پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار

حل معضلات ترافیکی با حذف تبلیغات: تبلیغات شهری برای رویدادهای نمایشگاه بین‌المللی تهران ممنوع شد

سهیل یاسائی سهیل یاسائی
27 آبان 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حل معضلات ترافیکی با حذف تبلیغات: تبلیغات شهری برای رویدادهای نمایشگاه بین‌المللی تهران ممنوع شد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ماه گذشته اعضای شورای شهر تهران در جلسه‌ای، طرح دو فوریتی ممنوعیت تبلیغات نمایشگاه بین‌المللی تهران در فضاهای شهری را روی میز بررسی قرار دادند و آن را به صورت دو فوریتی به تصویب رساندند. چرایی این طرح از سوی اعضای شورای شهر تهران با استناد به بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، مقابله شهرداری با اقداماتی که سلامتی شهروندان را به مخاطره می‌اندازد عنوان شد. مصداق این مخاطره ایجاد مزاحمت به‌واسطه ترافیک در اطراف نمایشگاه بین‌المللی تهران واقع در خیابان سئول ذکر گردید. در آن جلسه همچنین عنوان شد که مجموعه نمایشگاه بین‌المللی تهران بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان به شهرداری تهران بدهکار است.

حال ابلاغیه‌ای بر اساس این طرح تصویب شده، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران به شرکت‌های تبلیغاتی طرف قرارداد ارسال شده است. در متن این ابلاغیه آمده است:
با عنایت به مصوبه صد و هشتاد و سومین جلسه رسمی دوره ششم شورای اسلامی شهر تهران در خصوص ممنوعیت اجرای تبلیغ برای نمایشگاه بین‌المللی تهران و با توجه به مشکلات ومعضلات ترافیکی ناشی از فعالیت نمایشگاه بین‌المللی تهران در خیابان سئول طی سال‌های گذشته و همچنین فراهم بودن امکانات و زیرساخت‌های مربوطه در محل نمایشگاه آفتاب تهران به اطلاع می‌رسانیم، هرگونه تبلیغ برای رویدادهایی که در نمایشگاه بین‌المللی تهران (واقع در خیابان سئول) برگزار می‌گردد ممنوع می‌باشد.»

در این ابلاغیه همچنین عنوان شده است که عواقب عدم رعایت این ابلاغیه بر‌ عهده‌ی شرکت‌های طرف قرارداد خواهد بود.

در نهایت باید عنوان کرد که این تصمیم شورای شهر تهران به‌ نوعی حذف صورت مساله است؛ چراکه بدیهی است با حذف تبلیغات رویداد‌های نمایشگاهی نمایشگاه بین‌المللی تهران، معضلات ترافیکی آن منطقه حل نخواهد نشد. علاوه بر آن، این تصمیم به زیان بازیگران زیادی در حوزه تبلیغات نیز خواهد بود.

نمونه تبلیغ
به اشتراک بگذارید:
سهیل یاسائی
سهیل یاسائی
در سودای فهم و خلق
نظرات

امیررضا گیفانی
امیررضا گیفانی

وقتی پول میخوای ولی روت نمیشه بگی به خاطر پول دارم ممنوعش میکنم 🙂

اسمارتک