پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
رپورتاژ

آسان ترین راه نقد کردن درآمد فریلنسری

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
24 خرداد 1403
زمان مطالعه: 6 دقیقه
آسان ترین راه نقد کردن درآمد فریلنسری
زمان مطالعه: 5 دقیقه

فریلنسری سبک جدیدی از مشاغل است که آزادی و درآمد بالا را به همراه دارد. اما از آنجا که فریلنسری یک شغل بین‌المللی به‌شمار می‌رود، یکی از مهم‌ترین چالش‌های این کسب و کار برای ایرانی‌ها، نحوه برداشت و نقد کردن این درآمد است. بنابراین اگر شما هم یک فریلنسر هستید و نمی‌دانید چطور باید درآمد پروژه‌های خارجی خود را نقد کنید، در ادامه با هم روش‌های آن را بررسی می‌کنیم و به سوال شما پاسخ می‌دهیم.

روش‌های نقد کردن درآمد پروژه‌های ارزی

از آنجا که فریلنسری مرزهای جغرافیایی را از میان بر می‌دارد، موقعیت‌های شغلی بین‌المللی بسیاری را ایجاد می‌کند و فرصت‌های مختلفی را برای افراد فراهم می‌آورد. این ویژگی اگرچه مزیت‌های فراوانی دارد اما در کشورهایی مانند ایران که با محدودیت‌های بانکی روبه‌رو هستند فریلنسرها باید ابتدا مانع مهمی به اسم انتقال و نقد کردن درآمد ارزی را از میان بردارند.

در واقع، فریلنسرهای ایرانی حتی پیش از این که به دنبال موقعیت‌های شغلی بین‌المللی باشند باید راهی مطمئن را برای انتقال حقوق خود پیدا کنند. اما چه روش‌هایی برای دریافت درآمد ارزی در ایران وجود دارد؟

آسان ترین راه نقد کردن درآمد فریلنسری 1

دریافت با ارز دیجیتال

یکی از محبوب‌ترین روش‌های نقد کردن درآمد پروژه‌های فریلنسری، دریافت به صورت ارز دیجیتال است. ارزهای دیجیتال، نوعی از پول اینترنتی هستند که درست مانند شغل فریلنسری مرزها و محدودیت‌های جهانی را از میان برداشته‌اند و فراتر از چهارچوب‌های مرزی رفته‌اند. بنابراین، ارزهای دیجیتال یکی از بهترین دوست‌های فریلنسرها هستند که کمک می‌کنند به راحتی درآمد پروژه‌های بین‌المللی خود را نقد کنند.

فریلنسرها درآمد خود را به صورت ارزهای دیجیتال مختلف دریافت می‌کنند و پس از کسب درآمد خود می‌توانند به کمک صرافی های ارز دیجیتال ایرانی مانند صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت آن را در سریع‌ترین زمان ممکن به ریال تبدیل می‌کنند. بیت کوین و تتر که دو نمونه از رایج‌ترین ارزها پرداخت و انتقال درآمد هستند، از بهترین روش‌های نقد کردن درآمد فریلنسری به صورت ارز دیجیتال محسوب می شوند که می‌توانید در صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت به سادگی مواردی مانند تبدیل بیت کوین به تومان را با کمترین کارمزد انجام دهید.

نقد کردن درآمد با وب مانی

استفاده از وب مانی نیز از روش‌های محبوب برای نقد کردن بین فریلنسرها است. پرفکت مانی (Perfect Money) یک سیستم پرداخت الکترونیکی است که برای انجام تراکنش‌های غیر نقدی در اینترنت طراحی شده است. این سیستم در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شد و به سرعت به یکی از محبوب‌ترین روش‌های پرداخت برای معاملات آنلاین در سراسر جهان تبدیل شد.

در این روش نیاز به یک حساب وب مانی (که یک سیستم پرداخت الکترونیکی است) و در اختیار قرار دادن آدرس حساب خود برای پروژه مورد نظر دارید. پس از دریافت درآمد خود، می‌توانید با استفاده از ابزارهای موجود در پلتفرم های ایرانی وب مانی درآمد خود را نقد کنید. ایرانیکارت یکی از پلتفرم‌های محبوبی است که این امکان را برای شما فراهم کرده است.

آسان ترین راه نقد کردن درآمد فریلنسری 2

نقد کردن با پرفکت مانی

حتما تا به حال در مورد پرفکت مانی و ووچر آن شنیده‌اید. پرفکت مانی یک نوع پول اینترنتی است که بر خلاف ارز دیجیتال روی سیستم‌های غیرمتمرکز اجرا نمی‌شود. با استفاده از این سیستم پرداخت الکترونیکی متمرکز، درست مانند وب مانی، می‌توانید درآمد حاصل از پروژه‌های فریلنسری را دریافت کرده و نقد کنید. گستردگی و امنیت این شبکه این اطمینان را به فریلنسرها می‌دهد که به راحتی و بصورت ایمن می‌توانند درآمد خود را نقد کنند.

باز کردن حساب پی‌پال

حساب پی‌پال یک سیستم پرداخت الکترونیکی بسیار رایج و شناخته شده است و به افراد امکان تراکنش‌‌های امن و بین‌المللی را ارائه می‌دهد. البته امکان استفاده از حساب و خدمات پی‌پال برای کاربران ایرانی به علت تحریم‌ها وجود ندارد، اما سرویس‌هایی در ایران می‌توانند حساب‌های قانونی پی‌پال را برای شما بسازند و در اختیار شما قرار دهند. سایت ایرانیکارت از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین سایت‌های ارائه دهنده خدمات افتتاح و مدیریت حساب پی‌پال در ایران است و شما می‌توانید با استفاده از پلتفرم ایرانیکارت، به راحتی برای خود حساب پی‌پال بسازید و درآمد خود را نقد کنید. با ایرانیکارت می‌توانید هزینه مورد نظر خرید یک حساب پرداخت پی‌پال و شارژ آن را به ریال پرداخت کنید.

باز کردن حساب Skrill

اسکریل نیز به عنوان یک سیستم پرداخت الکترونیکی، این امکان را به فریلنسرها می‌دهد تا با افتتاح حساب در این پلتفرم، بتوانند درآمد خود را دریافت و سپس نقد کنند. به علت ویژگی‌های اسکریل، به خصوص قوانین این پلتفرم برای دریافت کارمزد، استفاده آن برای فریلنسرها و کسب و کارهای کوچک بسیار مناسب است. شما با خرید یک حساب Skrill امکان پرداخت اینترنتی در وبسایت‌های خارجی را به دلار خواهید داشت. پس از باز کردن حساب می‌توانید آن را در اختیار کارفرمای خود قرار دهید.

آسان ترین راه نقد کردن درآمد فریلنسری 3

بهترین و ارزان‌ترین روش دریافت درآمد ارزی فریلنسری کدام است؟

این که چه روشی را برای دریافت درآمد فریلنسری خود انتخاب می‌کنید بیشتر به انتخاب شما و شرایط کارفرما بستگی دارد. اما به طور کلی، روش دریافت درآمد به صورت ارز دیجیتال تتر و نقد کردن آن با استفاده از سرویس خرید و فروش تتر صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت، ارزان و ساده‌ترین روش است. در این روش درآمد به صورت ارز دیجیتال به شما پرداخت می‌شود که هم آن را با استفاده از صرافی نقد کرده و یا از این ارز برای سرمایه گذاری در بازارهای ارز دیجیتال استفاده کنید. البته باید این موضوع را در نظر گرفت که استفاده از ارزهای دیجیتال در برخی از کشورها مالیات زیادی به همراه دارد و ممکن است کارفرمای شما با پرداخت ارز دیجیتالی موافقت نکند.

در چنین حالتی، باز کردن یک حساب پی‌پال می‌تواند جایگزین مناسبی باشد. در نهایت، چه برای باز کردن حساب پی‌پال و چه نقل و انتقال ارزهای دیجیتال ایرانیکارت یک پلتفرم همه جانبه است که می‌تواند برای نقد کردن درآمدهای ارزی فریلنسرهای به کار آید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله نگاهی کوتاه به مسئله کسب درآمد از پروژه‌های فریلنسری و چگونگی نقد کردن آن داشتیم. فریلنسری که در حال حاضر یکی از شغل‌های محبوب بین افراد است، راه‌های مختلفی برای نقد کردن درآمد خود دارد. با بررسی نکات و روش‌های اشاره شده، کاربران می‌توانند به راحتی درآمد حاصل از پروژه‌های فریلنسری خود را نقد کنند. ایرانیکارت به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌های ایرانی، امکان نقد کردن درآمد ارزی را فراهم کرده است. چه قصد داشته باشید از ارز دیجیتال استفاده کنید یا چه بخواهید از حساب‌های بین المملی برای خرید خود استفاده کنید، ایرانیکارت بهترین راه حل برای نقد کردن درآمد ارزی است.

 

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

اشاره