پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
بازاریابی شبکه اجتماعی

نحوه جستجوی عکس در پینترست

عاطفه سلحشور عاطفه سلحشور
18 مهر 1402
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نحوه جستجوی عکس در پینترست
زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر به روش‌های جست‌وجوی عکس در پینترست دقت کنید متوجه می‌شوید که پینترست در تلاش است تا به موتور جست‌وجویی برای سرچ تصاویر تبدیل شود. در حقیقت، یکی از قابلیت‌های سرچ در پینترست به افراد این امکان را می‌دهد که از یک شی عکس بگیرند و سپس با کمک پینترست، تصاویر منطبق با آن را جست‌وجو کنند.

دیگر قابلیت سرچ عکس در پینترست آن است که زمانی که یک تصویر را در این پلتفرم مشاهده می‌کنید، می‌توانید روی قسمتی از تصویر کلیک کرده و جزئیات آن را به دست آورید. اما در ادامه این محتوا می‌خواهیم به آموزش سرچ عکس در پینترست به طور دقیق‌تر و مفصل‌تر بپردازیم:

آموزش سرچ عکس در پینترست

پینترست دو راه را برای جست‌وجوی عکس در این پلتفرم فراهم کرده است؛ Pinterest Image Visual search یا جست‌وجوی تصویری و Pinterest Reverse Image search یا جست‌وجوی عکس معکوس که در ادامه به توضیح هر یک به طور جداگانه خواهیم پرداخت:

همچنین بخوانید: چگونه در پینترست استوری بگذاریم؟

سرچ عکس در پینترست با جست‌وجوی ویژوال پینترست

جست‌وجوی ویژوال پینترست یک قابلیت سرچ عکس در پینترست است که از فناوری تشخیص بصری برای شناسایی اشیا و الگوهای درون یک تصویر استفاده می‌کند. به بیان دیگر در این روش پینترست، تصاویر مرتبط با قسمت علامت‌گذاری شده را نشان می‌دهد.

اما چگونه می‌توان از این قابلیت جست‌وجوی عکس در پینترست استفاده کرد؟

زمانی که به سایت یا برنامه Pinterest سر زده و وارد حساب کاربری خود می‌شوید، فید اصلی بر اساس رفتار گذشته شما بارگیری می‌شود، که در ادامه با کلیک بر روی هر یک از این تصاویر می‌توانید تصاویر مشابه را مشاهده کنید.

آموزش سرچ عکس در پینترست

سپس برای جست‌وجوی ویژوال پینترست، با کلیک بر روی آیکون ذره‌بین در گوشه سمت راست پایین تصویر، با نقاط هدف روی تصویر روبه‌رو خواهید شد. این نقاط هدف روی اشیاء کلیدی شناسایی‌شده در تصویر قرار دارند که می‌توان آن‌ را به راحتی جابه‌جا کرد. در حقیقت در حین جابه‌جایی این نقاط هدف، کلمات کلیدی و تصاویر مرتبط به سرعت به‌روز می شوند.

سرچ عکس در چینترست با قابلیت ویژوال

در واقع پینترست در  تشخیص تمامی اجزاء تصویر به خوبی عمل می‌کند؛ برای مثال در همین تصویر کافی است نقاط هدف را محدود به یک شی در تصویر کنیم. همانطور که مشاهده می‌کنید پینترست به خوبی می‌تواند آن را تشخیص داده و تصاویر مرتبط به آن را به ما نمایش دهد.

سرچ عکس در پینترست با لنز

سرچ عکس با پینترست لنز

دیگر قابلیت سرچ عکس در پینترست، جست‌وجوی تصاویر به وسیله لنز است. در حقیقت با استفاده از این ویژگی می‌توانید دوربین گوشی خود را به سمت یک شی بگیرید تا پینترست آن را جست‌وجو کند. برای مثال ممکن است بخواهید نمونه‌های بیشتری از یک صندلی را که در یک خانه توجه‌تان را جلب کرده، ببینید، در چنین شرایطی می‌توانید از  لنز برای جست‌وجوی تصاویر منطبق استفاده کنید.

اما چگونه می‌توان از این قابلیت جست‌وجوی عکس در پینترست استفاده کرد؟

کافی است وارد اپلیکیشن پینترست شده و به نوار جست‌وجوی را مراجعه کنید در این قسمت می‌توانید علامت دوربین را مشاهده کرده و با کلیک بر روی آن از شی موردنظر خود عکس بگیرید.

پینترست

سپس پینترست لیستی از تصاویر مشابه بصری را نمایش می‌دهد که در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را کاوش کرده یا در فولدرهای موجود خود ذخیره کنید.

مطلب مرتبط: آموزش تغییر فونت فارسی در اینستاگرام

در نهایت…

در نتیجه، جست‌وجوی عکس در پینترست می‌تواند یک راه سرگرم‌کننده و کارآمد برای یافتن الهامات، ایده‌ها و محصولات مختلف در صنایع کوناگون باشد. در حقیقت پینترست با مجموعه گسترده‌ای از تصاویر و رابط کاربر پسند خود، یک پلتفرم منحصربه‌فرد برای جست‌وجوی عکس است. شما می‌توانید با استفاده از ویژگی‌های مختلف سرچ در پینترست مانند کلیدواژه‌ها، فیلترها و پین‌های مرتبط، می‌توانید به راحتی تصاویر مدنظر خود را کشف و ذخیره کنید. علاوه بر این، ابزار جست‌وجوی بصری آن و ویژگی لنز، راه‌های نوآورانه‌ای برای کاوش و یافتن تصاویر مشابه ارائه کرده و فرآیند جست‌وجو را راحت‌تر می‌کنند.

 

منابع:

Gainchanger

Hikarui

Reverseimagesearch

Logosatwork

 

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
عاطفه سلحشور
عاطفه سلحشور
نظرات

اسمارتک