پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
رپورتاژ

انتخاب شرکت سئو

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
30 اردیبهشت 1402
زمان مطالعه: 6 دقیقه
انتخاب شرکت سئو
زمان مطالعه: 4 دقیقه

 یکی از اساسی‌ترین چالش‌هایی که کسب و کارهای آنلاین با آن روبرو هستند انتخاب یک شرکت سئو حرفه‌ای یا یک آژانس دیجیتال مارکتینگ کاربلد است تا بدون دغدغه سئو وبسایت خود را به آنان محول کند.

زمانی که صحبت انتخاب شرکت سئو و بهینه سازی سایت به میان می‌آید، فاکتورهای مختلفی مورد بحث قرار می‌گیرند. یک شرکت سئوکار حرفه‌ای تاثیر بسزایی در کمتر شدن چالش‌های ذهنی کسب و کارهای کوچک دراد.

در ادامه این مطلب بررسی خواهیم کرد که شرکت‌های سئو برای بهترین شدن نیازمند چه ویژگی‌هایی هستند؟

شرکت سئو چیست؟

قبل از پرداختن به ویژگی‌های یک شرکت سئو موفق، لازم است بدانیم که شرکت سئو چیست؟

شرکت سئو با داشتن یک کادر مجرب از سئوکاران به کسب و کارهای مختلف کمک می‌کند تا با بهینه سازی وبسایت‌ها در موتورهای جستجو بهتر دیده شوند؛ همچنین با افزایش ترافیک ارگانیک به افزایش رتبه آن‌ها در نتایج گوگل کمک می‌کند.

برای مثال آژانس دیجیتال مارکتینگ دی ام هاوس (https://dmhouse.agency/) با مدیریت الیاس علی‌پور در سال 1400 تاسیس شد که در حوزه سئو در مشهد فعالیت می‌کند. این شرکت با فعالیت در حوزه‌های مختلف همچون سئو، محتوا و طراحی سایت باعث بهبود و ارتقا جایگاه وبسایت‌های بسیاری شده است.

انتخاب بهترین شرکت سئو

وظایف مهم شرکت‌های سئو

خدمات سئو به بهتر دیده شدن محصولات و خدمات شما کمک می‌کند. در ادامه با وظایف این شرکت‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

 • افزایش سرعت سایت

سئو فقط به محتوا و استفاده اصولی از لینک‌‌ها محدود نمی‌شود و سرعت بالای وبسایت شما را نیز دربرمی‌گیرد. سرعت بالای سایت تجربه خوشایندتری از بازدید سایت شما به مخاطب می‌دهد. همین امر باعث می‌شود تا سئوکاران به افزایش سرعت سایت نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 • موبایل فرندلی بودن سایت

موبایل فرندلی بودن سایت بدین معنا است که وبسایت شما برای نمایش در گوشی‌های هوشمند نیز طراحی شود. موبایل فرندلی بودن از لحاظ سئو اهمیت بالایی دارد؛ چرا که جستجوهایی که از طریق موبایل انجام می‌شود در حال همه گیر شدن است؛ پس به طبع وبسایت شما باید در موبایل سرعت خوبی داشته باشد.

 • آنالیز کردن محتوا

داشتن محتوای قوی و اصولی یکی از اصلی‌ترین عوامل برای پیشرفت جایگاه سایت شما است. لینک‌سازی‌ اصولی، استفاده از سئو خارجی و سئو داخلی می‌توان=ند بدون نیاز به هیچ تبلیغاتی باعث افزایش ترافیک طولانی مدت وبسایت شما شود.

آنالیز سئو از نظر ساختار، کلمات کلیدی و لینک‌ها یکی از کارهای اصلی شرکت سئو محسوب می‌شود. این کار به برطرف کردن عیوب محتوا کمک می‌کند که در نهایت موجب افزایش رنکینگ سایت می‌شود.

 • تولید محتوا

علاوه بر رعایت اصولی سئو، نوشتن محتواهای گیرا و جذاب می‌تواند رمز برتری سایت شما نسبت به دیگر رقبا باشد. شرکت‌های سئو با شناخت و ارائه محتواهای مناسب به شما کمک می‌کند تا با توجه به کلمات کلیدی مناسب در سایت منتشر شود.

 • رنکینگ سایت

یکی از نکات مهم در سئو رنکینگ سایت است؛ به طوری هرقدر رنکینگ جستجوی شما در موتورهای جستجو بالا باشد احتمال جذب ترافیک بیشتر هم افزایش می‌یابد. افزایش رتبه سایت شما یکی از مهم‌ترین وظایف یک شرکت سئوکار حرفه‌ای است.

 • بک لینک‌ها

به طور کلی زمانی که یک وبسایت در محتوا خود به سایت دیگری اشاره کند اصطلاحا از بک لینک استفاده کرده. شرکت‌های سئو با ایجاد بستری سازنده در جهت ساخت بک لینک‌های مناسب به شما کمک می‌کنند تا با استفاده از این بک لینک‌های مناسب و معتبر رتبه خود را ارتقا دهید.

 • انجام کیورد پلنینگ

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده است که کاربران چگونه بیزینس شما را از طریق جستجو بدون برند و نام کسب و کار شما پیدا می‌کنند؟ پاسخ این سوال کیورد پلنینگ است.

استفاده از کلماتی که اکثر کاربران آن‌ها را جستجو کرده‌اند به بهتر دیده شدن وبسایت شما کمک شایانی می‌کند.

شرکت‌های سئو با پیدا کردن این کلمات کار شما را برای محتوانویسی چندین برابر آسان‌تر می‌کنند.

 • سئو محلی

سئو محلی به کسب و کارهای محلی برای بیشتر دیده شدن کمک شایانی می‌کند. سئو محلی از طریق موقعیت مکانی کسب و کار شما را برای کاربران نمایش می‌دهد. شرکت‌های سئو در بکار بردن عبارات «نزدیک به من» یا عبارات شامل علائم جغرافیایی در رنکینگ کلمات کلیدی حرفه‌ای هستند.

شرکت سئو حرفه ای

چطور یک شرکت سئو حرفه‌ای پیدا کنیم؟

همانطور که تا به این‌جا متوجه شدید انتخاب یک شرکت حرفه‌ای برای به دست گرفتن حوزه دیجیتال مارکتینگ بیزینس شما چقدر مهم و حائز اهمیت است. شما به عنوان یک کارفرما وقت و هزینه خود را صرف این پروژه می‌کنید و به طبع انتظار پیشرفت دارید. در ادامه به شما کمک می‌کنیم تا تا با ارائه راهکارهای درست یک شرکت حرفه‌ای را انتخاب کنید و از اتلاف سرمایه خود جلوگیری کنید.

 • مرحله اول

در مرحله اول برای انتخاب شرکت سئو در ایران می‌توانید از همکاران، آشنایان و یا تبلیغات کمک بگیرید.

شما می‌توانید از کسانی که قبلا با یک شرکت سئو همکاری داشته‌اند کمک بگیرید؛ چرا که آن‌ها قبلا این مسیر را طی کردند و می‌توانند به راحتی تجارب خود را از این همکاری با شما در میان بگذارند.

پس جلب رضایت مشتری باید یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت سئو باشد تا بتوانند از طریق مشتریان خود به دیگر افراد معرفی و پیشنهاد شوند.

 • مرحله دوم

در این مرحله باید سعی کنید تا طرح سوالات تخصصی و زیرکانه، مهارت و تخصص سئوکار را محک بزنید.

به عنوان مثال می‌توانید با طرح این سوال که از چه روش‌هایی برای رسیدن به اهداف سایت استفاده می‌کنید؟ شروع کنید.

دقت کنید قبل از شروع پروسه‌ سئو باید مشخص کنید که سایت شما دقیقا به چه چیز‌هایی احتیاج دارد؛ اما باید این موضوع را درنظر گرفت که سئو وبسایت یک پروژه طولانی است و به همین خاطر نیازمند یک برنامه‌ریزی بلندمدت است.

 • مرحله سوم

در این مرحله باید معیارهای مختلفی مورد توجه قرار بگیرد و در آخر تصمیم‌گیری انجام شود.

 • معیار اول اعتماد است. شما از طریق گفت و گو و برگزاری جلسات مقدماتی به راحتی متوجه خواهید شد که شرکت موردنظر معتمد است یا نه.
 • معیار دوم منبع معتبر است. این که شما از چه منبع یا منابعی با یک شرکت سئو آشنا شدید خیلی مهم است؛ زیرا اگر فردی که شرکت سئو را به شما معرفی می‌کند نتیجه رضایت‌بخشی از این شرکت داشته باشد، خیال شما نیز آسوده می‌شود.
 • معیار سوم و آخر ساختار قرارداد و قیمت‌گذاری است. به طور معمول قرارداد با شرکت‌های سئو به صورت کتبی است. شما باید به عنوان پیش‌پرداخت مبلغی را به این شرکت‌ها بپردازید و بعد از آن مبلغی را به صورت ماهیانه پرداخت کنید.

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

اشاره