پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
رپورتاژ

اهمیت طراحی سایت برای کسب‌وکارهای کوچک

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
2 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه: 6 دقیقه
اهمیت طراحی سایت برای کسب‌وکارهای کوچک
زمان مطالعه: 5 دقیقه

هر بیزینس و کسب‌وکاری با یک وب‌سایت تکمیل می‌شود، حتی اگر محصولاتی برای فروش آنلاین نداشته باشد! شاید به این دلیل که کسب‌وکارتان موفق است و از جهتی بزرگ و گسترده نیست، تصور کنید که به وب‌سایت نیازی ندارید. اما این تصمیم اشتباه است. طراحی سایت برای کسب‌وکارهای کوچک نسبت به بزرگ  به همان اندازه یا بیشتر هم مهم است. در غیر این صورت به رقبایی که یک سایت خوب تهیه کرده‌اند، رقابت را خواهید باخت! البته موضوع تنها رقابت نیست. طراحی سایت مزایای مهمی برای فعالیت شما دارد که در ادامه خواهیم گفت.

مزایای طراحی سایت

یک شرکت طراحی سایت با فراهم کردن سایتی قدرتمند و کاربردی به شما کمک می‌کند که از منافع فراوانی برخوردار شوید. تعدادی از مهمترین مزایای طراحی سایت این ۹ مورد را شامل می‌شود:

به موقعیت جغرافیایی محدود نباشید

چرا باید خدمات و محصولات خود را به یک شهر یا منطقه خاصی محدود کنید، زمانی که می‌توانید از سراسر کشور یا شهر مشتری داشته باشید؟ با طراحی سایت کسب‌وکار شما می‌تواند دیگر یک کوچک نباشد، بلکه در سطح کل استان یا کشور شناخته شود.

 اعتبار خود را افزایش دهید

حتی اگر یک صفحه اینستاگرامی عالی هم داشته باشید، بسیاری از کاربران برای اعتبارسنجی فعالیت شما از گوگل کمک می‌گیرند. زمانی که نام برند را در این پلتفرم جستجو کنند و با سایت یا نتیجه‌ای مطلوب مواجه نشوند، مشتری را از دست می‌دهید.

در مقابل، داشتن یک سایت برای کسب‌وکار کوچک نمادی از فعالیت حرفه‌ای و تخصصی شما خواهد بود. کاربران این مسئله را به خوبی درک می‌کنند. در واقع یک سایت با دامنه مخصوص به چهره و هویت برند تبدیل می‌شود و شما را نسبت به رقبا برتری می‌دهد.

در نتایج گوگل حضور پیدا کنید

در سال‌های اخیر، بسیاری از افراد به حمایت از کسب‌وکارهای کوچک و محلی روی آورده‌اند. به این معنا که برای مثال به‌جای خرید از فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای، از فروشگاه‌های محلی کوچک اطراف خرید می‌کنند.

اما راه اصلی بسیاری از این افراد برای پیدا کردن کسب‌وکارهای محلی خود جستجو در گوگل است. زمانی که یک وب‌سایت نداشته باشید، در جستجوی گوگل آن‌ها هم حضور پیدا نخواهید کرد.

در عین حال، با داشتن یک سایت خوب و سئوشده می‌توانید مشتریان را جذب کنید. برای مثال زمانی که مشتریان خدمات خاصی را در گوگل سرچ کنند و به این خدمات نیاز داشته باشند، می‌توانند شما را به آسانی پیدا کنند. برای مثال تصور کنید که یک کاربر در گوگل عبارت خدمات پاکسازی پوست را جستجو کند، حتی کسب‌وکارهای کوچکی هم که در این زمینه فعالیت دارند، در نتایج جستجوی این کاربر حضور خواهند داشت.

بدون محدودیت با مشتریان ارتباط بگیرید

با داشتن یک سایت عالی نه تنها با مشتریان جدید، بلکه با مشتریان ثابت و همیشگی هم ارتباطی بدون محدودیت داشته باشید. چگونه این کار امکان‌پذیر است؟ به این شکل:

 • اطلاع‌رسانی ۲۴ ساعته: آیا محصول جدیدی فراهم کرده‌اید و می‌خواهید این محصول را در مقابل دید تمامی مشتریان قرار دهید؟ مشخصاً این کار فروش محصولتان را چندین برابر می‌کند. اما نمی‌توانید بدون یک وب‌سایت این کار را انجام دهید. در عین حال، با سایت خود می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز این محصول را بارگزاری کنید و در موارد اخیر سایت قرار دهید.
 • خرید در هر ساعت: حتی مشتریان کسب‌وکارهای کوچک هم خواهان خریدی آسانی و سریع هستند. از آنجایی که سایت شما در هر زمان و حتی در روزهای تعطیل هم فعال است، امکان خرید آسان را برای آن‌ها فراهم می‌کند. حتی اگر محصولی نمی‌فروشید و خدمات ارائه می‌کنید، از این طریق می‌توانید نوبت‌دهی آنلاین داشته باشید.
 • مشاهده کلیه محصولات: مشتریان می‌توانند در هر زمان که وقت آزاد دارند، با حوصله و به آسانی به سایت مراجعه کنند. سپس کلیه محصولات را بدون محدودیت ببینند.
 • امکان مقایسه: حتی اگر فروش آنلاین ندارید هم مشتریان می‌توانند با خواندن ویژگی‌ها و توضیحات هر محصول یا خدمات در سایت شما، آن‌ها را به آسانی مقایسه کنند.

به امکانات مهمی دسترسی پیدا کنید

اگر محصولی خاص، دست‌ساز یا مشابه را عرضه می‌کنید، قطعاً طراحی سایت کمک شایانی خواهد بود. امکانات خاص سایت‌ها همچون امکان افزودن توضیحات محصول یا حتی نوشتن پست‌های وبلاگ به شما کمک می‌کند تا مشتریان را به شکل بهتری با خدمات و محصولات آشنا کنید.

فرض کنید که در حوزه عرضه دست‌سازه‌های سنگی فعالیت دارید. می‌توانید در خصوص خواص و ویژگی‌های سنگ‌های محصولات خود پست‌های وبلاگ گیرایی بنویسید. حتی رپورتاژ آگهی انتشار کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

فروش خود را افزایش دهید

اهمیت طراحی سایت برای کسب‌وکارهای کوچک 1

از آنجایی که با طراحی سایت برای کسب‌وکار کوچک دیگر محدود نیستید، می‌توانید از هر جایی مشتری جذب کنید. مشتری بیشتر هم مساوی است با فروش بیشتر.

در نتیجه نباید به هزینه‌های طراحی سایت به عنوان نوعی هزینه‌های اضافی یا پرداخت مبلغی غیرضروری نگاه کنید. بلکه به آن به صورت یک سرمایه‌گذاری بلند مدت نگاه کنید. حتی این مسئله را می‌توانید نوعی خرید اعتبار و شهرت برای برند بدانید.

وب‌سایت یک تبلیغات رایگان است

داشتن سایت برای کسب‌وکارهای کوچک به معنای تبلیغات رایگان هر روزه است. سایت یک بروشور تبلیغاتی آنلاین، یک صفحه تبلیغاتی دیجیتالی یا کارت ویزیت آنلاین است که به همه کاربران گوگل ارائه می‌کنید. فاصله این کاربران تا تبلیغات شما یک سرچ ساده در هر زمان است.

سریع‌تر رشد کنید

به طور کلی از کل جمعیت ۷.۴ میلیاردی جهان، حدود ۵۰ درصد مردم هر روز آنلاین می‌شوند و در این فضا فعالیت دارند. این نشان می‌دهد که فضای مجازی و اینترنت به یکی از اصلی‌ترین و مهمترین بخش‌های زندگی روزمره تبدیل شده است. شما می‌توانید با طراحی سایت از این فرصت استفاده کنید.

با یک سایت خوب بیشتر دیده شوید، مشتریان فراوانی جذب کنید، اعتبار خود را افزایش دهید و در نهایت سریع‌تر رشد کنید.

برنده باشید

برای هر کاری رقبایی وجود دارند. در قسمت دیگری اشاره کردیم که اگر یک سایت برای کسب‌وکار خود تهیه نکنید، رقابت را به رقبایی که دارای سایتی کاربردی هستند، خواهید باخت. در نتیجه با تهیه سایت می‌توانید یک برنده باشید.

امکانات، ویژگی‌ها و مزایای برخورداری از سایت شرایطی عالی را برای رشد شما فراهم می‌کند که می‌تواند به جلو افتادن از رقبا کمک شایانی کند.

چگونه شرکت طراحی سایت حرفه‌ای را انتخاب کنیم؟

اهمیت طراحی سایت برای کسب‌وکارهای کوچک 2

حال که با مزایا و اهمیت طراحی سایت برای کسب‌وکارهای کوچک آشنا شدید، باید بدانید مواردی که بررسی کردیم به یک شرط مهم وابسته هستند. این شرط که سایت شما حرفه‌ای و تخصصی باشد. برای چنین سایتی باید شرکت طراحی سایت حرفه‌ای را انتخاب کنید. موارد زیر را برای انتخاب طراح سایت به خاطر بسپارید:

 • از تجارب و نظرات دیگران کمک بگیرید.
 • پورتفولیوها را بررسی کنید.
 • آیا در ارائه خدمات دارای پشتیبانی تخصصی هستند؟
 • سؤالات خود را بدون محدودیت بپرسید.
 • به تجربه طراح سایت دقت کنید.
 • کلیه خدمات آن‌ها را در نظر بگیرید.
 • آیا هزینه‌های این شرکت معقولانه هستند؟
 • کیفیت، سرعت و امنیت نمونه کارها را فراموش نکنید.
 • نیاز و انتظارات خود را هم به یاد بسپارید.

در نهایت با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید به آسانی بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنید. سپس در زمانی کوتاه سایت خود را فراهم کرده و از مزایای داشتن یک سایت حتی برای کسب‌وکار کوچک لذت ببرید.

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

اشاره