پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
سئو

معرفی و بررسی سرویس نمایندگی و API کی دبلیو رنک در کسب‌وکارهای حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ

مهسا بهادری مهسا بهادری
6 خرداد 1403
زمان مطالعه: 4 دقیقه
معرفی و بررسی سرویس نمایندگی و API کی دبلیو رنک در کسب‌وکارهای حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ
زمان مطالعه: 3 دقیقه

در دنیای امروز، بهینه‌سازی موتور جست‌وجو (سئو) برای موفقیت هر کسب‌و‌کاری در فضای آنلاین ضروری است. ابزارهای سئو به شما کمک می‌کنند تا فرآیند سئو را به طور موثرتر انجام دهید و رتبه‌های برتری در نتایج جست‌وجوی گوگل کسب نمایید.

من پوریا محمدبیگی، دانش‌آموخته فناوری‌اطلاعات پس از حدود ده سال فعالیت در حوزه وب فارسی، از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود در کی‌ دبلیو رنک را به عنوان هم‌بنیانگذار آغاز کردم و  تصمیم دارم تا در این مقاله به تاثیر سرویس‌های جدید کی‌ دبلیو رنک در بهبود کسب‌و‌کارهای حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ بپردازم.

معرفی و بررسی سرویس نمایندگی و API کی دبلیو رنک در کسب‌وکارهای حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ 1

با توجه به این‌ که ابزارهای بین‌المللی در حوزه سئو، هر یک، جنبه‌های مختلفی از سئو سایت را بررسی می‌نمایند، شرکت‌های دیجیتال‌ مارکتینگ مجبور به استفاده از ابزارهای متعدد برای دستیابی به تمامی اطلاعات مدنظر خود هستند. همچنین یکی دیگر از دغدغه‌های مدیران آژانس‌های سئو و دیجیتال مارکتینگ، یکپارچه کردن اطلاعات استخراج شده از ابزارهای مختلف سئو و نمایش آن به کاربران خود است.

به طور خلاصه یکی از چالش‌های اساسی شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ، تهیه و تنظیم گزارش‌های کاربردی در خصوص هر پروژه بدون صرف زمان زیاد و ارائه آن به کارفرما است.

از طرفی پیاده‌سازی یک مکانیزم خودکار برای مستند‌سازی و تهیه گزارش‌های متنوع در خصوص امور سئو، از عهده بسیاری از شرکت‌ها خارج بوده یا با صرف هزینه‌های بسیار بالا امکان‌پذیر است.

برای حل این شکاف عمیقِ بین آژانس‌های سئو و مشتریان خود، کی‌ دبلیو رنک اقدام به ارائه سرویس نمایندگی و API کرده است.

سرویس نمایندگی کی دبلیو رنک

کی‌ دبلیو رنک با ارائه سرویس نمایندگی، این امکان را برای آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سئو، فریلنسرهای سئو و … فراهم کرده است تا با فعال‌سازی پلن نمایندگی فروش کی دبلیو رنک، تمام امکانات این ابزار سئو را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

معرفی و بررسی سرویس نمایندگی و API کی دبلیو رنک در کسب‌وکارهای حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ 2

برخی از امکانات سرویس نمایندگی کی دبلیو رنک

 • بررسی روزانه رتبه کلمات کلیدی و نمایش تغییرات
 • تخمین میزان جستجو، میزان سختی و میزان کلیک کلمات کلیدی
 • بررسی فاکتورهایی همچون همنوع‌خواری، Featured Snippet و AMP
 • مقایسه سایت با رقبا
 • مشاهده Domain Authority و Page Authority
 • تحقیق کلمات کلیدی و پیشنهاد کلمات کلیدی مرتبط

نماینده کی‌ دبلیو رنک می‌تواند امکانات فوق را با لوگوی مجموعه خود و در قالب طرح‌ها، پلن‌ها و تعرفه‌های مدنظر در اختیار کاربران خود قرار داده و از این طریق کسب درآمد نماید.

استفاده از سرویس نمایندگی کی‌ دبلیو رنک نیاز به دانش فنی خاصی ندارد و هر شخص و کسب‌و‌کاری که مشتریانی در حوزه سئو دارد، می‌تواند با حداقل سرمایه از مشارکت در فروش کی‌ دبلیو رنک استفاده کند و ضمن فراهم کردن امکاناتی نظیر مستندسازی اطلاعات مرتبط با سئو و ارائه گزارش‌های متنوع به کاربران، سود دریافت نماید.

دسترسی API به سرویس‌های کی دبلیو رنک

کی‌ دبلیو رنک با فراهم نمودن امکان استفاده از API، این قابلیت را برای برنامه‌نویسان فراهم کرده است که با استفاده از توکن اختصاصی به هر یک از سرویس‌های کی دبلیو رنک درخواست خود را ارسال و اطلاعات مدنظر را دریافت نمایند. بدین ترتیب برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان می‌توانند تمامی اطلاعات استخراج شده از ابزارهای مختلف کی‌ دبلیو رنک را تحت وب سایت خود و با شکل و ساختار مدنظرشان نمایش دهند.

معرفی و بررسی سرویس نمایندگی و API کی دبلیو رنک در کسب‌وکارهای حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ 3

تعدادی از سرویس های API سئو کی بلیو رنک

 • رتبه کلمات کلیدی و تاریخچه آن
 • میزان سختی و میانگین جستجوی کلمات کلیدی
 • رتبه کلمات کلیدی رقبا
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • اعتبار دامنه و صفحه

کسب‌وکارهای فعال در حوزه سئو با استفاده از امکاناتی نظیر سرویس نمایندگی و API کی دبلیو رنک، ضمن خودکار‌سازی بسیاری از فرآیندهای خود و افزایش بهره‌وری، می‌توانند قابلیت‌های گسترده‌تری را ارائه نموده و فرصت‌های تجاری جدیدی را ایجاد نمایند. بدین ترتیب با کاهش هزینه‌های مربوط به تهیه ابزارهای سئو، بهبود تجربه مشتریان و همچنین افزایش فروش، کسب‌و‌کار خود را رشد دهند.

سخن نهایی

کی‌ دبلیو رنک از سال ۱۳۹۸ با هدف ارائه سرویس جامع حوزه خدمات آنالیز سئوِ هم‌تراز با سرویس‌های خارجی اما با تعرفه‌های بسیار پایین‌تر ریالی، آغاز به کار نمود. از ابتدای امر، تمرکز کی‌ دبلیو رنک بر ارائه سرویس‌های متنوع در حوزه سئو، همراه با پنل ساده و کاربر پسند به نحوی که برای سئو وب‌فارسی متناسب و شخصی‌سازی شده باشد، بوده است. کی‌ دبلیو رنک با تکیه بر این موارد تاکنون توانسته است اعتماد حدود ۱۰ هزار کاربر را جلب نموده و امیدوار است بتواند در آینده نزدیک، تمام کاربران فارسی زبان را از ابزارهای بین‌المللی، بی‌نیاز سازد.

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
مهسا بهادری
مهسا بهادری
نظرات

اشاره