پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز

تغییرات جدید واتس‌اپ: افزایش حجم داده‌های ارسالی و سقف اعضای یک گروه

زهرا محبی زهرا محبی
17 اردیبهشت 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تغییرات جدید واتس‌اپ: افزایش حجم داده‌های ارسالی و سقف اعضای یک گروه
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اپلیکیشن واتس‌اپ به پیروی از دیگر شبکه‌های اجتماعی امروز دائما در حال توسعه و افزایش ویژگی‌های خود است. در حالی که محبوبیت این اپ (حداقل در میان ایرانیان!) در مقایسه با دیگر شبکه‌های اجتماعی پایین است و بسیاری از قابلیت‌های ساده مانند داشتن یک فضای ابری یا ارسال فایل‌های پرحجم در آن وجود ندارد، واتس‌اپ حالا در حال ایجاد تغییراتی برای بهبود رابط و تجربه کاربری کاربران خود است.

واتس‌اپ

افزایش ظرفیت گروه

در جدیدترین نسخه واتس‌اپ، ظرفیت گروه‌ها افزایش پیدا کرده است و هم‌اکنون تعداد کاربران گروه می‌تواند تا 512 نفر بالا برود. سقف اعضا در نسخه‌های پیشین 256 نفر بود.

افزایش ظرفیت تماس‌های صوتی

تا پیش از این محدودیت افراد در تماس صوتی، بسیاری از کاربران واتس‌اپ را اذیت می‌کرد. خبر خوش اینکه در نسخه جدید واتس‌اپ، تعداد افراد مجاز در هر تماس صوتی، به 32 نفر افزایش پیدا کرده است.

افزایش حجم مجاز فایل‌های ارسالی

در نسخه‌های پیشین واتس‌اپ، تا سقف 100 مگابایت امکان ارسال فایل داشتید. در جدیدترین نسخه این اپلیکیشن، این عدد به 2 گیگابایت ارتقا پیدا کرده است.

واکنش‌های ایموجی‌محور

واتس‌اپ

در جدیدترین نسخه واتس‌اپ، شما می‌توانید به هر پیام با ایموجی واکنش نشان دهید. این قابلیت از پیش‌تر در تلگرام و اینستاگرام وجود داشت.

افزایش اختیارات مدیر گروه

واتس‌اپ پیش‌تر قول این را داده بود که برای بهتر کردن فضای گروه‌های چت، حیطه اختیارات مدیر گروه را گسترش دهد. یکی از این موارد در جدیدترین نسخه واتس‌اپ، امکان حذف پیام کاربران یک گروه توسط ادمین آن گروه است.

اجتماعات یا گروه‌های مرتبط

قابلیت Communities یا همان اجتماعات هم از جدیدترین ویژگی‌های واتس‌اپ است که خبر اضافه شدنش، ماه گذشته منتشر شد. با این قابلیت می‌توانید گروه‌های مرتبط به هم را در یک بخش مجزا و در کنار هم گردآوری کنید.

یک حساب واتس‌اپ روی چندین دیوایس

از دیگر تغییراتی که واتس‌اپ خبر از کار کردن روی آن‌ها را داده است، می‌توان به افزایش تعداد دستگاه‌های مجاز برای ورود به یک اکانت اشاره کرد. این بدین معناست که در آینده، می‌توانید به حساب واتس‌اپ خود روی چند گوشی یا تبلت دسترسی داشته باشید؛ قابلیتی که هم‌اکنون در دسترس نیست و بسیاری از کاربران واتس‌اپ مدت‌هاست خواستار اضافه شدن آن هستند.

توجه داشته باشید که همه این تغییرات جدید هنوز به صورت عمومی برای همه کاربران اضافه نشده است. به گفته واتس‌اپ تا هفته آینده، عمده کاربران می‌توانند با آپدیت کردن واتس‌اپ خود این ویژگی‌ها را ببینند و از آن بهره ببرند. برای دیدن دیگر خبرهای مربوط به واتس‌اپ اینجا کلیک کنید.

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
زهرا محبی
زهرا محبی
کشف دنیاها و آدم‌های جدید خوشحالم می‌کنه و یاد گرفتن زنده نگهم می‌داره. دی‌ام بُرد سرزمین جدیدِ پر از اکسیژنیه که الان توش سکونت دارم.
نظرات

اشاره