پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
رپورتاژ

زمان پیک درخواست برای بلیط هواپیما تهران مشهد

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
15 آذر 1402
زمان مطالعه: 5 دقیقه
زمان پیک درخواست برای بلیط هواپیما تهران مشهد
زمان مطالعه: 4 دقیقه

به طور کلی بلیط هواپیما تهران مشهد ، از جمله بلیط‌های پرواز پرطرفدار محسوب می‌شود و تهرانی‌ها، سفرهای زیادی را به مقصد مشهد، انجام می‌دهند. با این همه در برخی از ایام سال، با زمان پیک درخواست برای بلیط هواپیما تهران مشهد، روبرو هستیم. در این مطلب قصد داریم نگاهی به پرطرفدارترین زمان‌ها برای فروش بلیط پرواز تهران مشهد، نگاهی بیندازیم.

به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را تا انتها دنبال کرده و در خصوص پیک سفر تهران به مشهد، اطلاعاتی کسب کنید.

ایام خاص افزایش سفرهای هوایی تهران به مشهد

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم در برخی از مواعد سال، فروش بلیط هواپیما تهران مشهد، بیش از هر زمان دیگری است. در این ایام که مربوط به تعطیلات و همین طور مناسبت‌های مذهبی می‌شود، شهروندان تهرانی، علاقه بیشتری برای سفر کردن به شهر مقدس مشهد دارند.

ایام عید نوروز

یکی از پرطرفدارترین ایام سال برای سفر به شهر مشهد از تهران، ایام تعطیلات عید نوروز است. بسیاری از خانواده‌ها، به دلیل تعطیل بودن این ایام، علاقه دارند که در نوروز، به مشهد سفر کرده و از این فرصت تعطیلی نهایت استفاده را ببرند.

تعطیلات تابستانی

به همین شکل تعطیلات تابستانی نیز فرصت دیگری است تا شهروندان تهرانی، با خرید بلیط تهران مشهد، سفری به یاد ماندنی به این شهر زیارتی و دیدنی داشته باشند. معمولا زمانی در تعطیلات تابستانی، سفرهای به مشهد اوج می‌گیرد که وضعیت آب و هوایی در این شهر، بهتر باشد. اما به هر ترتیب در هر زمانی از تعطیلات تابستان، تب و تاب فروش بلیط تهران مشهد بالا بوده و مسافران از تمام فرصت‌های فصل تابستان، نهایت استفاده را می‌برند.

به ویژه این که تفریحات و جاهای دیدنی مشهد مقدس نیز بسیار زیاد بوده و فرصتی است تا در کنار زیارت، از این تفریحات و مکان‌های گردشگری نیز برخوردار شد.

pastedGraphic_1.png

عید سعید قربان

همان طور که اشاره کردیم مناسبت‌های مذهبی، زمان پیک سفر و درخواست بلیط هواپیما تهران به مشهد است. عید سعید قربان از آن دسته اعیاد مذهبی است که ایرانیان ترجیح می‌دهند آن را در جوار حرم ملکوتی امام رضا (ع)، به سر کنند. در این وقت از سال، حرم امام رضا (ع) در مشهد مقدس، بسیار شلوغ شده و به طوری همیشه مملو از مردم مسلمان است که شما شلوغی شب را از روز، متفاوت نخواهید دید. به همین شکل خیابان‌های منتهی به حرم امام رضا نیز شلوغ و کاملا زنده است.

عید سعید غدیر خم

همین طور عید سعید غدیر خم، عید مذهبی دیگری است که تهرانی‌ها، از آن برای سفر به شهر مشهد مقدس، استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که مردم از جای جای ایران، در این عید بزرگ شیعه، به مشهد سفر کرده و حرم امام رضا (ع)، از همیشه شلوغ‎تر خواهد بود.

pastedGraphic_2.png

ولادت امام رضا (ع)

اما بدیهی است که در موعد زمانی چون ولادت امام رضا (ع)، بیش از هر زمان دیگری مسافران تهران مشهد را با مسیر هوایی داشته باشیم. در زمان ولادت امام رضا، از چندین روز و حتی هفته قبل، بلیط‌های پرواز پر شده و مسافران برای پیدا کردن بلیط، باید خیلی زود دست به کار شوند.

شهادت امام رضا (ع)

به علاوه در سالروز شهادت امام رضا (ع)، نیز با چنین وضعیت مشابهی روبرو هستیم و شهروندان تهرانی مایل هستند که عزاداری شهادت امام رضا (ع) را در جوار مزار خود ایشان باشند. اگر در این وقت از سال به شهر مشهد سفر کرده و سری به حرم امام بزنید، جای سوزن انداختن نیست و شلوغی شب و روز، نمی‌شناسد.

نیمه شعبان

نیمه شعبان، یکی از بزرگترین اعیاد ما ایرانی‌ها است و عجیب نیست که بخواهیم آن را در جوار حرم امام رضا (ع)، به سر کنیم. در این وقت از سال نیز تقاضا برای خرید بلیط هواپیما تهران مشهد، افزایش پیدا کرده و صف خرید بلیط‌های پرواز از ایرلاین‌های مختلف، شدت می‌گیرد.

به جز موارد معرفی شده در بالا، در اعیاد و تعطیلات مختلف دیگر سال نیز، مسافران تهران مشهد زیاد شده و بسیاری از مواقع، علی رغم تعداد پروازهای بالا، خرید بلیط هواپیما از مبدأ تهران به مقصد مشهد، سخت می‌شود. از این روی توصیه می‌کنیم که به محض مشخص شدن برنامه سفر، حتما برای خرید بلیط اقدام کنید. این باعث می‌شود که در برنامه‌های شما اختلالی وارد نشده و بتوانید در همان موقع لازم، برای سفر به مشهد، اقدام کنید.

قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد

قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد، بستگی مستقیم به این دارد که شما بلیط را برای چه زمانی از سال، خریداری کنید. اگر خرید بلیط مربوط به زمان پیک درخواست برای بلیط هواپیما تهران مشهد باشد، به احتمال زیاد گران‌تر شده و باید مبلغ بیشتری بابت خرید آن، بپردازید.

به همین تناسب اگر زمان سفر خود را به خارج از پیک درخواست بلیط هواپیما تهران مشهد اختصاص دهید، فرمول کاهش تقاضا عمل کرده و می‌توانید هزینه کمتری برای خرید بلیط پرواز، برای خود در نظر بگیرید. به علاوه شما می‌توانید برای ارزان‌تر خریدن بلیط، به سراغ بلیط‌های لحظه آخری در همان پیک سفر بروید.

خرید بلیط تهران مشهد از اسنپ تریپ

اگر شما نیز قصد دارید به زودی یا در آینده، بلیط پرواز تهران مشهد را خریداری کرده و سفری رویایی به این شهر مقدس و زیارتی در کشور داشته باشید، بهتر است که از طریق اسنپ تریپ، اقدام کنید. به این ترتیب هم به راحتی می‌توانید بلیط مورد نظر خود را جستجو و خریداری کرده و هم این که کمترین مبلغ بابت آن را بپردازید. توصیه می‌کنیم که این مطلب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک گذاشته و نظر آن‌ها را در این باره جویا شوید.

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

اسمارتک