زمان مطالعه: 10 دقیقه

انواع دوره‌های دیجیتال مارکتینگ را می‌شناسید؟ می‌دانید سایت‌ها و موسسه‌های مختلفی به‌صورت کاملا رایگان به شما دیجیتال مارکتینگ یاد می‌دهند؟ حتما می‌گویید که این دوره‌ها را چگونه باید پیدا کنید یا از کجا بفهمید که معتبر هستند یا نه؟ ما در این مقاله از دی‌ام برد تلاش کرده‌ایم تا به سادگی بتوانید به لیست دوره های دیجیتال مارکتینگ رایگان دسترسی داشته باشید و دیگر لازم نیست در گوگل به دنبال لیست دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ بگردید!

این مقاله را تا انتها بخوانید و بعد باتوجه به شرایطتان، دوره‌ی رایگان دیجیتال مارکتینگ مورد نظر را انتخاب کنید. فراموش نکنید که بعضی از این دوره‌ها در زمان‌های مشخصی رایگان هستند، بنابراین اگر واقعا می‌خواهید وقت بگذارید و یاد بگیرید، سریع ثبت‌نام کنید.

لیست دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ گوگل (Google Digital Garage)

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ رایگان
دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ گوگل

یکی از معروف‌ترین دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ، دوره‌های آنلاین گوگل است. بسیاری از دیجیتال مارکترها معتقدند که دوره‌های دیجیتال مارکتینگ گوگل بهترین هستند. با گذراندن این دوره‌ها می‌توانید مدرک معتبری بگیرید. در دوره‌های دیجیتال مارکتینگ گوگل با مباحث دیجیتال مارکتینگ به طور کامل آشنا می‌شوید. (مطالعه مطلب چگونه دیجیتال مارکتر شویم را از دست ندهید)

نکته مثبت این دوره این است که در 3 سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته تقسیم بندی شده است و شما می‌توانید با توجه به سطحی که دارید از هر کدام از این دوره‌ها استفاده کنید. برای ورود به این سایت باید از فیلترشکن استفاده کنید.

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ آکادمی هاب‌اسپات (Hubspot)

دوره‌های آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ هاب اسپات

احتمالا شما هم اسم این وب‌سایت به گوشتان خورده است. این وب‌سایت به عنوان یک کالج آموزش بازاریابی دیجیتال به شمار می‌رود. در دوره‌های هاب اسپات به کاربرانی که نمره‌ی خوبی در آزمون نهایی دوره‌ها بگیرند، گواهینامه هم داده می‌شود. اگر می‌خواهید در بین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را انتخاب کنید، ما به شما آکادمی هاب‌اسپات را پیشنهاد می‌کنیم. برای وارد شدن به این وب‌سایت نیازی به فیلترشکن ندارید.

دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ آکادمی کورسرا (Coursera)

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ رایگان آکادمی کورسرا (Coursera)

آکادمی Coursera از معروف‌ترین سایت‌ها در زمینه آموزش دیجیتال مارکتینگ در جهان است که از مجرب‌ترین اساتید بهره می‌برد. شما می‌توانید با گذراندن این دوره‌ها قدم‌به‌قدم به دانش خود در زمینه بازاریابی دیجیتال اضافه کنید. برای ورود به این سایت هم باید فیلترشکن داشته باشید. در این سایت علاوه‌بر دوره‌های دیجیتال مارکتینگ می‌توانید در دوره‌های دیگری هم شرکت کنید.

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ زیر همگی از معروف‌ترین دوره‌های کورسرا هستند.

بخوانید  ستاره نیک‌نژاد از چگونگی بهبود ریتنشن مارکتینگ می‌گوید

دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ یودمی (Udemy)

اکادمی Udemy

Udemy هم از سایت‌هایی است که بسیار شناخته شده است و از اساتید مجربی استفاده می‌کند. یکی دیگر از دلایل شناخته شدن این ‌وب‌سایت، تعداد زیاد دروس در صنعت‌های مختلف است. شما می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به فیلترشکن وارد این سایت شوید. دوره‌های مارکتینگ یودمی در دسته‌های مختلفی هستند: دیجیتال مارکتینگ، شبکه‌های اجتماعی، آموزش سئو، برندینگ و تحلیل بازاریابی.

دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ لینکدین

لینکدین

آموزش‌های شبکه‌ اجتماعی لینکدین یکی از بهترین‌ها در بین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ است. یکی از درس‌ها به گونه‌ای است که برای یک شخص مبتدی مناسب بوده و دانشجو را به صورت گام‌به‌گام هدایت می‌کند. نکته منفی این دوره‌ها در ایران، این است که نهایتا تا یک ماه رایگان هستند و پس از آن باید مبلغی برای مشاهده دوره‌ها پرداخت کنید. خیلی از موسسه‌های آموزشی ایرانی دوره‌های دیجیتال مارکتینگ لینکدین را خریداری و ترجمه می‌کنند و آنها را به دانشجویانشان می‌فروشند. شما هم می‌توانید به جای پرداخت دلاری از فایل‌های ترجمه‌شده لینکدین استفاده کنید.

بخوانید  33 نکته‌ی کاربردی برای فعالیت در لینکدین

دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ Facebook Blueprint

facebook blueprint

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ فیس‌بوک بین بازاریاب‌ها و علاقه‌مندان به دیجیتال مارکتینگ زیاد شناخته‌شده نیست. فیسبوک هم به طور جداگانه دوره‌ای به نام Facsbook Blueprint دارد که در آن به مبحث تبلیغات در اینستاگرام و فیسبوک می‌پردازد. طبیعتا سایتی متعلق به فیسبوک باشد یعنی فیلتر است.

دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ Analytics Academy

google analytics academy

گوگل در وب‌سایت دیگری به نام Google Analytics Academy دوره‌هایی در مورد Analytics، Data Studio و Google Tag Manager ارائه داده است که برای کسانی که به دنبال یادگیری ابزارهای انالیز گوگل هستند می‌تواند مفید باشد. این دوره های دیجیتال مارکتینگ پیشرفته‌تر از بقیه هستند. فراموش نکنید باید با فیلترشکن وارد این سایت شوید.

دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ Alison

آلیسون

آلیسون هم یک از سایت‌هایی است که می‌توان به منابع آن اعتماد کرد. دروس موجود در این وب‌سایت به سه بخش Social Media Marketing، Marketing Mangement، Digital Marketing و Public Realation تقسیم می‌شود. نقطه ضعف این وب‌سایت تبلیغات زیاد است.

بخوانید  هرچیزی که باید از روابط عمومی دیجیتال (DPR) بدانید

دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ Future Learn

Future Learn

این وب‌سایت، از وب‌سایت‌هایی است که کمتر شناخته شده است اما از تیم بسیار قوی برخوردار است و حتی دوره MBA هم برگزار می‌کند. در این وب‌سایت می‌توانید تجربه‌ای عالی برای یادگیری مباحث داشته باشید. این وب‌سایت نیازی به فیلترشکن ندارد. آموزش دیجیتال مارکتینگ از طربق دوره‌های آنلاین این سایت تجربه بسیار لذت‌بخشی‌ست.

دوره رایگان سئو محتوا SE ranking academy

لیست همه دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ+لینک ثبت‌نام 3

سئو یکی از شاخه‌های مهم دیجیتال مارکتینگ است و یکی از مهم‌ترین مواردی که شما را در سئو به موفقیت می‌رساند، سئوی محتوا است. به‌طور کلی، موضوع اصلی سئو محتوا تولید محتوایی است که هم موتورهای جستجو آن را دوست داشته باشند و هم افراد به آن‌ها علاقه نشان دهند.

اگر شما در هر شاخه‌ای از دیجیتال مارکتینگ مانند کپی رایتینگ، سئو، تبلیغات آنلاین و … فعالیت می‌کنید، سئو محتوا یکی از مهم‌ترین مواردی است که در بیشتر فعالیت‌های خود، باید آن را در نظر بگیرید. به همین دلیل، شما می‌توانید در این باره از دوره رایگان سئو محتوای آکادمیSE ranking بهره ببرید.

دوره رایگان Internet Marketing for Smart People – Copyblogger

لیست همه دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ+لینک ثبت‌نام 4

سایت کپی بلاگر یکی از بهترین سایت‌های آموزشی در زمینه خلق و تولید محتوا است و به نویسندگان کمک می‌کند تا به مرور کیفیت محتواهای خود را بر اساس اصول بازاریابی محتوایی بالا ببرند.

دوره رایگان Internet Marketing for Smart People – Copyblogger از سایت کپی بلاگر به شما یک دیدِ کلی از کاربرد بازاریابی محتوایی در فضای آنلاین می‌دهد.

دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ  edX

لیست همه دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ+لینک ثبت‌نام 5

وبسایت edX که از معتبرترین وب‌سایت‌های آموزشی است که دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ هم برگزار می‌کند. این دوره‌ها توسط دانشگاه‌ها و اساتید مختلف دنیا برگزار می‌شوند. همچنین اگر می‌خواهید مدرک دوره را دریافت کنید، باید هزینه کلاس را بدهید.

بخوانید  موشکافی کمپین برندینگ دیجیتال همراه کارت

دوره‌های WordStream

wordstream

این وب‌سایت که در حوزه تبلیغات کار می‌کند دوره‌های مبتدی تا مباحث پیشرفته را برگزار می‌کند. مدت زمان این دوره‌ها طولانی نیست. نکته مثبت این که این سایت فیلتر نیست و با خیال راحت می‌توانید از این سایت استفاده کنید.

دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ Later

Later agency

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ این وب‌سایت در گروه آموزش شبکه‌های اجتماعی قرار می‌گیرد. نکته منفی این وب‌سایت فیلتر بودن آن است و باید فیلترشکن داشته باشید.

بخوانید  تجربه‌ کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ رایتل

دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ Canva

Canva

Canva برای بسیاری از افراد نامی آشنا است که با ابزارهایی که در اختیار می‌گذارد می‌توان محتواهایی خیلی ساده و مقدماتی داشت. حالا این وب‌سایت 2 دوره دارد که برای دیجیتال مارکترها فرصت خوبی است که از این دوره‌ها بهره ببرند.

دوره‌های رایگان بازاریابی دیجیتال آکادمی SEMRUSH

SEMRUSH

SEMRUSH که به خاطر ابزارها و خدماتش در حوزه سئو معروف است در آکادمی خود 3 دوره رایگان در این حوزه برگزار کرده است. دوره‌های دیجیتال مارکتینگ SEMRUSh جزو دوره‌های معتبر است و درکل 6 ساعت طول می‌کشد. نکته آخر این که متاسفانه باید با فیلترشکن وارد این سایت شوید.

دوره رایگانِ دیپلم شبکه‌های اجتماعی از آکادمی Alison

لیست همه دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ+لینک ثبت‌نام 6

دوره رایگان Diploma in Social Media Strategy- Alison به استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را به شما ارائه می‌دهد و اگر می‌خواهید مهارت خود را در زمینه تدوین استراتژی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی بالا ببرید، این دوره می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد.

دوره‌های رایگان بازاریابی دیجیتال skillshare

Skillshare

دوره‌های این وب‌سایت توسط افرادی باتجربه برگزار می‌شود و از دوره‌هایی است که بسیاری از موضوعات دیجیتال مارکتینگ را دربر‌می‌گیرد. دوره‌های سایت طولانی نیستند و در زمان کوتاهی می‌توانید آنها را بگذرانید.

سایر دوره‌های رایگان آموزش دیجیتال مارکتینگ

دوره‌های Codeacademy

codeacademy

codeacademy : گرچه دوره‌های این سایت در دسته دوره‌های دیجیتال مارکتینگ قرار نمی‌گیرد، ولی دوره‌ای معتبر است به مدت 9 ساعت که اصول اساسی ساخت یک وب‌سایت با html و css را به شما می‌آموزد. پس اگر شما هم می‌خواهید هزینه‌ای برای یک وب‌سایت ساده نپردازید این دوره را ببینید.

دوره‌های quintly

quintly academy

 quintly Academy: این آکادمی اولین دوره خود را به سوشال مدیا اختصاص داده است و طبق گفته آن‌ها این دوره مختص افرادی است که تازه وارد این حوزه شده‌‌اند. کسانی هم  که می‌خواهند دانش خود درزمینه شبکه‌های اجتماعی ارتقا دهند می‌توانند از دوره‌های دیجیتال مارکتینگ این سایت استفاده کنند. خبر خوب اینکه بدون فیلترشکن می‌توانید ازسایت استفاده کنید.

بخوانید  ۳۰ معیار مهم شبکه‌های اجتماعی که در طول سفر مشتری مهم هستند

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ ahrefs

لیست همه دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ+لینک ثبت‌نام 7

Blogging for business راهنمای نوشتن بلاگ برای کسب و کارها است. وب‌سایت ahrefs که ابزاری برای بهبود سئوی سایت شما است دوره‌ای برای تقویت بازاریابی محتوا برای علاقه مندان ارائه کرده است که می‌توانید به صورت رایگان و بدون نیاز به فیلترشکن از آن بهره ببرید. (برای بلاگ نویسی بهتر این مطلب را بخوانید)

نظر شما درباره مفید بودن این دوره‌ها چیست؟ نکته‌های منفی و مثبت این دوره‌ها از نظر شما چیست؟ آیا این دوره‌ها به شما کمکی کرده است؟ همچنین اگر باز هم آموزش دیجیتال مارکتینگ میشناسید که رایگان است و ما از قلم انداخته‌ایم، حتما با ما در میان بگذارید.

اینفوگرافی دوره دیجیتال مارکتینگ رایگان

1667

15 کامنت “لیست همه دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ+لینک ثبت‌نام

 1. من تازه ورودکردم به دیجیتال مارکتینگ و با دوره گوکل شروع کردم سوالی که دارم اینه که خب هم لیست سایت ها و هم لیست دوره ها واقعا زیادن چجوری بهترین هارو انتخاب کنیم؟

  • واقعا نمیشه گفت که بهترین دوره‌ها چه دوره‌هایی هستن. میتونید از نظرات افراد استفاده کنید یا از هر دوره چند قسمت ببینید و اگر تونستید با اون دوره ارتباط برقرار کنید اون رو ادامه بدید
   موفق باشید

 2. بهترین دوره های دیجیتال مارکتینگ
  ممنون
  سعی کردم کلمه کلیدی توی کامنت بزارم ????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *