پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
رپورتاژ

یک تجربه از پرداخت خلافی خودرو در زمان خرید و فروش خودرو

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
24 مرداد 1402
زمان مطالعه: 4 دقیقه
یک تجربه از پرداخت خلافی خودرو در زمان خرید و فروش خودرو
زمان مطالعه: 3 دقیقه

نمی‌دانم تا به حال برایتان پیش آمده است که به هر دلیلی ناچار به فروش خودروی مورد علاقه‌تان شوید؟ اگر پاسخ مثبت است حتما می‌دانید که به غیر اقدام برای فروش خودرو که به اندازه کافی ناراحت‌کننده است، روند انتقال سند مالکیت خودرو و فک پلاک و… هم بسیار زمان‌بر است و یک روز کاری از شما زمان می‌برد. بگذریم از اینکه آماده‌سازی اسناد و مدارک مورد نیاز برای انتقال مالکیت خودرو هم، زمان و انرژی زیادی می‌گیرد.

حرف اسناد و مدارک بابت نقل و انتقال خودرو شد و به یاد مصائب دریافت مفاصا حساب تخلفات رانندگی خودروی خود و به عبارتی استعلام و پرداخت خلافی ماشین افتادم. با من همراه شوید و تجربه من را در این باره بخوانید.

مصائب دریافت مفاصا حساب تخلفات رانندگی

حتما می‌دانید که برای انتقال سند مالکیت خودرو، مدارکی مورد نیاز است که وجود نقص در یکی از این مدارک، روند انتقال مالکیت خودرو را به تعویق می‌اندازد. برای من که دل خوشی از فروش خودروی مورد علاقه‌ام نداشتم، تهیه مدارک و پرداخت بدهی‌های خودرویی سخت‌تر از افرادی بود که خودروی خود را با هدف خرید خودروی جدیدو بهتر می‌فروختند. در هر حال، با قلبی غمگین مدارک شناسایی خود و اسناد خودرو شامل کارت ماشین و برگ سبز خودرو را آماده کردم و با خریدار خودرو یا بهتر بگویم صاحب جدید ماشین مورد علاقه‌ام در محل شماره‌گذاری خودرو قرار گذاشتم. از قبل می‌دانستم که باید برای انتقال سند مالکیت خودرو، بیمه‌نامه خودرو و همچنین برگه تسویه بدهی برای فروش خودرو و همچنین برگه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو را همراه داشته باشم و برای پرداخت این بدهی‌ها اقدام کردم. صبح روزی که با خریدار خودرو در مرکز شماره‌گذاری خودرو قرار گذاشتم، راهی شدم و پس از ارائه مدارک متوجه شدم که به درخواستی که برای استعلام خلافی خودرو داده‌ام رسیدگی نشده است و نتیجه استعلام خلافی از طریق سایت پلیس راهور، پس از 10 روز کاری ارائه می‌شود. مستاصل و سرگردان در مرکز شماره‌گذاری خودرو به دنبال راهی برای استعلام خلافی خودرو بودم که خریدار خودرو با وارد کردن پلاک خودرو در یک سامانه آنلاین خدمات خودرویی، مشکل را حل کرد و در کمتر یک دقیقه استعلام خلافی خودروی من اعلام شد.

یک تجربه از پرداخت خلافی خودرو در زمان خرید و فروش خودرو 1

داشتم نفس راحتی می‌کشیدم که با دیدن رقم خلافی خودرو چشمانم سیاهی رفت. رقم درشتی بود و از خدا که پنهان نیست، از شما چه پنهان، وقتی داشتم خلافی را پرداخت می‌کردم، درد از دست دادن خودروی محبوبم مضاعف شد. این درد و غم زمانی بیشتر شد که فهمیدم از طریق سامانه یکپارچه خدمات خودرویی، می‌توانستم تمام خلافی خودرو را به صورت اقساطی پرداخت کنم و حالا که قصد فروش خودرو را دارم از این امکان محروم شده‌ام. در هر حال خلافی خودروی من به صورت آنلاین، ولی به سریع‌ترین شیوه ممکن پرداخت شد و خودروی مورد علاقه من هم به فروش رفت.

از آن زمان چند ماهی گذشته است و با تلاش زیاد توانستم یک خودروی جدید جایگزین خودروی قبلی کنم. اولین کاری که کردم عضویت در سامانه یکپارچه خدمات خودرویی بود که در مرکز شماره‌گذاری خودرو با آن آشنا شده بودم. حالا تمام پرداخت‌های خودرویی من از طریق این سامانه استعلام و پرداخت می‌شود. پرداخت‌هایی چون جرایم رانندگی، پرداخت عوارض آزادراهی خودرو ، عوارض سالیانه و…

در کنار این موارد برای صدور و تمدید بیمه‌نامه خودرو هم از طریق همین سامانه اقدام می‌کنم و نکته قابل توجه این است که تجیهزات و اقلام خودرویی مانند روغن موتور، باتری و…. را هم می‌توانم از طریق این سامانه خریداری کنم. این سامانه به تمام معنی در زمینه ارائه خدمات خودرویی یکپارچه و کامل است و به شعار خود که پاسخ به تمام دغدغه‌های خودرویی کاربران است پاسخ داده است. اگر شما هم به دنبال راهی سریع، ساده و امن برای پرداخت بدهی‌های خودرویی، صدور و تمدید بیمه‌نامه و خرید مواد مصرفی خودروی خود هستید به شما توصیه می‌کنم به این سامانه سر بزنید. پیدا کردن این سامانه هم کار سختی نیست، کافیست شعار و وعده برند این سامانه را در گوگل جستجو کنید.

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

اشاره