پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
گزارش‌ها

گزارش شاواز از کمپین تخفیف فضایی: فضانورد موتورسوار و ۲۰ میلیون ایمپرشن

الهه صالحی الهه صالحی
4 دی 1402
زمان مطالعه: 4 دقیقه
گزارش شاواز از کمپین تخفیف فضایی: فضانورد موتورسوار و ۲۰ میلیون ایمپرشن
زمان مطالعه: 4 دقیقه

فروشگاه اینترنتی شاواز که در حوزه فروش آنلاین محصولات آرایشی و بهداشتی فعالیت دارد در بازه زمانی بلک فرایدی و از زمان به فضا رفتن یاسمن مقبلی تا زمان بلک فرایدی کمپینی با نام «تخفیف فضایی» اجرا کرد که با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شد.

بنابر اعلام شاواز به دی‌ام برد، کمپین تخفیف فضایی (فضانورد) که دومین کمپین ۳۶۰ درجه شاواز محسوب می‌شود، در فاز اول با هدف جذب مخاطب و آگاهی از برند انجام شده و در فاز دوم خود با کمپین فروش جمعه سیاه ادغام شده است؛ در نهایت به گفته شاواز در شبکه‌های اجتماعی بیش از ۲۰ میلیون بار دیده شد و در این بازه زمانی ۱۰ میلیون ترافیک سایت برای شاواز ایجاد کرد.

گزارش شاواز از کمپین تخفیف فضایی: فضانورد موتورسوار و ۲۰ میلیون ایمپرشن 1

یک شروع فضایی

آرش ناصح، مدیر دیجیتال مارکتینگ شاواز در گفت‌وگو با دی‌ام برد با اشاره به اینکه داستان کمپین شاواز متفاوت‌تر از چیزی که انتظار دارید است و این کمپین شاواز در شهریورماه استارت خورد، توضیح می‌دهد: «با توجه به رشد دوساله شاواز در صنعت آرایشی و بهداشتی، تصمیم داشتیم این روند را ادامه بدهیم که با توجه به بلک فرایدی پیش رو که یکی از مهم‌ترین رخدادهای تجارت الکترونیکی محسوب می‌شود، برای مخاطبین آرایشی و بهداشتی سفری طراحی کردیم که از ماه شهریور با توجه به ترندهای شبکه‌های اجتماعی در دنیا با موضوع فضا و کهکشان شروع شد. هدف ما در این کمپین جلب توجه مخاطب براساس کلمات آشنا بود. حقیقت ماجرا این بود که ترکیب کلمات فضا، تخفیف و کهکشان ما را بیشتر از چیزی که انتظار داشتیم شگفت‌زده کرد.»

به گفته ناصح کمپین کوچک “تخفیف کهکشانی” در شهریور ماه باعث آشنایی مخاطبان با این رویکرد تبلیغاتی شد. پس از اجرای این کمپین، مخاطبان شاواز به طور مکرر در شبکه‌های اجتماعی پیگیر و منتظر پیشنهادها و تخفیف‌های فضایی بودند.

او در این رابطه ادامه می‌دهد: «برای ایجاد هیجان بیشتر کمپین گوریلا مارکتینگی طراحی کردیم که در آن شخصیت فضانورد شاواز به ایران می‌آید و از تخفیف‌های فضایی جمعه سیاه رونمایی می‌کند، این موضوع باعث علاقه‌مندی و هیجان در مخاطبان برای رویداد جمعه سیاه آینده شد.»

گزارش شاواز از کمپین تخفیف فضایی: فضانورد موتورسوار و ۲۰ میلیون ایمپرشن 2

او با اشاره به اینکه فرایند طراحی این کمپین با استفاده از سوشال لیسنینگ و رصد شبکه های اجتماعی صورت گرفت، توضیح می‌دهد: «در این بررسی‌ها مشخص شد سه پارامتر مهم قیمت، اصالت کالا و ارسال به موقع در بلک فرایدی از سوی کاربر مهم‌ترین پارامترها برای تصمیم گیری بوده است. ما تلاش کردیم با ارائه کالای اصل با پایین‌ترین قیمت و سریع‌ترین زمان ارسال سهم بازار خود را افزایش دهیم. در طول فاز آخر این کمپین نیز موفق شدیم بیش از ۱۰ میلیون بازدیدکننده یکتا و دو میلیون سبد خرید در سایت ایجاد کرده و در نهایت تارگت ۱۰ روزه شاواز را در ۳ روز ثبت کنیم.»

انتشار عکس فضانورد موتورسوار در هالووین

مدیر دیجیتال مارکتینگ شاواز با بیان این نکته که اجرای فاز دوم این کمپین در شبکه‌های اجتماعی خود شاواز رقم خورد، می‌گوید: «بعد از طراحی کاراکتر از پلتفرم ایکس (توییتر سابق) برای وایرال کردن تصویر فضانورد پشت موتور استفاده کردیم که دقیقا در روز هالووین منتشر شد و این اتفاق توجه‌های زیادی از جمله صفحه فارسی ناسا در ایکس و بازنشر سام درخشانی به خود جلب کرد. در نهایت با اعلام اینکه این فضانورد با کمپین برند شاواز مرتبط است، وارد کمپین “تخفیف‌های فضایی جمعه سیاه” شدیم.»

گزارش شاواز از کمپین تخفیف فضایی: فضانورد موتورسوار و ۲۰ میلیون ایمپرشن 3

۲۰ درصد بودجه کمپین را برای تفریح مردم در نظر گرفتیم

ناصح در ادامه می‌گوید: «ما ۸۰ درصد بودجه کمپین را به تبلیغات دیجیتال اختصاص دادیم و ۲۰ درصد از بودجه کمپین را به برگزاری مراسم در پارک آب و آتش اختصاص دادیم.»

او ادامه می‌دهد:‌ «بازخورد تبلیغات دیجیتال جالب بود و این کمپین نزدیک به ۲۰ میلیون ایمپرشن گرفت و خوب دیده شد. از سوی دیگر با عکس‌های فضانورد شاواز محتواها و متن‌های بامزه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ساخته شد که به وایرال شدن این کمپین بسیار کمک کرد و به جایی رسید که مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی درخواست داشتند که از نزدیک با این فضانورد عکس بگیرند؛ که در این نقطه به فازسوم کمپین تخفیف‌های فضایی شاواز یعنی ایونت حضوری در پارک آب و آتش رسیدیم که در انتهای آبان برگزارشد، در این ایونت چندین اینفلوئنسر و بیش از 2 هزار نفر حضور پیدا کردند.»

مدیر دیجیتال مارکتینگ شاواز در پایان با اشاره به این نکته که این کمپین با هدف افزایش فروش و کسب سهم بازار بیشتر در سه فاز طراحی شده بود، افزود: «همین شد که  ما مفهوم “تخفیف فضایی” را معرفی کردیم که هدف آن نشان دادن این بود که پلتفرم ما تخفیف‌های استثنایی را ارائه می‌دهد. در نهایت این ایده به طور استراتژیک به روز جمعه سیاه (Black Friday) رسید.»

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
الهه صالحی
الهه صالحی
روزنامه‌نگاری خوانده‌م و عاشق رسانه‌م؛ دی‌ام برد برای من فرصت جدیدی بود که بیشتر از دنیای جذاب مارکتینگ بدونم.
نظرات

اشاره