پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
گزارش‌ها بازاریابی محتوایی

۱۸ ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی، با پشتیبانی زبان فارسی

نوید امیرنجات نوید امیرنجات
17 مهر 1402
زمان مطالعه: 11 دقیقه
۱۸ ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی، با پشتیبانی زبان فارسی
زمان مطالعه: 10 دقیقه

امروزه کمتر کسی وجود دارد که درباره ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا نشنیده باشد و ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی زیادی وجود دارند که در حال حاضر، افراد برای تولید محتوای وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی خود از آن‌ها استفاده کنید. 

علاوه بر این، ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی، تاثیر خود را در بازار محتوای ایران و صنعت بازاریابی محتوایی نیز گذاشته‌اند و کار برای برخی از نویسندگان و تولیدکننده محتوای متنی سخت شده است. به همین دلیل است بهتر است که به‌جای مقاومت در برابر هوش مصنوعی، با ابزارهای مختلف تولید محتوا با هوش مصنوعی آشنا باشید و بتوانید به خوبی از آن‌ها استفاده کنید. تنها در این صورت است که می‌توانید در تولید محتوا از دیگران جلوتر باشید!

به همین دلیل، در این مقاله از دی‌ام برد، قصد داریم تا به بررسی بهترین ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی و نحوه استفاده از آن‌ها برای تولید محتوا بپردازیم.

چت جی‌پی‌تی (ChatGPT)

تولید محتوا با chatGPT

چت جی‌پی‌تی یکی از معروف‌ترین چت‌بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی است که علاوه بر تولید محتوا، فعالیت‌های دیگری مانند کدنویسی، تحقیق کلمات کلیدی، سناریونویسی برای ویدیو، ارائه برنامه‌های مختلف مانند برنامه ورزشی و … را ارائه می‌دهد. به عبارت دیگر، شما می‌توانید هر آنچه در فضای دیجیتال به آن نیاز دارید را از ChatGPT درخواست کنید و بعید است که این ربات به شما پاسخ ندهد. 

نحوه استفاده از ChatGPT

برای استفاده از ChatGPT، نیاز است تا چند مرحله زیر را به ترتیب طی کنید:

۱- تهیه یک فیلترشکن: متاسفانه افراد ساکن در ایران امکان استفاده از ChatGPT را با آی‌پی ایرانی ندارند و به همین دلیل، نیاز دارید که یک ابزار تغییرِ آی‌پی مناسب را برای این کار انتخاب کنید. 

۲- تهیه شماره مجازی: برای ثبت نام و استفاده از ChatGPT، نیاز دارید تا با یک شماره غیر ایرانی مانند شماره تلفن آمریکایی نسبت به این کار اقدام کنید و به همین دلیل است که باید از یک شماره مجازی بهره ببرید. اگر کمی جستجو کنید، سایت‌های ایرانی زیادی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، در عرض چند دقیقه، یک شماره مجازی برای خود تهیه کنید. 

۳- ثبت نام در سایت openai.com: پس تهیه شماره مجازی، نیاز است تا با استفاده از آن، در سایت openai.com ثبت نام کنید. 

۴- ورود و استفاده از چت‌ جی‌پی‌تی: در آخر، پس از ورود به حساب کاربری خود در سایت و با جستجوی آدرس Chat.openai.com، به چت‌ جی‌پی‌تی دسترسی خواهید داشت و می‌توانید درخواست خود را تایپ کنید. 

توجه داشته باشید که پرامپت‌ها یا همان ورودی‌هایی که به چت‌ جی‌پی‌تی برای تولید محتوا ارائه می‌دهید، تاثیر فراوانی بر کیفیت محتوایی که این ابزار برای شما تولید می‌کند دارد و به همین دلیل، بهتر است تا درخواست تولید محتوای خود را به‌طور دقیق برای آن توضیح دهید. به عنوان مثال، هنگامی که از چت‌ جی‌پی‌تی درخواست یک محتوای متنی جذاب برای سایت را دارید، بهتر است تا قبل از آن، اطلاعات کاملی از پرسونا یا مخاطب هدفِ و خود و همچنین تعریف کاملی از کسب‌وکارتان برای آن شرح داده و سپس موضوع محتوای متنی مورد نظرتان را برای تولید از چت جی‌پی‌تی درخواست کنید. 

تقریبا تمامی ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی، از الگوریتم‌های ماشین لرنینگ استفاده می‌کنند و این موضوع بدین معنا است که در طول زمان، بیشتر یادمی‌گیرند و می‌توانند خروجی‌های بهتری به شما ارائه دهند. به همین دلیل، قبل از اینکه از از یک ابزار تولید محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی مانند chatGPT، خروجی بخواهید، بهتر است تا ابتدا به او موارد لازم را بیاموزید. 

مطلب مرتبط: تولید محتوای آموزشی چیست؟ | اصول تولید محتوای آموزشی

یکی از ابزارهایی که می‌تواند در تولید محتوا با ChatGPT کمک فراوانی به شما ارائه دهد، افزونه AIPRM است. این افزونه پس از نصب به ChatGPT متصل می‌شود و پس از آن می‌توانید در ChatGPT از پرامپ‌های آماده با بهترین خروجی مطابق تصویر زیر استفاده کنید:

ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی چت ‌جی‌پی‌تی

ابزار  Copy AI

تولید محتوا با هوش مصنوعی copy,ai

 یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا، ابزار  Copy AI است که تنها برای تولید محتوای متنی ساخته شده است. می‌تواند گفت  Copy AI در تولید محتوای انگلیسی قدرت بیشتری در مقایسه با تولید محتوای فارسی دارد. 

یکی از امکانات جالبی که این ابزار برای تولید محتوا به شما ارائه می‌دهد، امکان انتخاب لحن محتوا است. به عبارت دیگر، شما می‌توانید لحن محتوای درخواستی مانند لحن طنز، رسمی، محتوا و جذب مشتری را انتخاب کنید. 

در حال حاضر، استفاده از این ابزار به مدت ۷ روز رایگان است و پس از آن می‌توانید با پرداخت ماهیانه ۴۹ دلار از این ابزار استفاده کنید. علاوه بر این، می‌توانید برای استفاده بیشتر، با یک ایمیل جدید در این ابزار حساب کاربری بسازید. 

ابزار هوش مصنوعی Shortly AI 

تولید محتوا با ابزار هوش مصنوعی shortly.ai

ابزار Shortly AI یک ابزار هوش مصنوعی عالی برای تولید محتوای متنی سایت و کپی رایتینگ است. علاوه بر این، این ابزار، تواناییِ فوق‌العاده‌ای در داستان‌نویسی دارد. نحوه استفاده از ابزار هوش مصنوعی Shortly AI برای تولید محتوا به این صورت است:

ابتدا نام پروژه خود را در این ابزار وارد کرده و سپس توضیحات مختصری از موضوع تولید محتوا به این ابزار ازائه دهید و در آخر با کلیک بر روی دکمه «برایم بنویس» محتوای خود را دریافت کنید. 

لازم به ذکر است که در حال حاضر، این ابزار تنها به چند درخواست اول شما برای تولید محتوا پاسخ خواهد داد و شما نیاز دارید تا برای ادامه استفاده از این ابزار، نسخه پولی آن را تهیه کنید. 

ابزار  Rytr 

تولید محتوا با ابزار هوش مصنوعی rytr

می‌توان ابزار هوش مصنوعی Rytr را یک ابزار تولید محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی چند منظوره دانست. شما می‌توانید از این ابزار برای تولید محتوا در موارد زیر کمک بگیرید:

  • تولید محتوای بلاگ‌های سایت 
  • تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی 
  • تولید محتوا برای ایمیل‌های بازاریابی
  • تولید محتوا برای تبلیغات آنلاین و پیامکی 

شما می‌توانید به راحتی و با ارائه موضوع و نوع محتوا به Rytr، در زمان بسیار کمی محتوای خود را بدون محدودیت درخواست تحویل بگیرید.

ابزار هوش مصنوعی Copymatic

تولید محتوا با ابزار هوش مصنوعی Copymatic

اگر شما به دنبال یک ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی هستید که محتواهایی یونیک به شما ارائه کند، ابزار Copymatic می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد؛ زیرا این ابزار با نرخ سرقت محتوای ۲ درصد، کمترین نرخ را در مقایسه با سایر ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی دارد. 

شما می‌‌توانید تا ۱۵۰۰ کلمه محتوای متنی را با ابزار Copymatic به‌صورت رایگان تولید کنید و پس از آن، نیاز است تا نسخه پولی این ابزار را خریداری نمایید که قیمت ماهانه ۶ دلار را دارد. 

ابزار هوش مصنوعی HyperWrite

تولید محتوا با ابزار هوش مصنوعی HyperWrite

ابزار HyperWrite را نیز می‌توانیم مانند chatGPT، یک ابزار همه‌کاره هوش مصنوعی بدانیم که می‌تواند علاوه بر تولید محتوا، فعالیت‌هایی مانند سئو، تحقیق کلمات کلیدی و تولید ایده‌های بازاریابی و استارتاپی را انجام دهد و تنها کافی است تا این موارد را از این ابزار درخواست کنید. 

شما می‌توانید برای اولین بار از ابزار ChatGPT به‌صورت رایگان استفاده کنید؛ اما برای ادامه استفاده نیاز به پرداخت ماهانه ۱۹/۹۹ دلار دارید. 

ابزار هوش مصنوعی Writesonic

تولید محتوا با ابزار هوش مصنوعی Writesonic

یکی از کاربردی‌ترین  ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی، Writesonic است. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار، علاوه بر تولید مقالات سایت، فعالیت‌هایی مانند بازنویسی و به‌روزرسانی محتوا، ویراستاری مقاله، تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی و ایمیل را انجام دهید.

مطلب مرتبط: ایمیل مارکتینگ چیست؟ | همه‌چیز درباره ایمیل مارکتینگ

شما می‌توانید برای تولید محتوا این ابزار، از امکاناتی مانند مشخص‌کردنِ لحن محتوا، کلمات کلیدی مرتبط و تعداد کلمات نیز بهره‌مند شوید. 

تولید محتوا با این ابزار تا ۲۵۰۰ کلمه رایگان است و پس از آن باید نسخه پولیِ آن که ماهانه ۱۲/۶۷ دلار است را تهیه کنید. 

ابزار هوش مصنوعی Jasper AI

تولید محتوا با ابزار هوش مصنوعی Jasper AI

می‌توان پس از chatGPT، ابزار Jasper AI را پرطرفدارترین ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی در بین افراد به حساب آورد. ابزار هوش مصنوعی Jasper AI بر اساس مدل‌های مختلف تولید محتوا آموزش دیده است و شما می‌توانید در قالب‌های مختلفی مانند محتوای بلاگ، آپدیت محتوا و محتوای ایمیل از این ابزار برای تولید محتوا استفاده کنید. 

در حال حاضر، با ثبت نام در سایت Jasper AI، امکان استفاده رایگان از آن به مدت ۵ روز را دارید؛ اما پس از آن نیاز است تا ماهانه ۵۹ دلار را برای نسخه پولی آن پرداخت کنید که علاوه بر تولید محتوا، سایر امکانات خود را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. 

 ابزار هوش مصنوعی Paragraph AI

تولید محتوا با ابزار هوش مصنوعی Paragraph AI

 ابزار هوش مصنوعی Paragraph AI یک افزونه تولید محتوا با هوش مصنوعی است که می‌توانیداز آن در قالب یک افزونه کروم یا برنامه اندروید یا iOS استفاده کنید. همچنین شروع استفاده از این ابزار نیز بسیار آسان بوده و تنها نیاز به یک ثبت نام اولیه برای این کار دارید. 

 ابزار هوش مصنوعی Paragraph AI نیز مانند بیشتر ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی که در بخش‌های قبلی معرفی کردیم، چندمنظوره بوده و شما می‌‌توانید از آن برای نوشتن و تولید محتواهای سایت و شبکه‌های اجتماعی، ویراستاری و بازنویسی مقالات سایت استفاده کنید. 

ابزار هوش مصنوعی PepperType

۱۸ ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی، با پشتیبانی زبان فارسی 1

ابزار هوش مصنوعی PepperType نیز مانند ابزارهای قبلی، کاربردهای گوناگونی در حوزه‌های مختلف تولید محتوا دارد و علاوه بر این، از بیش از ۲۵ زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند. این ابزار فعالیت‌هایی مانند تولید محتوای بلاگ سایت، شبکه‌های اجتماعی، نوشتن بیوگرافی و … را نیز برای شما انجام خواهد داد. 

شما می‌توانید با ثبت نام اولیه در سایت ابزار هوش مصنوعی PepperType، تا ۵۰۰۰ کلمه به‌صورت رایگان از این ابزار استفاده کنید و پس از آن نیاز به تهیه نسخه پولیِ آن را دارید که ماهانه ۲۵ دلار قیمت دارد. 

ابزار گرامرلی (Grammarly)

۱۸ ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی، با پشتیبانی زبان فارسی 2

می‌توان گرامرلی (Grammarly) را یکی از قدیمی‌ترین ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در حوزه تولید محتوا دانست. این ابزار ابتدا در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک دستیار برای نگارش محتواهای متنی انگلیسی و رفع غلط‌ها عرضه شد. همچنین با پیشرفت هوش مصنوعی، ابزار گرامرلی (Grammarly) نیز از بازار عقب نماند و اکنون شما می‌توانید برای تولید محتوا نیز از گرامرلی کمک بگیرید. شما می‌توانید گرامرلی را در قالب نرم‌افزار نصب کرده و یا از نسخه تحتِ وبِ آن استفاده کنید.

ابزار QuillBot

۱۸ ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی، با پشتیبانی زبان فارسی 3

QuillBot یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌توانید از آن در قالب یک افزونه در مرورگر خود استفاده کنید. این افزونه کارِ خود را روی نرم‌افزارها و ابزارهایی مانند google docs و word نیز انجام می‌دهد و فعالیت‌هایی مانند بازنویسی، ویرایش و تغییر ساختار محتوا از جمله امکانات این افزونه هستند.

ابزار هوش مصنوعی Monica

۱۸ ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی، با پشتیبانی زبان فارسی 4

مونیکا یک چت‌باتِ مبتنی بر هوش مصنوعی است که عملکردی شبیه به GPT-4 دارد و می‌تواند علاوه بر کارهایی مانند نوشتن ایمیل، ترجمه، تولید محتوا و نوشتن مقالات تخصصی، به سوالات پیچیده و بیشترِ درخواست‌های شما نیز پاسخ دهد. شما می‌توانید این ابزار را در قالب افزونه روی مرورگر خود دریافت کرده و از آن استفاده کنید.

ابزار هوش مصنوعی Frase.io

۱۸ ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی، با پشتیبانی زبان فارسی 5

Frase.io را می‌توان ابزاری فراتر از یک ابزار هوش تولید محتوا با هوش مصنوعی دانست. این ابزار می‌تواند علاوه بر اینکه در تولید محتوا به شما کمک کند، فعالیت‌‎هایی مانند بهینه‌سازی محتوا، تحلیل رقبا و پیشنهاد کلمات کلیدی نیز برای شما انجام دهد. این ابزار در حال حاضر اشتراک رایگان به کاربران ارائه نمی‌دهد و پلن‌های آن از ماهانه ۱۵ دلار شروع می‌شوند.

ابزار هوش مصنوعی Surfer SEO

همانطور که از نام این ابزار پیدا است، Surfer SEO یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی است که بیشتر روی تولید و بهینه‌‌سازی محتواهای بهینه‌سازی‌شده برای موتورهای جستجو تمرکز کرده است. به عبارت دیگر، اگر شما می‌خواهید محتواهایی بر اساس اصول سئو تولید و با کمک هوش مصنوعی تولید کرده یا محتواهای خود را مبنی بر این اصول بهینه‌سازی کنید، ابزار Surfer SEO گزینه بسیار مناسبی برای شما است. این ابزار نیز فاقد اشتراک رایگان است و شما باید در ازای پرداخت هزینه از آن استفاده کنید.

۱۸ ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی، با پشتیبانی زبان فارسی 6

ابزار هوش مصنوعی Scalenut

ابزار Scalenut یک نویسنده هوش مصنوعی است و شما می‌توانید تنها با ارائه موضوعِ محتوا به آن، محتوای خود را از آن دریافت کرده و با بررسی نهایی در سایت خود قرار دهید. در حال حاضر این ابزار با پرداخت ماهیانه ۳۹ دلار قابل استفاده است.
۱۸ ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی، با پشتیبانی زبان فارسی 7

ابزار ایرانی تولید محتوا با هوش مصنوعی خودنویس

۱۸ ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی، با پشتیبانی زبان فارسی 8

خودنویس یک ابزار ایرانی تولید محتوا با هوش مصنوعی است که می‌توانید با استفاده از آن، محتواهای متن فارسی سئوشده برای سایت را تولید کنید. با توجه به اینکه این ابزار در ایران ساخته شده است، قیمت مناسب‌تری در مقایسه با سایر ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی دارد. شما می‌توانید تا ۴۰۰۰ کلمه محتوای متنی را با ثبت نام در این ابزار به‌صورت رایگان تولید کرده و پس از آن، می‌توانید با پرداخت ۱۵ الی ۲۰ تومان به ازای هر کلمه، استفاده از این ابزار را ادامه دهید.

ابزار هوش مصنوعی  Texti AI

تولید محتوا با ابزار هوش مصنوعی Texti AI

ابزار هوش مصنوعی  Texti AI می‌تواند علاوه بر یک ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا، به عنوان یک چت‌بات نیز عمل کند و شما می‌توانید با آن درباره موضوعات مختلفی گفت‌وگو کنید. این ابزار در قالب یک یک افرونه در مرورگرِ کروم در دسترس بوده و بیشترِ تمرکزِ آن روی کپی رایتینگ و تولید محتوا است. 

اینفوگرافی بهترین ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی

دی‌ام برد در راستای افزایش راحتی دسترسی شما به ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی در ایران، یک  اینفوگرافی از بهترینِ  این ابزارها تهیه کرده است که برای کار در ایران و تولید محتوای فارسی مناسب هستند. شما می‌توانید این اینفوگرافی را در بخش زیر مشاهده کنید:

اینفوگرافی بهترین ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی

سخن آخر 

در این مقاله از رسانه بازاریابی دی‌ام برد، با بررسی بهترین ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی همراه شما بودیم. توجه داشته باشید که برای موفقیت در زمینه تولید محتوا با هوش مصنوعی و افزایش سرعت خود، نیاز است تا به ورودی‌هایی که به هوش مصنوعی ارائه می‌دهید، توجه ویژه‌ای کنید و همواره سعی کنید تا این ورودی را بهبود ببخشید؛ زیرا تنها بهترین ورودی است که می‌تواند بهترین خروجی را از هوش مصنوعی دریافت کند. 

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
نوید امیرنجات
نوید امیرنجات
نوشتن برای من باعث یادگیری و درک بیشتر می‌شه. برای شما چطور؟
نظرات

محمد طالبی
محمد طالبی

نوید جان خیلی ممنون بابت گردآوری و نگارش این مقاله بسیار مفید
واقعا لذت بردم از مطالب و جامعیتش لطفا ادامه بده و اگه بصورت تخصصی بتونیم شاهد مقالات دیگت توی این زمینه باشیم و استفاده کنیم خیلی عالیه

    هادی مرادی
    هادی مرادی

    از یکتانت باید بپرسید

اشاره