زمان مطالعه: 14 دقیقه

مطلبی که حاوی ۲۰ نکته مهم است برای افزایش فروش و ارتقا صفحه در اینستاگرام! قطعا با برخی از آن‌ها آؤنا هستید اما مطمئن باشید تعدادی از آن‌ها برایتان جدید خواهد بود و به عملکرد شما کمک شایانی خواهد کرد. پس با این مطلب همراه باشید:

نمای اولیه صفحه تان را بهبود ببخشید

نمای اولیه همیشه مهم است؛ چه در دنیای مجازی و چه در دنیای حقیقی! وقتی صفحه تان باز می شود، اولین چیزی که یک کاربر اینستاگرام میبیند چیست؟

آنها عکس پروفایلتان را می بینند، بیو شما را میبینند و بخشی از پست های اخیرتان را. وقتی یک کاربر صفحه تان را می بیند نباید برای اون سوالی باقی بماند: پروفایل شما باید بگوید کی و چه کاره هستید!

نمای اولیه

همچنین باید پروفایل تان را بهبود ببخشید. تنها 150 کاراکتر فرصت دارید که به بهترین شکل، بیننده صفحه تان را در اولین نگاه تحت تاثیر قرار دهید، در مورد شخصیت برندتان توضیح دهید و او را قانع کنید تا شما را فالو کند:

-متن بیوی شما واضح است؟

-یوزرنیم مناسبی را برای کسب و کارتان انتخاب کرده اید؟ به کسب و کارتان مربوط است؟

قبل از اینکه پست بذارید یا هر کار دیگری کنید، اول مطمئن شوید پروفایلتان، یک پروفایل استاندارد است. یک پروفایل استاندارد، باعث می شود تا به راحتی در بخش جستجو شناخته شوید. مثلا اگر کسی به دنبال یک «مربی بازاریابی» باشد و شما کلید واژه «مربی بازاریابی» را در بخش اسم پروفایلتان وارد کرده باشید، احتمال قوی در جستجوی آن فرد پروفایلتان نمایش داده خواهد شد. همچنین از ساختن call to action در بیو غافل نشوید.

عکسی مناسب برای پروفایلتان انتخاب کنید

برای اکثر برند ها، عکس پروفایل باید مطابق عکس لوگو باشد. این کار باعث می شود که صفحه اینستاگرامتان اعتبار پیدا کند و همچنین در همان نگاه اول شناخته شوید. هر چند یک فرمول کلی نمی توان صادر کرد و بسته به کاربری صفحه شما، عکس پروفایل متغیر می باشد.

برند لوگو

این چند نکته را هنگام انتخاب عکس پروفایل در نظر بگیرید:

-اگر برندی شناخته شده دارید، عکس لوگوی برندتان را به عنوان عکس پروفایل قرار دهید. این کار به سریع شناخته شدن شما توسط مشتریان و تداعی برندتان کمک خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

تخصص فروشاما اگر عکاس، گرافیست، فریلنسر یا طور کلی شغلی دارید که «تخصصتان را می فروشید»، عکسی از چهره خودتان آپلود کنید. علت آن است که شما میخواهید خودتان را به درستی معرفی کنید و انتخاب عکس چهره خودتان به عنوان عکس پروفایل، بهترین راه است.

-حواستان باشد که عکس پروفایل از نظر زیبا شناختی شما باید تمی مشابه عکس های صفحه فید شما داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

-عکس پروفایلتان را به روز نگه دارید. اینکه تعطیلات تابستان باشد ولی شما عکسی از خود در یک هوای برفی را به عنوان عکس پروفایلتان قرار داده باشید، نشان از بد سلقگی شما دارد.هم چنین وقتی یک نفر صفحه شما را ببیند اینطور فکر خواهد کرد که یا خیلی فعال نیستید و یا به صفحه خود اهمیت نمی دهید. البته راه دیگر این است که عکسی را انتخاب کنید که مناسب تمام روز ها و ایام سال باشد. مثل این عکس:

عکس به روز

-حواستان به ابعاد عکس پروفایلتان باشد. ابعاد استاندارد برای عکس پروفایل 110*110 پیکسل است. در غیر اینصورت عکستان توسط اینستاگرام کراپ می شود.

پس زمینه عکستان را درست انتخاب کنید. مخصوصا اگر عکسی از چهره خودتان گذاشته اید، پس زمینه ای را انتخاب کنید که چهره شما را در چشم مخاطب متمایز کند. البته حواستان باشد تصویر پس زمینه، تصویری نباشد که باعث حواس پرتی از سوژه اصلی عکس یعنی «شما» بشود.

-از لوازم جانبی تخصصتان در عکس پروفایلتان استاده کنید.مثلا اگر عکاس هستید، دوربین در دستتان بگیرید یا اگر موزیسین هستید، می توانید به گرفتن عکس با ساز تخصصی تان فکر کنید.

بیشتر هشتگ بزنید

هشتگ گذاری یک راه عالی برای این است که مخاطبان خود را افزایش دهید. چون این کار باعث می شود تا پست شما وارد صفحه هشتگی که شما استفاده کرده اید بشود. اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا 30 هشتگ زیر پست خود بگذارید. برای هشتگ گذاری نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

-در مرحله اول مطمئن شوید که از محبوب ترین هشتگ ها زیر پست خودتان استفاده می کنید. این کار پست شما را جلوی چشم میلیون ها مخاطب می برد.

-مرحله بعدی این است که هشتگ های مخصوص به خود را بسازید. البته این مرحله برای زمانی است که شما برند شما به خوبی معرفی شده باشد و ضمنا فالوور های زیادی در پیج خود داشته باشید.

-حواستان باشد که هر دفعه از تعدادی هشتگ متفاوت نیز استفاده کنید. کپی کردن و یا هشتگ گذاری های تکراری باعث می شود در چشم اینستاگرام اسپَم جلوه کنید!

از لینک‌هایتان هوشمندانه استفاده کنید

بر خلاف برنامه های دیگر، اینستاگرام اجازه استفاده از لینک در پست را به شما نمی دهد. اما در عوض دو راه دیگر برای استفاده از لینک وجود دارد:

-لینک در بیو: اینستاگرام به شما اجازه می دهد یک لینک در قسمت بیو پیجتان بگذارید. از این ویژگی به درستی استفاده کنید! لینکی را در بخش بیو بگذارید که مخاطبتان را به بخش مهم کسب و کارتان هدایت کند.

بخوانید  چگونه از کلاب هاوس برای مارکتینگ استفاده کنیم؟

-لینک در استوری: وقتی به ده هزار فالور برسید اینستاگرام برای شما ویژگی «swipe up»روی استوری ها را فعال می کند و مخاطبانتان می توانند در استوری های شما لینک هایی که شما به اشتراک می گذارید را ببینند. در سایت «HubSpot’s» می توانید راهنمایی لازم برای استفاده از این ویژگی را مشاهده کنید.

اما خبر خوب اینکه جدیدا به کمک وبسایت ایرانی زیلینک، امکان قرار دادن چند لینک در بخش بیو فراهم شده و پلتفرم های معروفی هم از این برنامه استفاده می کنند.

۲۰ نکته برای افزایش فروش در اینستاگرام 2

نحوه کار این وبسایت هم به این شکل است که با کلیک کردن روی آن، برای شما صفحه ای باز می شود که میتوانید از طریق آن صفحه به بخش های مختلفی دسترسی داشته باشید.برای مثال وقتی روی لینک بیو صفحه اسنپ کلیک کردم، این صفحه نشان داده شد:

چند لینک در بیو

و نکته آخر اینکه حتما از برنامه های کوتاه کننده لینک استفاده کنید تا لینک هایتان در صفحه بیو به زیبایی نمایش داده شوند. هیچ کس یک لینک طولانی بی در و پیکر را دوست ندارد! با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید چندین سایت فارسی زبان که این خدمت را برای شما انجام می دهند، پیدا کنید.

تصاویری متفاوت پست کنید

یک کاربر اینستاگرام را تصور کنید: اینستاگرام را باز می کند و پس از چند ثانیه بالا و پایین کردن صفحه، به خاطر دیدن عکس های معمولی و خسته کننده شروع به خمیاز کشیدن می کند. تا اینکه توجه او به یک عکس جذاب جلب می شود. مثل این عکس از صفحه NATIONAL GEOGRAPHIC.

عکس زیبا

برای خلق عکس هایی جذاب، حتما لازم نیست تا به کشوری زیبا مثل یونان سفر کنید و عکسی از ماه هنگامی که در حال طلوع از پشت مقبره پوسایدن است بگیرید! تنها کاری که باید بکنید این است کاربران اینستاگرام را با عکسی زیبا، خاص و با کیفیت در جایشان میخکوب کنید. این 3 نکته مهم را در نظر داشته باشید:

الف)عکس هایی منتشر کنید که با مخاطبتان حرف بزند

مثلا اگر میدانید مخاطب شما، مخاطبی است که به فرهنگ کشور های مختلف علاقه‌مند است عکسی مانند عکس بالا توجه او را به خود جلب خواهد کرد.

ب)به قوانین عکاسی حرفه ای پایبند باشید

خبر خوب اینکه شما به یک دوربین DSLR یا تجهیزاتی گران قیمت و پیشرفته نیاز ندارید. کافی است این قوانین را هنگام عکاسی با موبایل رعایت کنید:

– از نور طبیعی استفاده کنید.

-از overexposure (عکسی که نور دهی آن بیش از حد معمول است) بپرهیزید. برای این کار کافی است قبل از عکس گرفتن روی پر نور ترین قسمت صفحه موبایلتان کلیک کنید.

-در اوقات زیبای روز، مثل زمان طلوع یا غروب آفتاب یا یک روز ابری عکس بگیرید!

-از نقاط دید مختلف عکاسی کنید (خم بشوید، دراز بکشید یا حتی از دیوار راست بالا بروید!)

– قاب هایی زیبا بسازید: بردن دوربین پشت یک پرچین یا در جنگل یا عکس گرفتن از دو آسمان خراش در یک قاب مثال هایی شگفت انگیزند.

ج)کیفیت عکس های خود را با این برنامه ها ارتقا دهید:

VSCO: این برنامه، برنامه محبوب عکاسان، برای ادیت عکس های اینستاگرام است.

CANVA: این برنامه با داشتن ابزار هایی مختلف، به شما کمک می کند تا عکس هایی خاص بسازید.

A COLOR STORY: این برنامه فیلتر هایی قابل تنظیم و مطابق با رنگ سوژه، به شما پیشنهاد می کند.

کپشن هایی طولانی تر بنویسید

وقتی بحث از اینستاگرام مارکتینگ مطرح می شود تقریبا همه یک درد مشترک دارند: چگونه یک کپشن جذاب بنویسیم؟

اگر میخواهید در اینستاگرام بیشتر بفروشید، کپشن های طولانی تر گاهی اوقات واقعا جواب میدهد! Laurel Elfenbein، ادمین صفحه popflex میگوید: «من قبلا معتقد بودم کپشن های کوتاه بهترین نوع کپشن نویسی برای پست ها هستند؛ اما جدیدا به این نتیجه رسیدم که کپشن های طولانی، در برقرار کردن ارتباط با مخاطبان، بهتر عمل می کنند! وقتی ما کپشن مینویسیم، هر چند آن کپشن طولانی است ولی ما  با نوشتن جملاتی که از احساسات واقعی ما نشات می گیرد، شوق و هیجانمان را از تولید محصول جدیدمان نشان می دهیم. در این حالت با اینکه کپشن طولانی می شود ولی مردم دوست دارند آن را بخوانند و به ما فیدبک دهند!»

کپشن طولانی

از ایجاد هایلایت استوری‌ها غافل نشوید 

با هایلات کردن استوری های مهم و ساختن کاور برای آنها، زیبایی صفحه تان را بهبود ببخشید و ضمنا اطلاعات آن‌ها را حفظ کنید. با ساختن هایلایت ها، یک محتوای جدید از فعالیتتان را برای فالوور های بالقوه خلق می کنید

این چند نکته را هنگام ساختن هایلایت استوری تان مدنظر داشته باشید:

1-هایلایتی بسازید که برندتان را از نظر زیبایی شناسی بهبود ببخشد. ادغام کردن جزئیات گرافیکی برندتان در هایلایتی استوری ها، نشان از انسجام و حرفه ای بودن برند شما دارد. رنگ، فونت و علائم تجاری برندتان را در هایلایت ها ادغام کنید.

هایلایت2-کاور هایلایت هایتان را واضح بسازید. طوری که بیان کننده محتوای هایلایت باشد. کاور ها به منزله تابلوی راهنما برای محتوایی که در بر دارند تلقی می شوند. کاور های واضح باعث افزایش کلیک و در نتیجه افزایش ویو محتوا و صفحه شما می شوند

3-حواستان باشد که کاور هایلایت هایتان از نظر گرافیکی با یکدیکر منسجم باشند و حس دیدن یک آش شله قلمکار را تداعی نکنند!

ساختن کاور ها، از ابزار هایی نظیر canva و  over استفاده کنید تا هایلایت هایتان حرفه ای تر به نظر برسند.

5-هایلایت هایتان را با فعالیت های مختلف، متنوع کنید:

1-محصولاتتان معرفی کنید.

2-در هایلات ها کمپین ها مختلف پروموشن بسازید.

3-با ساختن نظر سنجی ها و بخش های پرسش و پاسخ، با مشتری هایتان در ارتباط بمانید.

بخوانید  نحوه کار الگوریتم سرچ اینستاگرام، از زبان مدیرعامل اینستاگرام!

4-نظر مشتریان در مورد محصولاتتان را نشان دهید.

یک استایل مخصوص به خودتان را در صفحه اینستاگرامتان بسازید

در اینستاگرام شما باید کاری کنید که نسبت به بقیه متمایز شوید. کاری که برند درسا، با ساختن یک استایل محتوایی خاص در صفحه اش انجام داده است. پست های این صفحه به واسطه استایل خاص خود، به سرعت قابل شناسایی توسط کاربران می باشد.

استایل خاصصفحه فید شما مثل کارت ویزیت کسب و کارتان است. همانطور که طراحی بصری یک کارت ویزیت، شخصیت برندش ما را نشان میدهد، طراحی صفحه فید شما هم نشان دهنده شخصیت کسب و کار شماست.

این 3 نکته را هنگام تصمیم گیری برای طراحی بصری صفحه تان در نظر داشته باشید:

1-یک طرح شبکه ای مناسب انتخاب کنید

منظور از طرح شبکه ای، حالت قرار گرفتن پست های شما در صفحه فید است.در این سایت میتوانید انواع طرح ها را ببینید.

طرح شبکه ای2- یک تم ثابت انتخاب کنید. تم صفحه شما، همان روح صفحه شماست. تم گرانج، سیاه و غمگین، رنگارنگ، مینیمال، ساده و سفید از انواع تم ها هستند. در زیر چند نوع تم مختلف آورده شده است:

طرح شبکه ای

3-یک فیلتر ویرایش ثابت انتخاب کنید و به همان فیلتر پایبند باشید. انتخاب یک تم، بدون انتخاب فیلتر مناسب بی معنی است. انتخاب فیلتر مناسب باعث می شود صفحه فید شما از نظر بصری با ثبات و حرفه ای به نظر برسد. یک بار دیگر به عکس های بالا نگاه کنید.

۲۰ نکته برای افزایش فروش در اینستاگرام 3

مداوم و مستمر پست بگذارید

بر اساس تحقیقات، به نظر می رسد تعداد 1-2 پست در روز تعدادی مناسب برای پست گذاری است. در این حالت صفحه شما تازگی و شادابی خود را حفظ می کند و ضمنا فرصت بیشتری برای جذب افزایش مخاطب برای محتوایتان دارید. برای مثال صفحه  TechRasa و Isna.news را ببینید:

Techrasa  که یک صفحه در حوزه تکنولوژی و استارتاپ است، به طور منظم و دقیق، روزانه 1 محتوا پست میکند.
پست منظم و دقیق

صفحه پایگاه خبری فارسی isna.news همین برنامه را دنبال میکند؛ البته متعادل تر: این صفحه روزانه بین 5-7 پست منتشر می کند.

پست منظم و مستمر
در این بخش دو صفحه متفاوت را برای پست گذاری دیدیم؛ کاری که شما باید بکنید این است که با آنالیز کردن صفحه و عادات مخاطبتان، بهترین برنامه ریزی را صفحه خود انجام دهید.

همچنین دانستن این نکته که بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام، چه زمانی است، یک امر حیاتی است!

زمان های پیشنهادی برای پست گذاری، بسته به نوع کسب و کار شما و نوع مخاطب شما می باشد. بعضی ها ساعت 8-9 صبح یا 2-5 بعد از ظهر را برای پست اول و حتی 5 صبح را برای پست دوم پیشنهاد می کنند. این تناقضات باعث ایجاد سردرگمی برای برای برنامه نویسان محتوا می شود. انتخاب ساعت درست برای پست گذاری نیز بستگی به نوع مخاطبان شما و موضوع کسب و کارتان نیز دارد.

از لایو اینستاگرام استفاده کنید

ترند این روزهای سوشال مدیا، لایو شدن است: یک ویدیو صادقانه، کات نشده و بدون فیلتر برای فالوور هایتان!

اما بهترین بخش میدانید کجاست؟ فالور های شما هنگامی که یک گفتگوی لایو برگزار کنید، یک نوتیفیکیشن دریافت می کنند و در قسمت استوری هایشان اولین چیزی که میبینند گفتگو لایو شماست.

لایو اینستاگرام یک محل عالی برای برگزاری سوال و جواب و یا میزبانی از مخاطبانتان، آنباکسینگ یک محصول جدید، یا گفتگو با اینفلوئنسرها، دوستان یا یک برند است.

فیلم بسازید 

آیا میدانستید اینگیجمنت فیلم هایی که در اینستاگرام ساخته و آپلود می شوند  2برابر  دیگر محتواها است؟ اگر می خواهید توجه مخاطبتان را جلب کنید وقت این است از که از فیلمسازی  و ویدیو مارکتینگ  برای پست هایتان استفاده کنید. در زیر راهنمایی سریع برای فیلم های اینستاگرامی را برایتان آورده ایم:

-زمان ویدئو هایتان را کوتاه نگه دارید و با حرکت دادن مناسب دوربین در ابتدای کلیپ و افزایش جنب و جوش تصویر، توجه مخاطبتان را به خود جلب کنید.

-کپشن های جذاب بنویسید.

-برای فیلم هایتان برنامه ریزی کنید و آنها را با هدف مشخص آپلود کنید! (مثلا افزایش دیده شدن وبلاگتان، افزایش اینگیجمنت اینستاگرام، گرفتن فالوور جدید یا آموزش دادن مطلبی به فالوورها.)

-از پشت صحنه کسب و کارتان، فیلم درست کنید. این نوع فیلم ها باعث ایجاد حس و حالی صمیمی و دوستانه بین کسب و کار شما و مخاطب می شود.

-فیلمی از محصولتان در حین عملکرد و یا در حین استفاده توسط مشتری بسازید.

داستان سرایی کنید

با داستان سرایی در اینستاگرام، می توانید عکس ها و فیلم هایی جذاب از کسب و کار تان بسازید. یک مثال عالی برای این نکته، پیج containerbuffet  و کلیپ های داستانی آن است.

داستان سرایی

این کافه که یک کافه بیرون بر است، عکس هایی با کپشن های داستانی جذاب پست میکند. جدا از عکس های با کیفیت این صفحه، کپشن های داستانی آن هم به خوبی با مخاطبان ارتباط برقرار میکند.

مسابقه برگزار کنید

برگزار کردن مسابقه های اینستاگرامی باعث افزایش فالوور و اینگیجمنت در پیج شما می شود. در زیر 3 ایده برای برگزار کردن مسابقات اینستاگرامی آورده شده است:

الف)لایک،کامنت و فالو: شرکت کننده باید پست شما را لایک کند و شما را نیز فالو کند تا در مسابقه شرکت داده شود.

ب) دوستتو تگ کن: در این حالت کاربر باید یک نفر را تگ کند تا در مسابقه شرکت داده شود.

ج)محتوای ایجاد شده توسط کاربر (UCG): در این حالت مخاطبتان، باید با خلاقیت خود، یک پست بسازد و پیج شما را تگ کند. یا اینکه از هشتگی که شما برای مسابقه خود ساخته اید استفاده کند.

امروزه مسابقات UCG به عنوان بهترین نوع مسابقات اینستاگرامی تلقی می شوند. میپرسید چرا؟ چون مردم دوست دارند با ساختن پست ها و استوریهای جذاب، فالوور های خود را تحت تاثیر قرار دهند. (بگذریم که جایزه های جذابی هم می گیرند!)

بخوانید  ۲۰ ابزار تولید و مدیریت محتوا در اینستاگرام

به کامنت ها سریع جواب دهید 

کاربران اینستاگرام امروزه غرق در یک نوع باتلاق محتوا شده اند. پس هنگامی که آنها وقت می گذارند و زیر پست شما کامنت می گذارند حقیقتا شما به چیزی شگفت انگیز دست پیدا کرده اید! چرا که نشان دهنده این است که پیج یا پست شما برای کاربر جذاب است. اما حواستان باشد که به این راضی نشوید.کاری کنید که آنهایی که کامنت گذاشته اند حس خاص بودن پیدا کنند: کامنتشان را لایک کنید، ازشان تشکر کنید و جواب سوال آنها را بدهید. مثل استارباکس:
کامنت سریع
ضمنا سرعت پاسخگویی شما به کامنت ها مهم است. پاسخ دادن به کامنت ها را به تاخیر نیندازید!

اگر هم فرصت کافی برای جواب دادن به همه کامنت ها نداشتید نگران نباشید. چون همیشه می تواند یک مدیر شبکه اجتماعی استخدام کنید که این کار را برای شما انجام دهد.

 

 

 

با اینفلوئنسرهای آینده دار ارتباط بگیرید

80% بازاریابان می‌گویند اینفلوئنسر مارکتینگ یک بازاریابی بسیار موثر است. این بدین معناست که ارتباط گرفتن با اینفلوئنسر ها می تواند به یک موفقیت بزرگ برای کسب و کار شما تبدیل شود. اما حواستان باشد! باید اینفلوئنسر ها را درست انتخاب کنید. آنهایی که:

– در حیطه خودشان اثر گذار باشند.

-در زمینه ای فعالیت کنند که مربوط به کسب و کار شما باشد.

-مخاطبان آنها به محصولی که شما می فروشید نیاز داشته باشند و یا با محصول شما نیازی از آنها برطرف شود.

ایموجی ها: زبان جدید جهان اینترنت

پست های اینستاگرامتان را با قلب ها،رنگین کمان ها و خنده ها، زیبا و جذاب کنید. این کار باعث می شود که مخاطبان شما حسی خوب پیدا کنند و ضمنا حس کنند که محبوب شما هستند. در واقع 50% پست های اینستاگرام شامل ایموجی هستند.

یادتان باشد استفاده از ایموجی ها فقط به خاطر بامزه بودن یا  مُد بدن آنها نیست! استفاده درست از آنها می تواند نشان دهنده حرفه ای بودن شما باشد.

ایموجی

از تبلیغات اینستاگرامی استفاده کنید

69% بازاریابان امریکایی، بودجه اینفلوئنسر مارکتینگشان را خرج تبلیغات در اینستاگرام می کنند. ضمن اینکه تبلیغات اینستاگرامی پتانسیل این را دارند که به میلیون ها کاربر اینستاگرامی نشان داده شوند. پس اگر تا حالا کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی اجرا نکرده اید فرصت خوبی است تا از امروز شروع کنید. برای اجرا کردن تبلیغات اینستاگرامی از این نکات غافل نشوید:

-در مورد اینکه چه نوع تبلیغی برای مخاطب شما جذاب است مطمئن شوید.

-پیامتان را کوتاه کنید. متن شما بعد از یکی دو خط، اثرش را از دست خواهد داد پس هر چه سریع تر سراغ پیام call to action را بروید.

متاسفانه سرویس تبلیغات از طریق خود اینستاگرام در ایران غیر فعال است و برای تبلیغات معمولا یا باید با اینفلوئنسر ها همکاری کنید یا با صفحات مختلف، بسته به محتوای آن ها قرار داد تبلیغات ببندید.

هر چه زودتر اکانت خود را به بیزینس اکانت تبدیل کنید

بیزینس کردن اکانت‌تان، مزایای بزرگی دارد؛ برای مثال مخاطبان شما می توانند با استفاده از دکمه contact، مثل وبسایت، به طور مستقیم با شما ارتباط برقرار کنند. همچنین با بیزینس کردن اکانت تان، ابزار جذابی به اسم insight هم برای تحلیل و آنالیز پست ها و محتوا هایتان در اختیار شما قرار می گیرد.

اکانت بیزنس

از اینسایت اینستاگرام استفاده کنید

با بیزنس کردن اکانتتان، شما می توانید به ابزار های آنالیز کردن یعنی بخش insight اینستاگرام، دسترسی پیدا کنید.

از طریق insight شما میتوانید اثر گذاری و نرخ اینگیجمنت پستتان با مخاطب را ببینید. همچنین، سن، جنسیت، محل زندگی فالوور هایتان و حتی ساعت فعال بودن آنها در اینستاگرام در یک نمودار گرافیکی به شما نشان داده خواهد شد و اثر گذاری پست و همچنین تعداد نفراتی که پست شما را دیده اند را مشاهده کنید. insight تنها آمار و اطلاعات کلی به شما نمی دهد و شما میتوانید، به اطلاعات جزئی تری از اثر گذاری هر پستتان دسترسی پیدا کنید.

اینسایت اینستاگرام

این ابزار ها واقعا شگفت انگیزند! چرا که به شما این امکان را می دهند که با آنالیز کردن محتواهای خود، اینگیجمنت هر پست با مخاطبتان را تحلیل کنید و مدل محتوایی که بیشترین تعامل را با مخاطبتان برقرار می کند را برای آپلود کردن را انتخاب کنید.

در واقع بهترین راه رشد صفحه شما این است که از اشتباهاتی که تا الان کرده اید درس بگیرد و بهترین راه برای فهمیدن اشتباهاتتان، یاد گرفتن و استفاده کردن از بخش insight می باشد.

نکته پایانی: فقط به دنبال فروش نباشید

بدیهی است که هدف شما از فعالیت در اینستاگرام، فروش است. اما این، به این معنی نیست که هر چیزی که شما پست می کنید باید با هدف فروش در اینستاگرام باشد. در اینصورت، باعث اذیت و آزار مخاطبتان می شوید و این کار تاثیری منفی روی فروشتان می گذارد. پست گذاری مداوم و مستمر برای فروش، اولین عام رنجیده شدن مخاطب از صفحه شماست. 46 % کاربران اینستاگرام می گویند در این صورت، آن صفحه را آنفالو خواهند کرد!

خلاق باشید. تصاویری از کارمندانتان پست کنید. فقط حواستان باشد که از تصویر و هدف برندتان دور نشوید. از طرف دیگر، حواستان باشد اگر چه پست گذاری با هدفی غیر از فروش محصولاتتان خوب است، اما از آپلود کردن پست های بحث برانگیز خودداری کنید. منظور پست هایی با محتوای سیاسی و مذهبی است. ناراحت کردن مخاطبانتان طبعا کمکی به فروش محصولات شما نخواهد کرد.

سخن آخر

امروزه هزاران صدا از اینستاگرام به گوش می رسد. اما این به این معنی نیست که شما نمی توانید از اینستاگرام استفاده کنید. اتفاقا برعکس! وقتی یاد بگیرید چگونه صدایی بسازید که مخاطب شما دوست داشته باشد، رشد کسب و کارتان از طریق اینستاگرام شما را شگفت زده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *