پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
رپورتاژ اخبار

خرید کامل‌ترین نرم افزار حسابداری با قیمت مناسب

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
11 فروردین 1403
زمان مطالعه: 6 دقیقه
خرید کامل‌ترین نرم افزار حسابداری با قیمت مناسب
زمان مطالعه: 5 دقیقه

در مدیریت هر کسب وکاری، یک نظام هدفمند برای مدیریت مالی و حفظ اسناد، لازم است. همین است که در دنیای امروز، سیستم های حسابداری با امکانات پیشرفته، طراحی شده اند.
نرم افزارهای حسابداری متعددی در بازار وجود دارند که به کمک آنها حسابدارها فرایندهای حساب و کتاب را انجام می دهند. اما در انتخاب یک برنامه حسابداری، باید طبق یک راهنمای اصولی پیش بروید تا نرم افزار، متناسب با کسب و کار شما باشد و نیازهای مالی را برآورده کند. اما سوال اینجاست که هنگام خرید نرم افزار حسابداری باید به چه نکاتی توجه کرد تا کامل ترین نرم افزار حسابداری با قیمت مناسب در اختیار شما قرار گیرد؟ به دلیل اهمیت این موضوع، در این مطلب، چند نکته مهم در خرید بهترین نرم افزار حسابداری را برای شما جمع آوری کرده ایم.

خرید کامل‌ترین نرم افزار حسابداری با قیمت مناسب 1

برای خرید بهترین نرم افزار حسابداری به این نکات توجه کنید

جنبه های مختلف نرم افزار را زیر ذره بین قرار دهید
امروزه انواع مختلف نرم افزارهای حسابداری روانه بازار شده است. در ادامه، مواردی را که باید قبل از خرید بهترین نرم افزار حسابداری به آنها توجه کنید، در اختیار شما قرار می دهیم.

• انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری مطابق با نیازهای شما

اولویت بندی نیازهای مالی و مدیریتی
امروزه با طیف گسترده ‌ای از کسب ‌و ‌کارهای متفاوت روبه‌رو هستیم. شرکت های سازنده نرم افزار، برای هر یک از اصناف، نرم افزار منحصر ‌به‌ فرد آنها را طراحی و ارائه می‌ کنند. همین است که انواع زیادی از برنامه های حسابداری در دسترس هستند؛ مانند سیستم حسابداری فروشگاهی، نرم افزار حسابداری شرکتی، خدماتی، تولیدی، حسابداری پوشاک، سوپرمارکت و… چنانچه در هر کسب و کاری مشغول به فعالیت هستید، توصیه می شود که قبل از خرید نرم افزار حسابداری، درباره نرم افزارهای اختصاصی شغل خود اطلاعات کسب کنید.

• افزونه‌ها و زیرسیستم‌ها را به خوبی بررسی کنید

ارزیابی امکانات و قابلیت ها
نرم افزارهای حسابداری، از یکسری امکانات خاص و زیرسیستم ها برخوردار هستند. برای خرید بهترین نرم افزار حسابداری، باید زیرسیستم های مورد نیاز خود را بشناسید و آنها را اولویت بندی کنید. برای مثال، میزان اهمیت فاکتورهای زیر را در کسب و کار خود، مشخص کنید:
• ثبت اسناد حسابداری
• گزارش دهی از وضعیت موجودی نقدی و غیرنقدی
• تحلیل سود و زیان
• دفترنویسی مالیاتی
• مدیریت انبار
• ثبت فرایندهای خرید و فروش
• ثبت رسید و حواله های ورود و خروج کالاهای انبار
• محاسبه قیمت تمام شده و تعیین فرمول تولید
• ثبت و صدور فاکتور برای خرید و فروش
• تنظیم قرارداد
• صدور فیش حقوقی
• ثبت چک ها و اقساط و یادآوری آنها
• محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان

• توسعه‌پذیری

امکان ارتقا نرم افزار با پیشرفت کسب و کار
با گذشت زمان، کسب و کارها رونق پیدا کرده، وسیع تر شده و پیشرفت می کنند. در نتیجه این امور، نیازهای مربوط به حسابداری نیز افزایش پیدا می کند. به همین دلیل بهتر است به دنبال نرم افزاری باشید که توسعه کسب و کار شما را نیز بتواند مدیریت کند. برخی از نرم افزارهای حسابداری، قابلیت ارتقا دارند. با خرید چنین نرم افزارهایی پس از پیشرفت کسب و کار، دیگر از خرید نرم افزار جدید بی ‌نیاز هستید و به ‌راحتی امکان ارتقا دادن نرم افزار قبلی برای شما وجود دارد. چنین قابلیتی، در طولانی مدت موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود.

• ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی از سوی شرکت سازنده

وجود یک تیم پشتیبانی برای آموزش های ابتدایی و رفع مشکلات
یکی دیگر از نکات موثر در خرید نرم افزار حسابداری، خدمات پس از فروش آن است. مهم است که نرم افزار را از شرکتی تهیه کنید که تیم پشتیبانی حرفه ای داشته باشد و بتواند آموزش های لازم برای استفاده از نرم افزار را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید هرچه سریع تر با نرم افزار کار کنید. همچنین، وجود یک پشتیبانی مناسب هنگام بروز اختلال و مشکل در نرم افزار، لازم است.

• ارائه گزارش‌های کاربردی و تحلیلی حسابداری

تحلیل صحیح داده های مالی
در دنیای کسب و کار، اطلاعات و داده ها مهم ترین بخش هستند که با تکیه بر تحلیل آنها، توان تصمیم گیری مدیران بیشتر می‌ شود و می توانند نسبت به مسائل و رویدادها مالی تصمیم های درستی بگیرند. بنابراین استفاده از یک نرم افزار حسابداری که گزارش‌ های مورد نیاز شما را تهیه کند، باعث ارتقای شرکت یا فروشگاه خواهد شد.

• اهمیت به روز بودن نرم افزار حسابداری

تطبیق با آخرین قوانین و استانداردها
یکی دیگر از نکات موثر در خرید و قیمت بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین، توجه به آپدیت بودن آن است. نرم افزار حسابداری باید با تغییرات قانونی و استانداردهای حسابداری سازگار باشند. قوانین حسابداری چنانچه تغییر داشته باشند، شرکت تولید کننده نرم افزار باید توانایی سازگاری با تغییرات را در نرم افزار ایجاد کند و حسابداران بابت تغییر مقررات دغدغه نداشته باشند.

• یکپارچگی نرم افزار حسابداری

وجود امکانات متعدد و منسجم
یکی از مهمترین موارد که باید به آن توجه داشته باشید، این است که نرم افزار حسابداری صرفا برای ثبت امور مالی طراحی نشده و باید فعالیت های متعدد از جمله مدیریت چک، انبارداری، مدیریت فروش، محاسبه دستمزد کارکنان، کنترل حساب های بانکی، نظارت بر خرید از تامین کننده و … را داشته باشد. بنابراین یکپارچگی نرم افزار حسابداری می تواند اطلاعات را به روش منسجم ثبت کند و از دوباره کاری جلوگیری کند.

• عدم نیاز به پرداخت هزینه های اضافی

عدم نیاز به پرداخت هزینه های جانبی
یکی از دغدغه های برخی از خریداران نرم افزارهای حسابداری، هزینه های جانبی فراوان پس از خرید نرم افزار حسابداری است. تعدادی از شرکت های ارائه دهنده نرم افزار، نسخه پایه نرم افزار را با قیمتی اندک می فروشند و برای اموری نظیر نصب و راه اندازی، افزونه های ضروری، نگهداری سیستم و غیره هزینه های غیرمتعارف دریافت می کنند. قبل از خرید نرم افزار حسابداری این موارد را از پشتیبانی فروش جویا شوید و سپس نرم افزار مدنظر خود را انتخاب کنید.

• تضمین امنیت اطلاعات مالی

سطح امنیتی قابل قبول برای ذخیره اطلاعات مهم
از مهمترین اطلاعات هر سازمان و مجموعه، اطلاعات بخش مالی آن است. چنانچه اطلاعات مالی ثبت نشوند یا مورد سوء استفاده قرار گیرند، ضررهای جبران‌ ناپذیری به مجموعه وارد خواهد شد. نرم افزار حسابداری مناسب، باید از حساسیت ویژه ‌ای نسبت به امنیت اطلاعات بهرمند شده‌ باشد.

• دسترسی چند کاربره

تعیین دسترسی های مختلف برای کاربران متفاوت
یکی از ویژگی ‌های یک نرم افزار حسابداری ساده این است که بتواند به طور همزمان به چندین کاربر اجازه دسترسی دهد. به طوری که به هر کاربر، متناسب با مسئولیتی که دارد، اجازه دسترسی دهد تا اطلاعات مالی و محرمانه شرکت هم محفوظ بماند.

خرید کامل‌ترین نرم افزار حسابداری با قیمت مناسب 2

به صرفه‌ترین و کامل‌ترین نرم افزار حسابداری ایرانی؟

اگر در پی خرید بهترین نرم افزار حسابداری هستید که تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های ذکر شده را داشته باشد، حتما می‌دانید که برخی از نرم افزارهای معروف حسابداری ایرانی، قیمت بسیار بالایی دارند. به طوری که قیمت برخی از آنها حتی به بیش از ۲۰۰ میلیون می رسد! اما ما برای شما یک خبر خوش داریم!
خوشبختانه، نرم افزار حسابداری چرتکه با کامل‌ترین امکانات و مناسب‌ترین قیمت در خدمت شماست. قیمت این نرم افزار، در برابر قابلیت های پیشرفته، امنیت بالا، رابط کاربری ساده و گرافیک مناسب این نرم افزار، کاملا به صرفه است!

نمونه تبلیغ
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

اسمارتک