پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج

مرجان عبدی مرجان عبدی
20 شهریور 1401
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج
زمان مطالعه: 4 دقیقه

اوکی اکسچنج که یک صرافی رمزارز است و از سال ۱۳۹۶فعالیت خود را آغاز کرده، همزمان با سالگرد تولد پنج سالگی خود گزارشی سالیانه خود را منتشر کرد. این صرافی که در حوزه خرید و فروش ارز دیجیتال و بلاک چین فعالیت می‌کند گزارشی از عملکر یک‌سال گذشته خود منتشر کرده است و در آن به بررسی تغییرات بازار رمزارزها، سهم ایران از بازار جهانی و تغییر رفتار کاربران در سالی که گذشت پرداخته است.

ما در این مطلب بخش‌هایی از نکات برجسته این گزارش را آماده کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید. فایل کامل گزارش را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.

اوکی اکسچنج در یک نگاه

 

   
تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 1

رمزارزهای خریداری شده

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 2

بنابر داده‌های دریافتی یک سال گذشته،‌ 48.95٪ از سهم سبد معاملاتی کاربران اوکی اکسچنج را طیف گسترده‌ای از رمزارزهای موجود در پلتفرم تشکیل می‌دهد که تقریبا شمار یکسانی دارند. 51.05٪ درصد باقی مانده از مجموع کل معاملات نیز به ترتیب بیشترین درصد، شامل خرید شیبا،‌ تتر و لونا کلاسیک بوده است.

رمزارزهای فروخته شده

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 3

بر اساس داده‌های موجود از عملکرد معاملاتی کاربران اوکی اکسچنج، ۱۳.۸٪ سبد فروش کاربران به رمزارز شیبا اینو و ۴.۸٪ به دوج کوین اختصاص دارد. بر این اساس بیشترین‌ میزان فروش، یعنی 51٪، شامل جمع گسترده‌ای از رمزارزهای متنوع می‌باشد.

رمزارزهای واریز شده

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 4

با توجه به داده‌های دریافتی تیم اوکی اکسچنج، بیشترین میزان واریزی به این پلتفرم معاملاتی متعلق به رمز ارز شیبا اینو می‌باشد که ۲۹.۶٪ از کل مجموع واریزی را به خود اختصاص داده است. پس از آن رمزارز تتر با ۱۸.۸٪ در جایگاه دوم قرار دارد.

رمزارزهای برداشت شده

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 5

طبق اطلاعات بدست آمده از عملکرد کاربران در یک سال گذشته، بیشترین میزان برداشت با ۲۷.۴٪ مربوط به رمزارز تتر می‌باشد. رمزارز ترون و بایننس کوین نیز به ترتیب با ۱۸.۴٪ و ۱۸.۳٪ در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

نمودار بازدید در ساعات شبانه‌روز

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 6

شلوغ‌ترین زمان بازار و بیشترین آمار بازدید از سایت مربوط به روز‌های شنبه، سه شنبه و پنج شنبه، ساعت ۱۲ ظهر الی ۱۲ بامداد می‌باشد. در مقابل خلوت‌ترین زمان بازار و کمترین میزان بازدید مربوط به آخرین روز هفته، جمعه ساعت ۳ الی ۷ بامداد می‌باشد.

تفکیک سنی کاربران

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 7

رده سنی پرجمعیت‌ترین گروه کاربران اوکی اکسچنج ۲۵ الی ۳۴ سال می‌باشد. این گروه سنی بیشترین سهم را میان مجموع کاربران این پلتفرم معاملاتی داشته است. پس از آن نیز در جایگاه دوم، رده سنی ۱۸ الی ۲۴ سال قرار می‌گیرد.

میانگین حضور کاربر

کاربران اوکی اکسچنج متشکل از از تریدرها، سرمایه‌گذاران بازارهای مالی و علاقه‌مندان بلاک‌چین می‌باشد. میانگین زمان صرف شده در پلتفرم اوکی اکسچنج توسط هر یک از این کاوشگران ۴۰ دقیقه می‌باشد.

تفکیک کاربران بر اساس جنسیت

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 8

طبق اطلاعات موجود از مجموع کاربران اوکی اکسچنج، ۲۹.۵۲٪ از تعداد کاربرانی که تاکنون این پلتفرم را برای انجام معاملات خود انتخاب کرده‌اند خانم‌ها و ۷۰.۴۸٪ را آقایان تشکیل می‌دهند.

دسته‌بندی کاربران بر اساس علایق

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 9

نمودار بدست آمده بر اساس رفتارشناسی کاربران اوکی اکسچنج، نشان می‌دهد که علایق و تفریحات کاربران این پلتفرم بیشتر شامل چه حوزه‌هایی می‌شود.

زمان انتظار پاسخ‌دهی به تیکت‌ها

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 10

طی یک سال گذشته، تیم پشتیبانی اوکی اکسچنج موفق شده است با اضافه کردن تیم تضمین کیفیت و اعمال تغییرات زیرساختی، ۷۷.۹۳٪ از تیکت‌ها را در کمتر از ۱۵ دقیقه پاسخ دهد. در مجموع نیز با رساندن زمان انتظار کمتر از ۱۲٪ تیکت‌ها بیش از ۳۰ دقیقه، توانسته میزان رضایت کاربران‌ را افزایش دهد.

تعداد تیکت بر اساس موضوع

از میان تیکت‌های ارسالی از سوی کاربران،‌ بیشترین تعداد تیکت با موضوع برداشت از کیف پول و کمترین تعداد با موضوع احراز هویت می‌باشد.

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 11

حجم تیکت‌ها در ساعات مختلف

بررسی نمودار به دست آمده از مجموع تیکت‌های دریافتی توسط تیم پشتیبانی اوکی اکسچنج در سال گذشته، نشان می‌دهد که کمترین میزان تیکت‌های ارسالی از سوی کاربران مربوط به بازه زمانی ۱ تا ۷ بامداد می‌باشد.

تغییرات دنیای رمزارزها به روایت گزارش سالانه اوکی اکسچنج 12

 

در صورت تمایل به مطالعه بیشتر می‌توانید فایل کامل گزارش را از اینجا دریافت کنید.

نمونه تبلیغ
به اشتراک بگذارید:
مرجان عبدی
مرجان عبدی
نظرات

اسمارتک