پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
رپورتاژ

مقایسه‌ی دوره‌های گروهی و خصوصی زبان

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
28 فروردین 1402
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مقایسه‌ی دوره‌های گروهی و خصوصی زبان
زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر به فکر شروع زبان انگلیسی هستید، در اولین مرحله باید مشخص کنید که کدام یک از دوره های خصوصی و گروهی زبان مناسب شماست. آموزشگاه زبان دهخدا، واقع در غرب تهران کلاس زبان خصوصی ، نیمه گروهی و گروهی زبان را به صورت حضوری و آنلاین با همکاری اساتید برتر و مجرب برگزار می نماید. هرکدام از دوره های خصوصی و گروهی زبان مزایا و معایب خود را دارند.

در این مقاله قصد داریم شمارا با مزایا و معایب هر کدام از این دوره ها آشنا کنیم تا دوره ی زبان مناسب با شرایط خود را انتخاب نمایید.

مزایا و معایب کلاس های خصوصی

هنگامی که در یک دوره ی خصوصی زبان شرکت می کنید، توجه مستقیم استاد به شماست و برنامه درسی شخصی سازی شده دریافت خواهید کرد که علایق و خواسته های شما را برآورده می کند و مهارت های زبانی که احساس ضعف دارید را مستقیما مورد هدف قرار می دهد. خواه گرامر، واژگان، درک مطلب، صحبت کردن و یا نوشتن. به عنوان مثال، اگر مهارت های نوشتاری شما ضعیف است، استاد شما بر این موضوع تمرکز و تاکید بیشتری دارد. این مساله باعث می شود که اگر هدف خاصی دارید و برای آزمون خاصی مطالعه می کنید، مانند آزمون های آیلتس ، تافل، دولینگو و یا مصاحبه و قرار ملاقاتی با شخص مهمی دارید، سریعتر به نتیجه برسید. بسیاری از زبان آموزان آموزشگاه دهخدا برای آمادگی برای آزمون های مهارت انگلیسی با این فرمت کلاسی موفقیت‌های زیادی کسب کرده‌اند.

از معایب کلاس های خصوصی هزینه ی بالاتر این کلاس ها نسبت به کلاس های گروهی می باشد.

همچنین امکان فعالیت و بازی های گروهی در کلاس های خصوصی وجود ندارد.

مزایای و معایب کلاس های گروهی

کلاس های گروهی مزایای زیادی را برای دانش آموزانی که به دنبال بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود هستند، بدنبال دارد. حتی با وجود یک دانش آموز دیگر در کلاس خود، مهارت های مکالمه بهبود می یابد و فعالیت ها و بازی گروهی گسترش می یابد. در آموزشگاه زبان دهخدا، کلاس های گروهی کم جعمیت بوده و زبان آموزان در نهایت 10 نفر هستند، بنابراین شما در حالی که از تجربه خوشایند یک گروه لذت می برید و دوستان جدیدی پیدا می کنید، می توانید بازخوردهای شخصی مثبت بسیاری دریافت نمایید و مهارت های زبان خود را به سرعت بهتر کنید.

کلاس های گروهی می توانند بسیار سرگرم کننده باشند! شما از دیدگاه دانش آموزان دیگر و همچنین از اشتباهات یکدیگر یاد خواهید گرفت. به عنوان مثال، شاید زبان آموز دیگری راه خوبی برای به خاطر سپردن واژه و یا گرامری که شما در آن مور نیاز به کمک دارید، پیدا کرده باشد.

از دیگر مزایای کلاس های گروهی هزینه ی کمتر آن نسبت به کلاس های خصوصی می باشد. البته زبان آموزان در کلاس های گروهی برنامه شخصی سازی شده دریافت نمی کنند و همه از یک برنامه درسی جامع پیروی می نمایند. قطعا چون تعداد زبان آموزان از کلاس های خصوصی بیشتر است به همین ترتیب توجه اساتید هم بین زبان آموزان به نسبت تعداد آنها نصف می شود و استاد نمی تواند بر مبنای ضعف خاص مهارتی یکی از زبان آموزان کلاس را پیش ببرد.

ویژگی های کلاس های خصوصی و گروهی به موارد زیر خلاصه می شود:

کلاس گروهی

 • امکان فعالیت و بازی های گروهی
 • امکان یادگیری زبان آموزان از اشتباهات یکدیگر
 • افزایش اعتماد بنفس و قرار گیری در محیط اجتماعی
 • هزینه ی کمتر نسبت به کلاس های خصوصی
 • تعداد بیشتر زبان آموزان نسبت به کلاس های خصوصی

کلاس خصوصی

 • استفاده از برنامه درسی سفارشی و شخصی شده
 • امکان پیشبرد کلاس با توجه به ضعف مهارتی زبان آموز
 • پیشرفت کلاس مطابق با سرعت زبان آموز است
 • برنامه منعطف تر
 • امکان رسیدن به نتایج بهتر و سریعتر
 • هزینه ی بالاتر نسبت به کلاس های گروهی
 • نبود فعالیت و مکالمات گروهی

 

در این مقاله در رابطه با ویژگی های مهم هر کدام از دوره های خصوصی و گروهی زبان صحبت کردیم. هم اکنون می توانید باتوجه به ویژگی های شخصیتی ، اهداف خود و هزینه ای که در نظر دارید دوره ی زبان مختص خود را انتخاب نمایید.

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

اشاره