پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار

گوگل اختلال در ایندکس صفحات را تایید کرد

زهرا قنبری زهرا قنبری
16 مهر 1399
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گوگل اختلال در ایندکس صفحات را تایید کرد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

گوگل به طور رسمی از اکانت توییتری Search Liaison اعلام کرد که مدتی است جستجوی گوگل دچار اختلال شده است و روی دو شاخص ایندکس موبایل و canonicalization تاثیرات زیادی گذاشته است.

کاربران زیادی از 23 سپتامبر متوجه این مشکل در جستجوی گوگل شده و به دنبال حل اتفاق بودند. اما این یک مشکل از سمت گوگل است و به زودی با حل آن، رتبه و بازدید شما باز خواهد گشت.

گوگل در تایید و حل این اتفاق در حساب توییتری نوشت: «در حال حاضر تمرکز خود را روی حل دو مسئله شاخص‌گذاری، یعنی ایندکس دستی و canonicalization گذاشتیم. درواقع ما محتوای کپی را شناسایی و کنترل می‌کنیم. اما احتمال می‌رود که بسیاری از صفحات ایندکس نشده یا صفحه‌های ایندکس شده از بین رفته باشند. همه تلاش ما یافتن راهی برای حل این مشکل است. هنوز از سوی مالکان سایت هیچ اقدامی برای انجام این مشکلات صورت نگرفته است، ما از شما عذرخواهی می‌کنیم و در کمترین زمان مشکل را حل خواهیم کرد.»

چه کاری باید انجام بدهیم؟

طبق گفته‌های گوگل هیچ کاری از دست شما برنمیاید. به یاد داشته باشید با حل این مشکل صفحات، رتبه و بازدید شما بازخواهد گشت یا ممکن است سایت شما تحت تأثیر چیز دیگری قرار گرفته باشد و رتبه بندی شما باز نگردد اما حداقل می‌دانید که حدوداً در آن تاریخ نوعی اشکال از سوی گوگل وجود داشته است.

گوگل در پایان اعلام کرده که مشكلات متعارف تقریباً 0.02٪ از شاخص گوگل را تحت تأثیر قرار می‌دهد كه از 20 سپتامبر شروع شده یعنی زودتر از آنچه انتظار داشتیم. این امر تا اواخر اول اکتبر ادامه داشت. گوگل گفت از آن زمان حدود 10٪ از  URL ها را بازیابی کرده و به پردازش مجدد بیشتر ادامه می‌دهد.

بخوانید  کمپانی پورشه با همکاری FaZe Clan نسل جدید لاکچری‌سواران را هدف می‌گیرد
بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
زهرا قنبری
زهرا قنبری
نظرات

اشاره