پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
رپورتاژ

بایدها و نبایدهای ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
27 خرداد 1402
زمان مطالعه: 6 دقیقه
بایدها و نبایدهای ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

هویت و برندینگ کسب و کار شما وابسته به نمادی متشکل از متن‌ و تصاویر مرتبط با حوزه کاری شماست. در واقع برای اینکه مخاطب با حوزه فعالیت شما آشنا شده و نام شما را دائم در خاطر خود داشته باشد؛ لازم است شما را با یک لیبل خاص بشناسد. Logo یا به عبارتی ملموس تر نام تجاری همین وظیفه را به دوش می کشد. ثبت برند علاوه بر مزایای حقوقی، نام شما را در ذهن مخاطب پررنگ کرده و به کار شما هویت می بخشد.

ثبت برند انواع مختلفی داشته و با نام لاتین و فارسی امکان پذیر است. در این صفحه انواع ثبت برند را برای شما معرفی کرده و به توضیح هریک می پردازیم. علاوه بر این در کنار آن ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی را برای شما بسط می دهیم؛ همراه ما باشید.

برند ها به چه نوع ثبت می شوند؟

ثبت برند را می توان در تقسیم بندی های متفاوتی جای داد؛ اولین تقسیم بندی ای که برای ثبت برند وجود دارد، ثبت برند حقیقی و ثبت برند حقوقی است. این نوع دسته بندی ارتباط مستقیمی با نوع شرکت دارد. به این معنا که اگر نوع مالکیت شرکت شما، حقیقی باشد؛ ثبت برند شما نیز از نوع حقیقی خواهد بود. در مقابل اگر نوع شرکت شما حقوقی باشد، ثبت برند شما نیز از نوع حقوقی خواهد بود. در نظر داشته باشید که برندهای حقوقی عموما از اعتبار بالاتری به نسبت برندهای حقیقی برخوردار خواهند بود.

اما به طور کلی و در یک تقسیم بندی متداول، انواع ثبت علامت تجاری را در دو گروه 1. ثبت برند در ایران و 2. ثبت برندهای بین المللی (مادرید) جای می دهند.

در صورتی که در نام برند از حروف لاتین استفاده شود، ثبت برند در گروه دوم جای می گیرد (در نظر داشته باشید که برای ثبت برند لاتین، به طور معمول وجود کارت بازرگانی لازم است.). برای اینکه ثبت برند شما در گروه اول جای بگیرد، واجب است نام انتخابی حتما در یکی از فرهنگ نامه های معتبر نظیر دهخدا یا معین یافت شود.

اما سوالی که در اینجا ممکن است ذهن شما را درگیر کند، این موضوع است که کارت بازرگانی چیست؟ آیا ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی امکان پذیر خواهد بود؟ با ما همراه بوده تا پاسخ سوال های خود را بیابید.

کارت بازرگانی چیست؟

کارت بازرگانی را می توانیم برگه یا مجوز تایید صادرات و واردات کالا در ایران معرفی کنیم که یکی از متعدد مزایای داشتن آن، ثبت Logo و برند با نام های انگلیسی در ایران است. اما آیا بدون وجود این کارت، امکان گذاشتن نام لاتین برای اشخاص حقیقی یا حقوقی وجود دارد؟ بله اما به سختی.

برای این کار می توانید از نام هایی استفاده کنید که حداکثر 30 درصد آن انگلیسی بوده و 70 درصد مابقی آن به زبان فارسی می باشد. همچنین می توانید برای ثبت برند خود از شخصی کمک بگیرید که دارای کارت بازرگانی است. اما مراحل ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی چیست و چه مدارکی مورد نیاز خواهد بود؟

با مراحل ثبت برند آشنا شوید!

برای ثبت برند و نام تجاری خود در ابتدا لازم است اسمی مناسب انتخاب کند. بهتر و مناسب تر است که اسم انتخابی آوایی شیوا داشته و به راحتی توسط مشتریان قابل ادا باشد. توجه داشته باشید که نام انتخابی شما نباید هیچگونه مشکل قانونی و یا اخلاقی ای داشته و مغایر با خط قرمزهای جامعه باشد. این نام باید یونیک و جدید بوده و در حوزه فعالیتی شرکت شما منحصر به فرد محسوب شود. هرچقدر نام انتخابی کوتاه تر و بلیغ تر باشد، مانایی آن در ذهن بیشتر خواهد بود.

در گام بعدی و پس از انتخاب اسم لازم است به سایت استعلام ثبت برند در سامانه مرکز مالکیت صنعتی بپردازید تا از منحصر به فرد بودن نام انتخابی اطمینان حاصل کنید. پس از آن فرم اظهارنامه مربوط به ثبت برند را کامل کرده و مدارک درخواستی با فرمت و حجم مشخص شده، را در سامانه بارگذاری کنید.

در این مرحله باید منتظر تایید کارشناسان مربوطه باشید؛ پس از تایید مدارک مورد نیاز را از طریق پست به اداره ثبت ارسال کنید. پس از آن هزینه ثبت را واریز کرده و در دو مرحله با فاصله زمانی یک ماهه، آگهی ثبت برند را در روزنامه‌ های رسمی و معتبر کشور چاپ کنید. پس از طی بدون مشکل همه این مراحل، گواهی ثبت برند با اعتباری ده ساله در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

امکان انجام تمامی مراحل ذکر شده در کوتاه ترین زمان ممکن توسط کارشناسان پایدار ثبت وجود دارد. در صورتی که ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی حقیقی خود را به دست کارشناسان پایدار ثبت بسپارید، نگرانی در خصوص ارسال مدارک اشتباه، استعلام برند غلط و … برای شما وجود نخواهد داشت.

مدارک لازم جهت ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی

همانطور که در پاراگراف بالا اشاره شد؛ جهت ثبت برند لاتین لازم است مدارکی را ابتدا در سامانه بارگذاری کرده و در صورت تایید، آن ها را به اداره ثبت ارسال کنید. این مدارک عبارتند از :

  1. کپی شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی.
  2. مدارکی مانند پروانه بهره برداری، جواز تاسیس، مجوز کسب و کار و یا هر مدرک دیگری که فعالیت قانونی برند شما را در زمینه کسب و کار مورد نظر تایید می کند.
  3. یک نسخه با ابعاد 10*10 از Logo مدنظر
  4. اگر کارها را به یک وکیل سپرده اید، فراموش نکنید که وجود یک وکالتنامه معتبر لازم و ضروری خواهد بود.

شرایط ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی

سامانه پایدار ثبت بعنوان اولین سامانه کاملا آنلاین، امور ثبتی و حقوقی شما با پایین ترین هزینه ثبت برند بین المللی انجام خواهد داد. این سامانه مشاورین زبده حقوقی را گرد هم آورده و خدماتی نظیر ثبت برند، پروانه استاندارد تشویقی، ثبت شرکت، اخذ کارت بازرگانی و ایزو و … را به کاربران خود ارائه خواهد داد. تمامی خدمات این مجموعه با کمترین تعرفه ممکن و در کوتاه ترین زمان لازم، انجام خواهد شد.

ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی، یکی از متعدد خدماتی است که در این مجموعه انجام می شود. این مجموعه استعلام برند را نیز از طریق سامانه اداره مالکیت صنعتی به صورت کاملا رایگان و بدون دریافت کوچکترین هزینه ای برای شما انجام خواهد داد. با اعتماد به کارشناسان حرفه ای این مجموعه کار شما در کوتاه ترین زمان و با معقول ترین هزینه انجام خواهد شد.

مدیانا
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

سارا نظری
سارا نظری

باسلام واحترام تعرفه های خدمات ثبت برند در سامانه چه مقدار می‌باشد ؟

اسمارتک