پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
تبلیغات آنلاین و E-CRM

معرفی «طاووس» پلتفرم تبلیغات ویدیویی با ۶ سرویس مختلف

رویا عزیزی رویا عزیزی
2 آبان 1402
زمان مطالعه: 4 دقیقه
معرفی «طاووس» پلتفرم تبلیغات ویدیویی با ۶ سرویس مختلف
زمان مطالعه: 3 دقیقه

طاووس، یکی از پلتفرم‌های فعال در حوزه تبلیغات است که به‌طور اختصاصی در حوزه ویدیوهای تبلیغاتی فعالیت می‌کند؛ این مجموعه در قالب‌های تبلیغات ویدیویی، به کسب‌وکارها سرویس ارائه می‌دهد.

پلتفرم طاووس زیر مجموعه هلدینگ فست‌کلیک، یکی از آژانس‌های فعال در حوزه ویدیو مارکتینگ است؛ این پلتفرم سرویس‌‌های اختصاصی در حوزه تبلیغات ارائه می‌دهد و پشتیبان کمپین‌های تبلیغات ویدیویی است. این آژانس در پایان هر کمپین، گزارشی از نتایج کمپین به مشتریان ارائه می‌دهد.

در این گزارش سهم هر نمایش‌دهنده از کل نمایش‌ها با هم مقایسه و تبیین خواهند شد؛ همچنین آماری به تفکیک هر نمایش‌دهنده ارائه خواهد شد که جزییاتی مانند تعداد نمایش ویدیو، تعداد کلیک، نرخ جذابیت و سهم هر نمایش‌دهنده در آن ذکر شده است.

سرویس‌های طاووس

خدمات پلتفرم طاووس در چهار دسته قابل تقسیم‌بندی است؛ تبلیغات پیش نمایش، ترکیبی، notification و overly.

پیش‌نمایش

pre-role یا پیش‌نمایش، یک سبک از ویدیوهای تبلیغاتی است که طاووس ارائه می‌دهد؛ در این سرویس، تبلیغ به‌صورت خودکار و پیش از ویدیوهای رسانه‌ای نمایش داده می‌شود. حسن خدمات pre-role به این است که احتمال دیده نشدن تبلیغاتی از بین می‌رود. در تبلیغات پیش‌نمایش، محتواهای ۵ تا ۶۰ ثانیه‌ای که حجم آن‌ها تا سقف ۳۰ مگابایت باشد، پشتیبانی می‌شوند.

سبک این ویدیوها بر پایه MP4 است. نرخ پلتفرم طاووس برای این گروه از تبلیغات به این صورت است که ویدیوهای CPC به قیمت ۵۰۰ تومان و ویدیوهای CPV به قیمت ۴۰ تومان تعیین شده‌اند.

پری‌رول طاووس

تبلیغات ترکیبی

تبلیغات ترکیبی (smoothie) به این صورت است که گزینه‌های شما برای تبلیغ، به ویدیو محدود نمی‌شود و در قالب‌های مختلف (عکس، ویدیو، متن و …)‎‌ می‌توانید سفارش تبلیغ بدهید. گفته می‌شود کاربر این امکان این را دارد که قالب تبلیغاتی خود را متناسب با ساختار رسانه‌ای که بستر تبلیغات شما است، انتخاب کند. قالب این تبلیغات می‌تواند به صورت MP4، gif یا jpg باشد.

محدودیت زمانی این تبلیغ بین ۵ تا ۱۵ ثانیه است؛ هزینه قالب CPV از ۱۴ تومان و CPC از ۵۰۰ تومان شروع می‌شود.

تبلیغات ترکیبی طاووس

تبلیغات notification

در تبلیغات push notification، اسکرول کردن صفحه notification تبلیغ را برای مخاطب نمایش می‌دهد؛ ظرفیت این تبلیغات بین ۱۵ تا ۳۰ ثانیه است و حجم آن باید تا ۳۰ مگابایت باشد.

هزینه تبلیغات push notification در قالب CPV آن ۱۴ تومان و در قالب CPC آن، ۵۰۰ تومان است.

push notification

تبلیغات بنری Overly

تبلیغات overly به صورت یک بنر بر روی محتوای رسانه‌ای قرار می‌گیرند؛ ویژگی خاص این نوع محتوا، CTR نسبتا بالای آن است. ظرفیت این تبلیغات تا ۵۰ کیلوبایت است و هزینه CPV آن از ۵۰ تومان و CPC آن از ۵۰۰ تومان محاسبه می‌شود. ویدیوها در این قالب از زمان شروع ویدیو به مدت هشت ثانیه نمایش داده می‌شوند.

تبلیغات overly

دیگر سرویس‌های خدماتی

بخش دیگر سرویس‌های خدماتی طاووس به پشتیبانی اختصاص دارد؛ در این سرویس، داده‎‌ها در یک فضای ابری مستند می‌شوند و نتایج برای اطلاع‌رسانی مشتریان در قالب گزارش‌های دوره‌ای ارائه می‌شود.

قالب‌های محتوایی که پلتفرم طاووس از آن‌ها پشتیبانی می‌کند، در شش حالت است؛ شما می‌توانید انواع محتوایی مختلف را انتخاب و برای هر کمپین به صورت مجزا از آن‌ها استفاده کنید. این قالب‌ها به ترتیب زیر هستند:

  • رئال
  • انیمیشن
  • استاپ موشن
  • موشن گرافیک
  • رئال انیمیشن
  • تصویر (بنر) زمان‌دار

سرویس retargeting طاووس احتمال بازگشت مخاطبان بالقوه را بررسی می‌کند؛ به این صورت که مخاطبانی که از صفحه شما بازدید کرده و بدون اقدام خارج شده‌اند، مجددا با تبلیغ شما مواجه خواهند شد. بر اساس آماری که گزارش MailChimp منتشر کرده است، ۷۰ درصد مخاطبانی که از سایت شما بازدید می‌کنند، بدون هیچ اقدامی از سایت خارج می‌شوند.

طاووس در صورتی که دسترسی آنالیتیکس به وب‌سایت شما داشته باشد مشخص می‌کند که:

  • درصد نمایش تبلیغ شما در هر رسانه چقدر باشد
  • تبلیغ شما در چه صفحاتی از رسانه نمایش داده شود
  • در طول کمپین هر کاربر چند بار تبلیغ شما را ببیند

همانطور که پیش‌تر اشاره شد پلتفرم طاووس زیر مجموعه هلدینگ فست‌کلیک است و در زمینه تبلیغات ویدیویی در صنعت تبلیغات بصری فعالیت می‌کند.

 

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
رویا عزیزی
رویا عزیزی
خبرنگارم و کلمه‌ها راه را نشانم می‌دهند.
نظرات

اشاره