پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
گزارش‌ها اخبار رویدادهای حضوری

مدیرعامل آژانس بوم: بینش درست از انسان می‌تواند اهرمی برای ساخت برند باشد

مهدیه اسماعیلی مهدیه اسماعیلی
25 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مدیرعامل آژانس بوم: بینش درست از انسان می‌تواند اهرمی برای ساخت برند باشد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بابک معدن‌دار، مدیرعامل آژانس بوم در رویداد NexUp درباره شیوه برقراری ارتباط قلبی با مخاطب گفت: «در مسیر شناخت نیازهای انسان، می‌توانیم به بینش درستی از مخاطب برسیم. بینش درواقع حقیقتی بنیادین از عواطف انسان است که می‌تواند اهرمی برای ساخت برند باشد.»

بابک معدن دار در دومین رویداد NexUp پیرامون خلاقیت در محتوا توضیحاتی ارائه داد. او با اشاره به اینکه هدف افراد فعال در حوزه مارکتینگ از طراحی کمپین، جلب نظر مخاطب است، گفت: «ما به دنبال قلابی هستیم تا با آن مخاطب را درگیر و کمپین‌مان را تاثیرگذارتر کنیم. همه این‌ها در یک کلمه معنا می‌شوند. این کلمه بینش مصرف‌کننده است. گوهری که اگر آن را بیابیم، می‌توانیم بدرخشیم. اما این بینش را چگونه باید به دست بیاوریم؟ باید در وهله اول احساسات و عواطف که در میان همه انسان‌های جهان مشترک است را بشناسیم. پس در اینجا روانشناسی و مردم‌شناسی به کمک ما می‌آید.»

«در مسیر شناخت نیازها، می‌توان به بینش رسید»

او همچنین ادامه داد: «ما به دنبال بینشی از نیازهای اولیه بشر هستیم. در مسیر شناخت نیازهای انسان، می‌توانیم به بینش درستی از مخاطب برسیم. بینش در واقع حقیقتی بنیادین از عواطف انسان است که می‌تواند اهرمی برای ساخت برند باشد. در بینشی که برای یک کمپین و یا برنامه ارتباطی نوشته می‌شود، اگر به نیازهای انسان توجه نشود، ارتباط قلبی با مخاطب ایجاد نمی‌شود.» معدن‌دار در ادامه با ارائه مثال‌هایی از برندهای خارجی، شیوه‌های خلاقانه ایجاد ارتباط عاطفی با مخاطب را به نمایش گذاشت.

مدیرعامل آژانس بوم با اشاره به اینکه مارکترها اغلب اوقات به دنبال برقراری ارتباط عاطفی با مخاطب هستند، بیان کرد: «این مهم، تنها با استفاده و شناخت بینش صحیح از مخاطب قابل دستیابی است. برای مثال برند Red Bull با کلمه کلیدی آدرنالین خودش را معرفی می‌کند. این هورمون در هنگام هیجان آزاد می‌شود و شعار Red Bull ایجاد هیجان است. Red Bull اینگونه جایگاه خودش را پیدا کرده و روی بینش درستی دست گذاشته است.»

مدیرعامل بوم

«باید به دنبال دلیل بگردیم»

او درباره دغدغه دیگر برندها عنوان کرد: «یکی دیگر از دغدغه برندها تمرکز روی نقطه‌ای است که هنوز ناشناخته است. با شناخت دقیق‌تری از مخاطب می‌توان به بینش‌های جدیدی دست یافت. چراکه نیازهای انسان بی‌نهایت و متنوع است. برای مثال برند خارجی Snickers در یک کمپین ویدئویی ویژگی انسان در هنگام گرسنگی را به تصویر کشید و سال‌ها است که دارد روی این ایده محتوای جدیدتر تولید می‌کند.»

معدن‌دار  درباره ویژگی‌های یک بینش خوب توضیح داد: «یک بینش صحیح، جذابیت مشخصی دارد. یک نیاز برطرف نشده انسان است. توصیفی نیست و چیزی است که مخاطب را به انجام کاری وادار می‌کند. دواقع یک بینش صحیح، دلیلی را برای وجود برند در زندگی افراد خلق می‌کند. افرادی که به دنبال ایجاد چنین بینشی هستند باید بتوانند مخاطب را تحریک کنند.»

به گفته مدیرعامل بوم، بینش یک مشاهده همیشگی و یا بدیهیات نیست. بلکه مهم این است که چه سوالاتی مطرح شود تا برای تیم طراحی دید ایجاد شود. او در پایان نیز گفت: «ابزارهای مختلفی برای رسیدن به بینش صحیح وجود دارد. بهترین روش این است که فکت‌های مربوط به رفتار انسان‌ها را کنار هم قرار داده و در نهایت با بررسی آن‌ها به یک خروجی مناسب برسیم. به صورت کلی باید برای طراحی هر کمپین، دلیلی برای انتخاب محصول توسط مخاطب پیدا کنیم.»

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
مهدیه اسماعیلی
مهدیه اسماعیلی
نظرات

اشاره