پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار

پین کردن کامنت و یک ویژگی مهم دیگر در اینستاگرام

امیر وحدتی امیر وحدتی
3 خرداد 1399
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پین کردن کامنت و یک ویژگی مهم دیگر در اینستاگرام
زمان مطالعه: 3 دقیقه

اینستاگرام در حال تست یک ویژگی جدید است که به کاربران اجازه می‌دهد تا کامنتی که دوست دارند را بالاتر از بقیه کامنت‌ها قرار دهند. اینستاگرام این کار را برای مقابله هر چه بیتشر برای داشتن تعامل بیشتر در پلتفرم خود انجام می‌دهد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند فضای مثبتی را در صفحه اینستاگرام خود ایجاد شود و امیدوار است که افراد بیشتری به انجام این کار تشویق شوند.

ویژگی کامنت‌های پین شده به زودی و به صورت بتا منتشر می‌شوند که به اینستاگرام فرصت می‌دهد به عنوان اولین شبکه اجتماعی این کار را انجام دهد. درست است که یوتیوب در سال 2016 این کار را انجام داده است اما اینستاگرام به عنوان اولین شبکه اجتماعی می‌خواهد این کار را انجام دهد که این کار باعث می‌شود که نرخ تعامل بیشتری داشته باشد.

پین کردن با حال خوب

کامنت‌های پین شده به طور خاص می‌توانند در موقعیت‌هایی که کاربر نظرات مناسبی دریافت نمی‌کند راهگشا باشد. کاربران می‌توانند با پین کردن یک کامنت با حال و هوای مثبت، فضای منفی به وجود آمده را از بین ببرند.

” این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد که تا با انتخاب کامنت مدنظر خود و پین کردن آن، با مخاطبان خود در مورد آن کامنت تعامل داشته باشند.”

این گفته چگونگی پین شدن کامنت‌ها در اینستاگرام برای مقابله با فضای منفی به وجود آمده در پست‌ها را نشان می‌دهد.

کامنت با چاشنی بازاریابی

با استفاده از کامنت‌های پین شده کاربران می‌توانند به جای شما بازاریابی کنند. شما می‌توانید بهترین نظرات را پین کنید. برای مثال فرض کنید که شما سمیناری برگزار کردید. شما با پین کردن کامنتی که از کاربران می‌خواهد نظر خود را درباره سمینار بگویند می‌توانید تعامل بالایی در مورد سمینار داشته باشید.

بخوانید  گزارش دیجی‌پی منتشر شد: «بیش از یک میلیون و 300 هزار تراکنش ماهانه»

حذف نظرات منفی

علاوه بر برجسته کردن کامنت‌های مورد نظر خود، اینستاگرام در حال تست قابلیتی برای حذف تعداد زیادی از کامنت‌ها که برای صفحه شما مناسب نیست می‌باشد. در بیانیه اینستاگرام آمده است که:

” ما می‌‌دانیم که نظرات منفی برای شما احساس خوبی ندارند. بنابراین ما در حال تست قابلیتی برای حذف دسته جمعی نظرات یا مسدود کردن حساب‌هایی که این نظرات را منتظر می‌کنند، هستیم.”

تا کنون بازخوردهای اولیه نشان دهنده این است که این ویژگی می‌تواند فضای مثبتی برای کاربران و صفحاتی به ارمغان آورد که فالوئرهای زیادی دارند. برای فعال کردن این ویژگی در iOS کارهای زیر را انجام دهید:

بر روی کامنت مورد نظر و سپس آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست کلیک کنید.

مدیریت کامنت‌ها  (Manage Comments) را انتخاب کرده و سپس می‌توانید تا 25 کامنت را حذف کنید.

گزینه more option را برای بلاک یا محدود کردن حساب کاربری را انتخاب کنید.

برای بلاک یا محدودکردن حساب کاربری در اندروید:

کامنت مدنظر را فشار داده و نگه‌دارید.

بر روی آیکون سه نقطه کلیک کرده و بلاک یا محدودیت را انتخاب کنید.

انتخاب کنید چه کسی شما را تگ کند

قسمت دیگر بیانیه امروز اینستاگرام به ویژگی اشاره دارد که به شما اجازه می‌دهد تا انتخاب کنید چه حساب کاربری شما را تگ کند.

” ما مشاهده کرده‌ایم که برخی از کاربرها بدون اجازه خودشان منشن یا تگ می‌شوند که باعث نارضایتی آن‌ها می‌شود. به همین علت ابزار کنترلی جدیدی را معرفی کرده‌ایم که اجازه می‌دهد تا شما مشخص کنید چه کسانی می‌توانند شما را منشن کرده یا تگ کنند.”

بخوانید  اینستاگرام قابلیت ارسال مجدد پست‌ها (Repost) را آزمایش می‌کند

این کار را از 3 روش مختلف می‌توانید انجام دهید:

همه می‌توانند شما را منشن یا تگ کنند.

فقط افرادی که شما آن‌ها را فالو کردید.

هیچ کس نمی‌تواند شما را تگ یا منشن کند.

این تنظیمات در استوری، کپشن یا کامنت‌ها فعال هستند.

به نظر می‌رسد که اینستاگرام برای هر چه راضی نگه‌داشتن کاربران خود به ویژگی‌های امنیتی خود توجه کرده است. نظر شما چیست؟

منبع: Searcjenginejournal

 

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
امیر وحدتی
امیر وحدتی
مهندس برق سابق که تمام علاقش شده نوشتن و مطالعه کردن
نظرات

اشاره