجیح افراد برای دریافت هدیه به ترتیب، دریافت انواع بن هدیه: ۶۵٪ ،کالای دیجیتال: ۶۴٪، کالای کاربردی ۶۱٪ و کالای دکوری ۳۸٪ بوده است.
  • ٪۸۱ از کارمندان در این نظرسنجی اذعان داشته‌اند که شرایط دورکاری تاثیری در انتخاب هدیه برای کارمندان سازمان ندارد.
  • ٪۳۲ از افراد بن‌های خرید کالا با به‌عنوان هدیه نوروزی انتخاب می‌کنند.
  • ٪۲۷ از افراد شرکت‌کننده در این تحقیق کارت هدیه را ترجیح می‌دهند.
بخوانید  ریویوهای آنلاین از نظرات دوستان و آشنایان در شکل‌گیری تصویر برند موثرترند؛ گزارش ترندهای مصرف‌کنندگان در ۲۰۲۴ از DISQO

این تحقیق با حمایت ابر آروان میسر شد. برای دریافت نسخه‌ی کامل گزارش می‌توانید به صفحه هدایای سازمانی در کارگاه مراجعه کنید.

انتخاب مسیر شغلی با/در کارگاه

پادکست کارگاه گپ‌وگفت‌هایی دوستانه درباره‌ی کار حرفه‌ای و مسیر شغلی افراد مختلف است. در هر قسمت، این پادکست به گفت‌وگو با یک متخصص می‌نشیند و پیرامون حرفه‌اش صحبت می‌شود.

شنیدن قصه کار و زندگی آدم‌ها و تأمل در مسیری که پیمودند، پُر از ایده‌های ناب و دست اول برای تدوین نقشه‌ی شغلی است. کارگاه کمک می‌کند که به ماجرای مشاغل مختلف سرک کشیده شود و هر فرد با دید بهتری، حرفه‌ی مطلوب‌ خود را انتخاب کند.

نسخه‌ی تصویری کارگاه در کانال یوتوب کارگاه منتشر می‌شود. همچینن می‌تواند نسخه‌ی صوتی آن‌را از طریق همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست دنبال کنید. برای شنیدن آخرین قسمت‌های پادکست کارگاه می‌توانید به صفحه کارگاه در کست باکس مراجعه کنید.

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

اشاره