زمان مطالعه: < 1 دقیقه

توییتر در هفته اخیر ویژگی نوفالو بودن لینک‌های توییت‌ها را از کد برنامه حذف کرده است. هنوز مشخص نیست این تغییر به صورت آگاهانه رخ داده است یا نه و تاثیرات چنین تغییری نیز فعلا برای متخصصان مشخص نیست. از سوالات پرتکراری که پس از نوفالو شدن لینک توییت‌ها برای افراد پیش آمده است می‌توان به این مسئله اشاره کرد که آیا اصلا موتورهای جست‌وجویی مثل گوگل لینک‌های توییتر را ارزشمند و قابل شمارش می‌دانند یا خیر؟

ویژگی نوفالو بودن لینک‌های توییتر از چند هفته گذشته برداشته شده است. این تغییر روی همه لینک‌هایی که در پروفایل، توییت‌ها و سایر صفحات داخل برنامه که می‌توانند حاوی لینک باشند صورت گرفته است و فعلا تاثیر آن به لحاظ سئویی مشخص نیست.

توییتر نوفالو

نوفالو شدن لینک‌های توییتر از سال 2008 و به صورت تدریجی از بیو شروع شد و سپس به لینک‌های توییت‌ها گسترش پیدا کرد. حالا با از بین رفتن این ویژگی که ممکن است به صورت کاملا اتفاقی هم رخ داده باشد، شاید توییت‌ها و پروفایل‌های توییتر حاوی لینک‌های فالو باشند! فهمیدن اینکه گوگل یا سایر موتورهای جست‌وجو با لینک‌هایی که ویژگی نوفالو ندارند چگونه رفتار می‌کند امر دشواری است. به گفته کریس سیلور اسمیث امکان اینکه توییتر عمدا rel=”nofollow” را از لینک‌ها برداشته باشد بسیار کم است و بعید نیست که پس از کشف و بررسی این موضوع، ویژگی نوفالو بودن را دوباره به لینک‌های درون برنامه بازگرداند. فعلا باید منتظر ری‌اکشن رسمی توییتر در این خصوص باشیم.

بخوانید  بازارچه ابری‌هاست ایران؛ هر آن چیزی که در سرویس ابری نیاز دارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *