پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار اسلایدر

حمایت اسنپ از گونه خرس قهوه‌ای

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
3 مرداد 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
حمایت اسنپ از گونه خرس قهوه‌ای
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اسنپ، از آغاز طرح جدید نیکوکاری اسنپ‌کلاب خبر داد. عنوان تازه‌ترین طرح نیکوکاری این شرکت، «حفاظت از گونه‌ خرس قهوه‌ای» است که با همکاری «انجمن پایشگران حامی محیط زیست» انجام می‌شود. این طرح، چهاردهمین طرح نیکوکاری باشگاه مشتریان اسنپ است که در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی این شرکت اجرا می‌شود. گروه اسنپ، دلیل حمایت از خرس قهوه‌ای را دستیابی به تغییرات مثبت در حوزه‌ حفاظت از این گونه جانوری، از طریق بالا بردن سطح آگاهی جامعه‌ و همچنین كاهش تعارضات بین انسان و خرس عنوان کرد.

چرا حفاظت از خرس قهوه‌ای مهم است؟

زیستگاه‌ خرس قهوه‌‌ای اغلب مناطق جنگلی و کوهستانی است؛ به همین دلیل این گونه در اکثر مناطق کوهستانی رشته کوه‌های زاگرس و البرز و همچنین جنگل‌های خزر و ارسباران، خراسان شمالی، آذربایجان، لرستان، خوزستان و فارس یافت می‌شود. 

اهمیت توجه به خرس قهوه‌ای در این است که این گونه در گروه گونه‌های چتر قرار می‌گیرد؛ گونه‌ چتر یا سایبان به جانورانی اطلاق می‌شود که زیست آن‌ها سبب حمایت از حیات دیگر گونه‌ها خواهد بود. هر چند خرس قهوه‌ای در حال حاضر در طبقه‌بندی گونه‌های در حال انقراض قرار نمی‌گیرد، اما به دلیل سطح تعارض بالایی که با انسان دارد می‌تواند به سرعت در دسته‌بندی گونه‌های کمیاب قرار گیرد. به‌ همین خاطر، اسنپ در جدیدترین طرح نیکوکاری خود قصد دارد در راستای حفاظت از گونه‌ خرس قهوه‌ای قدم بردارد.

همکاری اسنپ و پاما، در طرح حفاظت از خرس قهوه‌ای

اسنپ در جدیدترین طرح نیکوکاری خود با همکاری موسسه‌ پایشگران حامی محیط‌زیست (پاما)، طرح حفاظت از خرس قهوه‎ای را طی چند گام در استان مازندران به عنوان یکی از زیستگاه‌های اصلی این گونه و دارای بیشترین تعارض گزارش شده‌ خرس و انسان اجرا خواهد کرد. انجمن پاما، یک انجمن غیردولتی و داوطلبانه است که از سال ۱۳۹۰ در زمینه حفاظت از محیط‌زیست فعالیت می‌کند.

اسنپ و انجمن پاما حفاظت از گونه‌‌ خرس قهوه‌ای را در دو گام اجرا خواهند کرد. این دو گام، آگاهی‌بخشی به‌ویژه به جامعه‌ محلی و مشارکت در اجرای پروژه پژوهشی «بررسی روش‌های میدانی کاهش تعارض» هستند.

حمایت اسنپ از خرس قهوه‌ای

نحوه‌ مشارکت در طرح نیکوکاری اسنپ به چه صورت است؟

کاربران اسنپ می‌توانند بدون پرداخت هیچ مبلغی و تنها با امتیازهای اسنپ‌کلاب خود، سهمی در این کار نیک داشته باشند. اسنپ به ازای هر ۲۰۰۰ امتیاز کاربران، مبلغ ۴۰۰۰ تومان به  تأمین هزینه‌ حفاظت از گونه‌ خرس قهوه‌ای کمک می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند در طرح‌های دیگر نیکوکاری اسنپ‌کلاب از جمله کمک هزینه‌ درمان کودکان پروانه‌ای و تامین هزینه ساخت زمین فوتبال برای کودکان و نوجوانان شهرستان قصرقند در جنوب استان سیستان و بلوچستان نیز مشارکت کنند.

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

اشاره