پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
مصاحبه‌ها

توسعه‌پذیر شدن، هدف اصلی آپ از بازطراحی UI/UX اپلیکیشن

الهه صالحی الهه صالحی
22 خرداد 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
توسعه‌پذیر شدن، هدف اصلی آپ از بازطراحی UI/UX اپلیکیشن
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آسان پرداخت پرشین (آپ) هفته گذشته در رویداد سالانه خود از پوسته جدید و نسخه جدید اپلیکیشن موبایلی خود رونمایی کرد. حال مدیرمحصول ارشد تیم پلتفرم سوپراپ و مسئول هماهنگی بازطراحی آپ به دی‌ام برد می‌گوید که مبنای اکثر تغییرات نسخه جدید اپلیکیشن آپ بهبود تجربه کاربری و توسعه‌پذیر کردن آپ بوده است.

محمد یاراحمدی، مدیرمحصول تیم پلتفرم آپ و مسئول هماهنگی بازطراحی در رابطه با این تغییرات به دی‌ام برد می‌گوید: «اپلیکیشن آپ به لحاظ تعداد و تنوع سرویس‌ها، تبدیل به سوپر اَپ شده بود اما قالب و بستر شایسته‌ یک سوپراپ برای ارائه این تعداد سرویس را نداشتیم. پوسته قدیمی‌مان توسعه‌پذیری محدودی داشت و به سختی می‌شد خدمات جدید را به کاربران معرفی کرد. علاوه بر این، کاربران جز چند سرویس اصلی مثل شارژ و قبض، باقی خدمات را به سختی پیدا می‌کردند. خلاصه که نیاز اساسی یک قالب ارائه مناسب سوپراپ بود که ما را ناگزیر به تغییرات اساسی کرد».

توسعه‌پذیر شدن، هدف اصلی آپ از بازطراحی UI/UX اپلیکیشن 1

تغییرات نسخه جدید اپلیکیشن آپ

او در ادامه با اشاره بر این نکته که مبنای اکثر این تغییرات ایده‌های بهبود تجربه کاربری است، توضیح داد: «به طور مثال، سازماندهی مجدد معماری اطلاعات و قابلیت جست‌وجو برای یافت‌پذیری بهتر انجام شده است. قابلیت‌های شخصی‌سازی ظاهری و قابلیت صفحه‌خوان نیز برای بهبود دسترسی‌پذیری انجام شده است».

یاراحمدی افزود: «همچنین با تغییر اندازه گوشی‌ها یکی از نکات مورد توجه ما «سهولت دسترسی» کاربر به امکانات مدنظرش با حداقل تلاش فیزیکی و ترجیحا با یک دست و انگشت شست بوده. به همین دلیل خدمات پرکاربرد (با قابلیت شخصی‌سازی)، خریدهای قابل تکرار و آیکون‌های مهم صفحه اول در ناحیه حرکت انگشت شست (تام‌‌زون) قرار گرفته‌اند.»

مدیرمحصول تیم پلتفرم آپ و مسئول هماهنگی بازطراحی آپ در رابطه با بازخورد کاربران در این مدت گفت: «تا لحظه انتشار عمومی حدود ۳۰ درصد کاربران به پوسته جدید دسترسی پیدا کردند و رفتارشان مطالعه شده. همانطور که انتظار داشتیم در لحظه اول این حجم از تغییرات اغلب کاربران را کمی گیج می‌کند؛ ولی بعد از چند روز متوسط عملکرد مورد انتظار ما در کاربران پوسته جدید از کاربران پوسته قدیم پیشی می‌گیرد. از نتیجه راضی هستیم و برای همین بیش از این معطل نکردیم و دسترسی به پوسته جدید را برای همه باز کردیم».

توسعه‌پذیر شدن، هدف اصلی آپ از بازطراحی UI/UX اپلیکیشن 2

محمد یاراحمدی، مدیرمحصول ارشد تیم پلتفرم سوپراَپ و مسئول هماهنگی بازطراحی آپ

یاراحمدی در ادامه با اشاره به اینکه تغییرات اپلیکیشن آپ از این پس پیوسته و تدریجی خواهند بود، افزود: «بعضی قابلیت‌های پیاده‌سازی شده مثل بازطراحی صفحات تنظیمات و گفت‌وگو با پشتیبانی در نسخه تیرماه ارائه می‌شوند. پروفایل هم تحولاتی داشته که در تابستان با ارائه قابلیت امضای دیجیتال، رمز عبور و احراز هویت دو عاملی امکانات حقوقی و امنیتی آن را کامل‌تر می‌کنیم. قابلیت‌هایی مثل جست‌وجو و صفحه‌ی همه سرویس‌ها همچنان امکان بهبود دارند. افزایش قابلیت‌های تبلیغاتی و ایجاد ابزارک‌ها برای صفحه اول هم در دستور کار است».

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
الهه صالحی
الهه صالحی
روزنامه‌نگاری خوانده‌م و عاشق رسانه‌م؛ دی‌ام برد برای من فرصت جدیدی بود که بیشتر از دنیای جذاب مارکتینگ بدونم.
نظرات

اشاره