پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
بازاریابی شبکه اجتماعی

برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام ممکن است؟

عاطفه سلحشور عاطفه سلحشور
12 آبان 1402
زمان مطالعه: 6 دقیقه
برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام ممکن است؟
زمان مطالعه: 5 دقیقه

در عصر رسانه‌های دیجیتال، استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام به شدت افزایش یافته و داده‌های ارزشمندی در آن ردوبدل می‌شود؛ اما گاهی حساب کاربری ما در این شبکه از دسترس خارج شده یا به وسیله خودمان حذف می‌شود که ممکن است بعد از آن، به دنبال راهی برای برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام خود بگردیم.

در این مقاله هدف ما آن است که روش‌های مختلف بازیابی حساب اینستاگرام را به شما آموزش دهیم تا در صورتی که خود اکانت‌تان را حذف کردید یا به دلایلی حساب کاربری‌تان از دسترس خارج شد، بتوانید با انجام اقداماتی شانس برگرداندن اینستاگرام خود را امتحان کنید.

مطلب مرتبط: تغییر فونت فارسی در بیو و استوری اینستاگرام

دلایل حذف شدن اکانت اینستاگرام

بیایید با “چرا؟” شروع کنیم؛ پس در ادامه به بررسی دلایلی که می‌تواند منجر به حذف اکانت اینستاگرام شما شود، می‌پردازیم:

غیرفعال بودن حساب

هر حساب کاربری در اینستاگرام می‌تواند سالیان سال به فعالیت خود ادامه دهد و اینستاگرام هیچ محدودیتی برای آن قائل نمی‌شود؛ اما اگر اکانت شما به مدت دو سال غیرفعال باشد، به صورت خودکار حذف می‌شود. غیرفعال بودن حساب شما نیز به معنای عدم ورود به سیستم، لایک کردن یا ارسال نظر است.

نقض قوانین اینستاگرام

اینستاگرام نیز مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی قوانین و مقررات خاص خود را دارد که در صورت عدم رعایت آنان حساب شما از دسترس خارج شده و باید به دنبال برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام خود باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که خط قرمزهای اینستاگرام پیچیده نبوده و شما کافی است با محتواهایتان، کسی را مورد آزار و اذیت قرار نداده، نفرت‌پراکنی نکرده، فعالیت‌های غیرقانونی انجام نداده و تصاویر برهنه منتشر نکنید.

استفاده از ابزارهای شخص ثالث

گاهی بعضی از حساب‌های کاربری به هدف جذب فالوور یا افزایش نرخ تعامل اینستاگرام، از نرم‌افزارها یا ربات‌هایی استفاده می‌کنند، که اینستاگرام به کار بردن آن‌ها را ممنوع کرده است و برای مجازات مورد استفاده قرار دادن آن‌ها، اکانت شما را حذف می‌کند. به بیان دیگر استفاده از هر نوع ابزار شخص ثالثی در اینستاگرام می‌تواند اکانت شما را با محدودیت روبه‌رو کرده یا موجب حذف آن شود.

هک شدن حساب

گاهی نیز ممکن است شخصی حساب شما را هک کرده باشد. در این صورت برای آن که از این موضوع مطمئن شوید کافی است به ایمیل خود سر بزنید، اگر پیامی مبنی بر تغییر جزئیات حساب خود پیدا کردید، می‌توانید آن را نشانه‌ای برای هک شدن حساب‌تان در نظر بگیرید.

تشخیص اشتباه

در دیگر شرایط ممکن است شما از محتواها یا هشتگ‌هایی استفاده کنید که به دلایل خاصی از طرف اینستاگرام ممنوع شده و شما بدون اطلاع از این موضوع از آن محتوا استفاده کرده و اینستاگرام حساب شما را به این دلیل حذف کرده است.

برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام در صورت نقض قوانین

همانطور که پیشتر گفتیم اینستاگرام می‌تواند حساب‌های کاربران را به دلایل متعددی تعلیق یا غیرفعال کند. اگر با چنین شرایطی روبه‌رو شدید، روش‌های زیر را برای بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام خود ب کار بگیرید:

  • اگر قوانین اینستاگرام را زیر پا گذاشته‌اید، روی این URL کلیک کرده و با پر کردن جزئیات موردنیاز، فرم خود را ارسال کنید؛
  • اگر حساب شما به دلیل نقض مکرر مالکیت معنوی یا به اشتراک‌گذاری محتوای جعلی یا گمراه‌کننده غیرفعال شده، روی این URL کلیک کنید تا اطلاعات مورد نیاز را پر کرده و فرم را ارسال کنید.

تیم پشتیبانی اینستاگرام ظرف ۴۸ ساعت پس از ارسال فرم با شما تماس گرفته و دستورالعمل‌هایی را که باید برای بازیابی حساب اینستاگرام دنبال کنید، به اطلاعتان می‌رسانند.

در حقیقت در این روش، اینستاگرام معمولاً یک کد مخفی و دستورالعمل‌هایی را برای شما ارسال می‌کند که به وسیله آن، به دنبال تایید هویت شما است. شما برای انجام این دستورالعمل کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • از کاغذ سفید تازه سایز A4 استفاده کنید؛
  • نام کامل، نام کاربری اینستاگرام و همچنین کد مخفی ارائه شده را روی آن بنویسید:
  • در حالی که این برگه را در دست دارید، یک عکس واضح و ثابت از خود بگیرید؛
  • با پیوست کردن این تصویر در فرمت JPEG به نامه پاسخ دهید.

فرآیند بازیابی حساب معمولاً دو تا سه روز طول می کشد. اینستاگرام یک لینک بازیابی برای بازگرداندن حساب غیرفعال یا تعلیق شده خود برای شما ارسال می‌کند.

مطلب مرتبط: بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام در صورت فراموشی رمز عبور

برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام، زمانی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، در ۹۰ درصد مواقع امکان‌پذیر است. راه های مختلفی نیز برای این کار وجود دارد؛ در ابتدا روی “Get help logging in” برای نسخه موبایل یا “Forgot password” اگر با نسخه دسکتاب وارد شده‌اید، کلیک کنید.

فیس‌بوک

اگر حساب اینستاگرام‌تان به حساب فیس‌بوک شما متصل بوده و داده‌های ارائه شده در آن را به خاطر می‌آورید، در این مرحله می‌توانید با استفاده از حساب فیس بوک تان وارد شوید. در صفحه ورود به سیستم روی Log in with Facebook کلیک کرده و روی Continue as Username انتخاب کنید تا وارد حساب کاربری فیس‌بوک‌تان شوید.

برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام

در ادامه می‌توانید رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر داده و با رمز جدید، وارد آن شوید.

بازنشانی رمز عبور

اما ممکن است حساب اینستاگرام شما به فیسبوک‌تان متصل نبوده یا رمز فیس‌بوک را نیز به خاطر نیاورید. در این صورت می‌توانید از ایمیل یا شماره تلفن‌تان برای ورود به حساب کاربری استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید باید از ایمیل یا شماره تلفنی استفاده کنید که به حساب شما از قبل متصل هستند زیرا در غیر این صورت این روش نتیجه‌ای نخواهد داشت.

سپس برای دریافت کد روی Next ضربه بزنید یا اگر از رایانه استفاده می‌کنید، روی “Send Login Link” کلیک کنید. در حقیقت زمانی در حال بازیابی حساب اینستاگرام خود از طریق تلفن همراه‌تان هستید، یک کد برای شما ارسال می‌شود که شما انتخاب می‌کنید که آن را از طریق ایمیل یا پیامک دریافت کنید.

برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام با لینک

اما اگر با رایانه در حال انجام این مراحل هستید، برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام با لینک برای شما پیامک شده یا به آدرس ایمیل‌تان ارسال می‌شود. پس از بازنشانی رمز عبور قدیمی توسط لینک یا کد، باید رمز جدیدی را انتخاب کنید.

بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام

نحوه برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام در صورت هک شدن

اگر صفحه شما هک شده باشد، هکرها احتمالاً داده‌های حساب اصلی شما را یعنی شماره و ایمیل را تغییر داده‌اند. در این صورت شما یک ایمیل از اینستاگرام مبنی بر تغییر پیدا کردن اطلاعات دریافت خواهید کرد؛ در این صورت شما باید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.

در حقیقت ابتدا باید وارد این URL شده و روی بخش If you think your account has been hacked کلیک کنید تا دستورالعملی که از شما خواسته شده را دنبال کنید.

برگرداندن اینستاگرام

اما اگر متوجه هک شدن حسابتان شدید اما ایمیلی درباره تغییر اطلاعاتتان دریافت نکرده بودید به این معناست که هکرها هنوز دست به تغییر ایمیل‌تان نبرده‌اند پس در این مرحله کافی است از طریق بازیابی رمز عبور که پیشتر توضیح دادیم، بازیابی حساب اینستاگرام خود را از سر بگیرید.

در آخر

همانطور که در این محتوا اشاره کردیم، راه‌های زیادی برای برگرداندن اینستاگرام شما وجود دارد؛ تنها کافی است کمی حوصله به خرج داده و مراحل گفته شده را به دقت دنبال کنید. در غیر این صورت بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام شما امکان‌پذیر نبوده و برای ادامه فعالیت در این شبکه اجتماعی، چاره‌ای جز ساخت اکانت جدید نخواهید داشت.

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
عاطفه سلحشور
عاطفه سلحشور
نظرات

اشاره