پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار گزارش‌ها

گزارش یک‌سالگی علی‌بابا پلاس منتشر شد: «اصفهان با 438 جاذبه در صدر بیشترین جاذبه‌های گردشگری ثبت‌ شده»

مرجان عبدی مرجان عبدی
11 اسفند 1401
زمان مطالعه: 4 دقیقه
گزارش یک‌سالگی علی‌بابا پلاس منتشر شد: «اصفهان با 438 جاذبه در صدر بیشترین جاذبه‌های گردشگری ثبت‌ شده»
زمان مطالعه: 4 دقیقه

تخت جمشید، پربحث‌ترین جاذبه گردشگری در سال گذشته

پلتفرم علی‌بابا پلاس به‌عنوان بستری برای اشتراک و مطالعه نظرات و تجربه مردم از سفر در دی‌ماه سال گذشته فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز و در بهمن ماه ۱۴۰۰ به صورت رسمی شروع به کار کرد.این پلتفرم که بر پایه محتوای تولیدشده توسط کاربر یا UGC فعالیت می‌کند، یکی از محصولات محتوایی شرکت سفرهای علی‌بابا است که در آن، مسافران نظرات و تجارب خود از مقاصد سفرشان را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.

حال پس از گذشت یک سال از رونمایی، علی‌بابا گزارشی از اشتراک‌گذاری تجربه سفر در این پلتفرم منتشر کرده است. اصفهان با بیشترین جاذبه گردشگری ثبت‌شده، شیراز با بیشترین نظر ثبت‌شده و جاذبه‌های مربوط به خوردوخوراک به‌عنوان پرمخاطب‌ترین‌ها، بخشی از گزارش منتشرشده است. در ادامه به برخی از آمارهای ارائه‌شده از سوی علی‌بابا پلاس نگاهی خواهیم انداخت.

اصفهان و بیشترین جاذبه گردشگری ثبت‌شده

تا بهمن امسال، ۳۱۷۷  جاذبه گردشگری از ۱۴ شهر کشور در علی‌بابا پلاس قرار داده شده که برای این تعداد، ۱۵۱۱۹ نظر و ۲۰۳۸ تصویر توسط مسافران ثبت شده است. از این تعداد، اصفهان با ۴۳۸ جاذبه و شیراز با میانگین ۸ نظر به ازای هر جاذبه، به ترتیب پرجاذبه‌ترین و بیشترین نظر ثبت‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.گزارش یک‌سالگی علی‌بابا پلاس منتشر شد: «اصفهان با 438 جاذبه در صدر بیشترین جاذبه‌های گردشگری ثبت‌ شده» 1 گزارش یک‌سالگی علی‌بابا پلاس منتشر شد: «اصفهان با 438 جاذبه در صدر بیشترین جاذبه‌های گردشگری ثبت‌ شده» 2

بیشترین نظرات ثبت‌شده در تقویم

بر اساس آمار منتشرشده از سوی علی‌بابا پلاس، ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱، بیشترین تعامل در یک روز را با ۳۷۹ نظر به خود اختصاص داده است. همچنین فروردین ۱۴۰۱ به‌عنوان پرنظرترین ماه شناخته شده و آبان ۱۴۰۱ پرترافیک‌ترین بازه زمانی در سال گذشته بوده است.

گزارش یک‌سالگی علی‌بابا پلاس منتشر شد: «اصفهان با 438 جاذبه در صدر بیشترین جاذبه‌های گردشگری ثبت‌ شده» 3

جاذبه‌های گردشگری مربوط به خوردوخوراک، پرمخاطب‌ترین جاذبه‌های ۱۴۰۱

در علی‌بابا پلاس، جاذبه‌های شهرهای مختلف در ۴ دسته «خوردوخوراک»، «جاذبه‌های گردشگری»، «بازار و خرید» و «اقامت و هتل» دسته‌بندی می‌شوند. بر این اساس، پرمخاطب‌ترین گروه با ۱۳۵۳ جاذبه، مربوط به دسته خوردوخوراک می‌شود که از میان آن‌ها، رستوران‌ها با ۷۳۳ جاذبه، بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داده و پس‌ازآن کافی‌شاپ‌ها و مراکز آبمیوه‌ و بستنی قرار دارند.

گزارش یک‌سالگی علی‌بابا پلاس منتشر شد: «اصفهان با 438 جاذبه در صدر بیشترین جاذبه‌های گردشگری ثبت‌ شده» 4

گزارش‌های علی‌بابا پلاس از میزان بازدید صفحات مربوط به هر جاذبه گردشگری نیز حاکی از این است که بیشترین بازدید، مربوط به جاذبه‌های گردشگری در بخش خورد و خوراک، به ویژه رستوران‌های شهرهای مختلف است. در میان این گشت‌وگذارهای اینترنتی اما بیشترین بازدید از یک صفحه در سال گذشته، به ترتیب مربوط به هتل آپارتمان پردیس گرگان، بازار قدیم بوشهر و رستوران ملک شاهان مشهد بوده است.

گزارش یک‌سالگی علی‌بابا پلاس منتشر شد: «اصفهان با 438 جاذبه در صدر بیشترین جاذبه‌های گردشگری ثبت‌ شده» 5

جاذبه‌های گردشگری محبوب در شهرهای مختلف

اطلاع از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار یکی از دغدغه‌های مسافران هنگام سفر به شهرهایی است که نمی‌شناسند. علی‌بابا پلاس بر اساس تعداد نظرات ثبت‌شده برای جاذبه‌های گردشگری هر شهر، فهرستی از پرطرفدارترین‌ها منتشر کرده که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.

گفتنی است که بیشترین نظر ثبت‌شده در میان تمام جاذبه‌های گردشگری شهرهای مختلف مربوط به تخت جمشید با ۶۴ نظر ثبت‌شده است.

گزارش یک‌سالگی علی‌بابا پلاس منتشر شد: «اصفهان با 438 جاذبه در صدر بیشترین جاذبه‌های گردشگری ثبت‌ شده» 6

بیشترین عکس‌ها در دل اماکن تاریخی و مذهبی

گاهی یک تصویر کار صدها کلمه را انجام می‌دهد. ثبت تصویر برای هر جاذبه گردشگری و انتشار به نام صاحب عکس، یکی دیگر از بخش‌های علی‌بابا پلاس بوده که به کمک آن افراد می‌توانند تجربه خود از سفر به مکان‌های مختلف را با دیگران به اشتراک بگذارند.

بر اساس آمار ثبت‌شده در یک سال گذشته، بیشترین تصاویر ثبت‌شده مربوط به اماکن تاریخی و مذهبی بوده و جاذبه‌های گردشگری با بیشترین تصویر ثبت‌شده به ترتیب شامل تخت جمشید، حرم امام رضا(ع)، کلیسای وانک، آرامگاه سعدی، باغ دولت‌آباد، ارگ کریم‌خان زند، میدان شهرداری رشت، هتل میراژ، محله فهادان و تنگه چاهکوه می‌شود.

علی‌بابا پلاس، مرجعی برای ثبت تجربه‌های سفر

با گذشت یک سال از فعالیت علی‌بابا پلاس و نمایش جاذبه‌های گردشگری شناخته‌شده در ۱۴ شهر کشور، این پلتفرم به دنبال آن است تا با مشارکت مردم، ثبت نظرها، پیشنهاد‌ها و انتقادهای آن‌ها، در کنار اضافه‌شدن شهرها و جاذبه‌های گردشگری بیشتر، به بستری مرجع برای «جمع تجربه‌های سفر» و تبادل اطلاعات گردشگری در جامعه تبدیل شود.

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
مرجان عبدی
مرجان عبدی
نظرات

اشاره