پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
رپورتاژ

تفاوت تلگرام پرمیوم و تلگرام معمولی

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
2 خرداد 1402
زمان مطالعه: 6 دقیقه
تفاوت تلگرام پرمیوم و تلگرام معمولی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

یکی از سرویس‌های پیامرسان متن باز چندسکویی که مبتنی بر رایانش ابری بوده و به میزبانی بیش از 700 میلیون کاربر در ماه رسیده است، تلگرام نام دارد؛ پیامرسانی که در دنیای مدرن فناوری امروز و در میان انبوه اپلیکیشن‌های فعال در حوزه پیام‌رسانی، به دلیل برخورداری از امکانات منحصربه‌فرد، به محبوبیت جهانی دست پیدا کرده است. این پیامرسان که به 10 سالگی خود نزدیک می‌شود، در طول یک دهه فعالیتی خویش توانست سیاست‌های مثبتی را در پیش گرفته و هرگز از سیاست عدم تبلیغ خود عقب نشینی نکرده و همواره به جای اتکا به شرکت‌های تبلیغاتی، به کاربران خود وابسته بوده است؛ اما با توجه به پتانسیل‌های بالای این اپلیکیشن، در سال 2022 اعلام شد که تلگرام به منظور ادامه این سیاست‌های مثبت نیاز به کسب درآمد از کاربران خویش داشته و به همین علت نسخه اشتراکی تلگرام پرمیوم که دارای امکانات بیشتری در مقایسه با نسخه رایگان آن است، معرفی گردید.

مزیت اصلی خرید اشتراک پرمیوم تلگرام در برطرف شدن برخی محدودیت‌های موجود در نسخه رایگان این برنامه اجتماعی و کاربردی خلاصه شده است. در واقع این برای نخستین بار بود که یک سرویس پیامرسان با این میزان محبوبیت به جای دریافت حمایت از برخی شرکت‌های تبلیغاتی، به سراغ میزبانی سرویس اشتراکی آمده است؛ اما سوالی که غالب ذهن کاربران ایرانی تلگرام را به خود مشغول ساخته به امکان خرید چنین اکانتی در ایران برمی‌گیردد و با توجه به مزایای تلگرام پرمیوم، ما این مطلب را به بررسی تفاوت‌های تلگرام پرمیوم و تلگرام معمولی و نحوه خرید آن در ایران اختصاص داده‌ایم؛ اگر شما هم در این زمینه کنجکاو هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

معرفی تلگرام پرمیوم (Telegram Premium)

قبل از آن که بتوانیم در ارتباط با تفاوت‌های موجود میان تلگرام پرمیوم و تلگرام معمولی، سخن بگوییم، ضرورت دارد که نگاهی دقیق‌تر به ماهیت این سرویس اشتراکی ویژه تلگرام داشته باشیم تا پس از آن با دیدی روشن‌تر بتوانید به مطالعه مطالبی که در ادامه خواهند آمد، بپردازید. به هنگامی که صحبت از سرویس ویژه و پرمیوم هر پلتفرمی می‌شود، توجه بسیاری از افراد به سمت پرداخت هزینه‌های گزاف برای دستیابی به امکانات ویژه آن پلتفرم جلب می‌شود؛ به طور کلی این مسئله در ارتباط با نسخه پرمیومی تلگرام نیز صادق است ولی تفاوت‌های ظریفی میان نسخه پرمیوم تلگرام با اشتراک سایر اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها دارد و این تفاوت ظریف در دستیابی به امکانات ویژه با تنوع بسیار بالا و در نظر گرفتن هزینه حداقلی اشتراک ماهانه که حدودا 5 دلار است، خلاصه شده و به بیان ساده‌تر خرید اشتراک تلگرام پرمیوم را می‌توان به مثابه دریافت کلید ورود به دنیای رویایی تلگرام افسانه‌ای در نظر گرفت.

شما با خرید اشتراک تلگرام پرمیوم به بسیاری از ویژگی‌ها از دریافت تیک آبی گرفته تا رفع محدودیت‌های فعلی موجود در نسخه رایگان تلگرام دست پیدا کنید. به طور کلی این اشتراک ویژه به درخواست خود کاربران تلگرامی و به منظور پشتیبانی از توسعه مداوم این پیامرسان و دسترسی به امکانات بیشتر راه‌اندازی شده است و ناگفته نماند که همچون اکانت توییتر بلو، خرید اشتراک تلگرام پرمیوم نیز برای کاربران الزامی نبوده و نسخه رایگان آن با محدودیت‌های قبلی همچنان پابرجا خواهد بود. به بیان ساده‌تر، تفاوت اصلی موجود بین تلگرام پرمیوم و تلگرام معمولی، دسترسی کاربران پرمیومی به امکانات بیشتر در مقایسه با کاربران عادی خواهد بود.

مقایسه تلگرام پرمیوم و تلگرام معمولی

در سال 2022 بود که پیامرسان محبوب تلگرام در لیست 5 برنامه برتر جهانی به لحاظ تعداد دانلود قرار گرفت، طبیعتا به هنگامی که یک اپلیکیشن به چنین سطح از محبوبیتی دست پیدا می‌کند، به فکر کسب درآمد بیشتر و در نتیجه ارائه نسخه پولی می‌افتد و تلگرام نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد! مسلما هر اپلیکیشنی که نسخه پولی و اشتراکی خود را روانه بازار مصرفی می‌کند، یکسری قابلیت‌هایی را برای کاربران پرمیومی در نظر می‌گیرد که کاربران عادی به چنین قابلیت‌هایی دسترسی ندارند و همین مسئله در ارتباط با اشتراک پرمیومی تلگرام نیز صادق است. در ادامه به بررسی دقیق تفاوت‌های موجود در میان اشتراک عادی و پرمیوم تلگرام می‌پردازیم:

مقایسه میزان محدودیت‌ها

نسخه پرمیومی تلگرام کلیه محدودیت‌های موجود در نسخه رایگان را به نصف تقلیل داده است و به همین علت شما با خرید تلگرام پرمیوم به جای آن که فایل‌هایی با حداکثر حجم 2 گیگابایت را در تلگرام آپلود کنید، می‌توانید به آپلود فایل‌هایی با حجم 4 گیگابایتی بپردازید یا به جای مواجه شدن با محدودیت عضویت در کانال‌ها و سوپر گروه‌ها که در نسخه عادی حداکثر 500 کانال و سوپرگروه است، در نسخه پرمیومی قادر خواهید بود این عدد را به 1000 کانال و گروه برسانید. افزایش تعداد کلمات بیوگرافی، افزایش تعداد چت‌هایی که می‌توانید آن‌ها را در بالای صفحه پین کنید، افزودن پوشه‌های بیشتر و مواردی از این دست، از قابلیت‌هایی خواهد بود که با خرید اشتراک پرمیومی تلگرام از آن برخوردار خواهید شد.

اضافه شدن قابلیت‌های جدیدتر

آیا تاکنون به هنگام استفاده از کانال‌های تلگرامی یا مشاهده پیام‌های یک گروه، با استیکر و گیف‌های موجود در متن پیام یک کاربر برخوردی داشته‌اید؟ این سوال که این افراد چگونه به چنین قابلیتی دسترسی پیدا کرده‌اند، ذهن شما را به خود مشغول ساخته است؟ پاسخ این سوال بسیار ساده بود و علت آن، این است که این افراد از نسخه تلگرام پرمیوم استفاده می‌کنند و یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های این نسخه ویژه، فراهم کردن امکان سفارشی‌سازی کردن حداکثری استیکرهاست.

 

خرید تلگرام پرمیوم

مشکلات کاربران ایرانی در خرید اشتراک تلگرام پرمیوم

متاسفانه تحریم‌های مالی در خرید این اشتراک ویژه تلگرام نیز خود را نشان داده و موجب شده‌اند تا امکان خرید نسخه پرمیومی تلگرام از کاربران ایرانی سلب گردد؛ چراکه برای خرید چنین اشتراکی شما باید به پلتفرم‌های پرداخت بین‌المللی نظیر پی پال دسترسی داشته باشید که متاسفانه این پلتفرم‌ها نیز کلیه ارائه خدمات به کاربران ایرانی را قطع کرده‌اند ولی خوشبختانه این پایان راه نبوده و امروزه برخی از مجموعه‌های خدمات رسان ارزی واسطه‌ای معتبر نظیر آریاپی، این محدودیت را دور زده و امکان خرید این اشتراک محبوب را برای کاربران ایرانی فراهم کرده‌اند. شما به کمک خدمات این مجموعه نه تنها قادر خواهید بود که اشتراک پرمیومی تلگرام را خریداری نمایید، بلکه می‌توانید به صورت ماهانه آن را بدون مواجهه با هیچگونه محدودیت خاصی تمدید نمایید.

آریاپی؛ معتبرترین مجموعه ارائه کننده خدمات مرتبط با تلگرام پرمیوم

همان طور که در مطالب فوق مشاهده کردید، با توجه به تفاوت‌های عمده موجود در میان تلگرام پرمیوم و نسخه معمولی آن به لحاظ میزان محدودیت‌ها، دسترسی به امکانات بیشتر و فراهم شدن امکان دانلود سریع فایل‌ها بسیاری از کاربران ایرانی به خرید این نسخه ویژه تلگرام علاقه‌مند شده‌اند و به کمک مجموعه آریاپیتوانسته‌اند محدودیت‌های تحریمی موجود علیه کاربران ایرانی که به عنوان سدی در برابر خرید چنین اشتراکی عمل می‌کند را دور بزنند. البته ناگفته نماند که خدمات این مجموعه به قدری گسترده است که خود شما شخصا نیز قادر خواهید بود با استفاده از سایر خدمات این مجموعه همچون خرید شماره مجازی معتبر و استفاده از امکانات پرداخت ارزی موجود در آن، به طور کاملا مستقل، نسخه پرمیوم را برای اکانت خویش فعال کنید. برای انجام چنین کاری صرفا کافیست به وب‌سایت آریاپی سر زده و از امکانات کم‌نظیر آن بهره ببرید.

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

ماندانا
ماندانا

بهترین ویژگی نسخه پریمیوم افزایش حداکثر تعداد کانال‌هایی است که می‌توانید دنبال کنید. در نسخه پولی شما می‌توانید تا حداکثر 1 هزار کانال را دنبال کنید. همچنین تعداد پوشه‌های چت نیز از 10 به 20 عدد افزایش پیدا کرده و حالا در هر پوشه می‌توانید حداکثر 200 چت مختلف قرار دهید.

amir
amir

قابلیت اموجی های متنوع در اشتراک تلگرام پرمیوم یکی از دلایل خرید کاربران است.
مخصوصا افرادی که دارای چنل های مختلف هستند با استفاده از اموجی ها می تونن مخاطبای بیشتری رو جذب کنن.

محدثه مکلف
محدثه مکلف

باسلام
یکی از جذاب ترین و بهترین ویژگی تلگرام پرمیوم برای کسب و کار ها و شرکت ها، قابلیت تبدیل ویس به متن وارسال فایل ها تا 4 گیگ است که این ویژگی باعث سهولت در ارسال فایل های مهم شده

اشاره