پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
سئو

چطور بوسیله سرچ کنسول انتقال دامنه بدهیم؟

مه‌گل غیوری مه‌گل غیوری
11 فروردین 1399
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چطور بوسیله سرچ کنسول انتقال دامنه بدهیم؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه

در انتقال یک دامنه به دامنه دیگر می توانید با استفاده از بخش جدید سرچ کنسول، درستی انتقال و تغییرات را بررسی کنید. اما در استفاده از این ابزار رعایت برخی نکات به بهبود روند انتقال کمک می کند.

  1. به طور هم‌زمان چند تغییر مسیر را به یک مکان انجام ندهید! به عنوان مثال دامنه سایت های A، B و C را به یکباره و همزمان به دامنه جدید D منتقل نکنید. این کار احتمال سردرگمی ربات های گوگل و از بین رفتن بخشی از ترافیک را زیاد می کند. اگر قصد انتقال چند سایت به یک دامنه را دارید بهتر است به صورت یکی یکی و بعد از تثبیت هرکدام این کار را انجام دهید.
  2. از ریدایرکت های پی در پی جلوگیری کنید. زمانی که ترافیک را از سایت A به سایت B منتقل می کنید، نمی توانید فورا سایت B را به C منتقل کنید!
  3. حفظ شکل و ساختار سایت قبلی در دامنه جدید می تواندبه انتقال بهتر سگینال های قدیمی به سایت جدید کمک کند.

برای انتقال دامنه در چه مواردی از این ابزار استفاده نکنیم؟

  1. در زمان اضافه شدن SSl نیازی به استفاده از این ابزار نمی باشد.
  2. برای تغییر دامنه با www به دامنه بدون www
  3. انتقال سایت بدون تغییر در نام دامنه به طوریکه کاربر هیچ تفاوتی را در شکل ظاهری آن نبیند. این انتقال در زمان هایی مانند تغییر در DNS و یا hosting providers اتفاق می‌افتد.
  4. زمانی که تغییرات و جابجایی در یک صفحه مورد نظر است. 

نحوه استفاده از سرچ کنسول چگونه است

برای استفاده از این سرویس به قسمت setting سرچ کنسول مراجعه کنید. البته به خاطر داشته باشید که قبل از استفاده از این ابزار باید ریدایرکت 301 صفحه اصلی و استفاده از تگ کنونیکال انجام شده باشد. در قسمت Change of Address سرچ کنسول در باکسی به صورت کاملا شفاف نشان می دهد که این تغیر مسیر از URLهای قدیمی به URLهای جدید به درستی اتفاق افتاده است یا خیر! در این کادر پنج URL برتر منتقل شده سایت را مشاهده می‌کنید. در صورت صحیح بودن این تغییر آدرس ها، از همان پنجره باز شده می توانید تایید کنید!

بعد از ارایه درخواست تغییر دامنه هر باری که به سرچ کنسول وارد شوید پیام انتقال دامنه شما به آدرس جدید را یادآوری می کند. مدت زمانی این تغییر آدرس ممکن است 180 روز به طول بیانجامد.

بخوانید  آیا پسوند دامنه (TLD) به سئو سایت کمک می‌کند؟

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
مه‌گل غیوری
مه‌گل غیوری
از کلاس‌های دانشگاه فهمیدم که به بازاریابی علاقه دارم. دنبالش کردم تا رسیدم به دیجیتال مارکتینگ. به دیـ ام برد پیوستم تا هر روز از هم یاد بگیریم.
نظرات

استخدام
استخدام

من الان سایتم را به گواهی ssl مجهز کردم خیلی از کاربرامو از دست دادم امیدوارم زودتر به جایگاهم برگردن.
ممنون از شما

اشاره