پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار

مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران « منتا » با همکاری مرکز نوآوری جهش برگزار می کنند: رویدادی برای استارتاپ‌های مرتبط با تعاون، جامعه، و اقتصاد جمعی

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
16 تیر 1400
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران « منتا » با همکاری مرکز نوآوری جهش برگزار می کنند: رویدادی برای استارتاپ‌های مرتبط با تعاون، جامعه، و اقتصاد جمعی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مرکز نوآوری و توسعه تعاون «منتا» و «جهش» در ادامه رویدادهای مشترک خود، این بار قصد دارند نخستین دوره رویداد کوپ استار به مناسبت روز جهانی تعاون برگزار کنند. هدف از این رویداد دور هم آوردن استارت‌آپ‌هایی با موضوع تعاون، اقتصاد جمعی و خدمت رسانی به جامعه، و معرفی خدمات و محصولات آن‌ها را به صورت B2B به جوامع هدف بزرگ‌تر نظیر سازمان‌ها، تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها، شبکه‌های مردمی تعاونی و اصناف مرتبط، و گسترده‌تر کردن بازارشان است.

به گزارش روابط عمومی جهش، این رویداد در مرکز همایش های منتا و با حضور و سخنرانی مهمانان و مدیران مرکز نوآوری منتا و جهش و تعداد محدودی از شرکت‌کنندگان (به دلیل پروتکل های بهداشتی) و دست اندرکاران حوزه‌های استارت‌آپ و نوآوری برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، پس از بررسی استارت آپ‌هایی که فرایند ثبت نام را انجام داده اند، تعداد 6 تا 9 استارت آپ برای ارائه خدمات و محصولات خود انتخاب شده و می توانند از مزایای حضور در این رویداد بهره مند شوند.

این رویداد اولین در نوع خود است و محور آن، ایجاد امکانی برای دیده شدن و رشد استارت آپ ها یا کسب و کارهایی است که علاوه بر پیگیری مولفه‌های اقتصادی سعی در خدمت رسانی به تعاون و جامعه دارند. در این برنامه این فرصت برای استارتاپ‌ها فراهم شده است تا خدمات و محصولات خود را به بازارهای هدف وسیع‌تر از جمله تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه آن‌ها ارائه دهند تا بتوانند با ایجاد شبکه، از سرمایه و بازار آنها استفاده ببرند.

مروری بر سابقه منتا و جهش؛ برگزارکنندگان این رویداد

بخوانید  گزارش دسکتاپ به بخش Experience Report سرچ کنسول اضافه شد

مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران «منتا» به عنوان راهبر نوآوری در بخش تعاون نقش مهمی در تسهیلگری میان  کسب‌وکارهای نوپا و سازمان‌ها و نهادهای تاثیرگذار در بخش تعاون دارد.

این مرکز را می‌توان نقطه اتصال بخش تعاون شامل بیش از ۹۰ هزار تعاونی فعال، اتحادیه‌های تعاونی، اتاق تعاون و سایر تشکل‌های بخش تعاون با زیست‌بوم‌های نوآوری و فناوری کشور شامل پارک‌های علم و فناوری، مراکز نوآوری، مراکز رشد، شتاب‌دهنده‌ها، استارتاپ‌ها و … دانست.

این مرکز نوآوری که پشت خود را به معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون گرم می‌بیند، موفق شده با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، قدم‌های مثبتی در این راه بردارد.

جهش، یک بنگاه کارآفرینی اجتماعی است و هدفش ارتقای نوآوری در ابعاد کلان  و گسترش تجربه کارآفرینان فردای ایران است.

این بنگاه کار خود را از تابستان 95 آغاز کرد و در سال 96 با کسب مجوز شتابدهی از پارک علم و فناوری پردیس، فعالیت خود در این عرصه را به طور جدی پی گرفت.

دریافت مجوز شرکت دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در سال ۹۷ موجب شد این مجموعه با روندی جسورانه‌تر، جای پای خود را محکم‌تر کند تا ماحصل یک سال فعالیت بعدی آن، سرمایه‌گذاری روی بیش از 20 استارتاپ در حوزه‌های مختلف باشد.

البته کار به همین‌جا ختم نشد و این مرکز شتابدهی با اخذ مجوز تاسیس فضاهای نوآوری از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک «جهش» را با بنایی بیش از ۱۰۰۰ متر راه‌اندازی کرد تا جوانان علاقه مند و خلاق بتوانند ایده‌های نوآورانه خود را در محیطی پویا به معرض اجرا بگذارند.

بخوانید  ۶ هندزفری بلوتوثی برتر بازار؛ بالا رده، میان‌رده و اقتصادی (خرداد۱۴۰۳)

چرا باید در این رویداد شرکت کنیم؟

بسیاری از کارشناسان این رویداد را فرصتی مناسب برای سرعت بخشیدن به روند رشد استارتاپ‌ها و افزایش یک‌باره تعداد مشتریان می‌دانند، چراکه تعاونی ها، نهادهای تاثیرگذاری در پیشرفت کسب‌کارهای زیر نظر خود هستند و همکاری با آن‌ها می‌تواند شانسی برای برقراری ارتباط و تعامل با سازمان‌های زیر نظر آن‌ها باشد.

شرایط ثبت نام در این رویداد به شکل زیر است:

  • موضوع مرتبط با تعاون، جامعه و اقتصاد جمعی
  • داشتن تیم آماده
  • ارائه MVP

متقاضیان شرکت در این رویداد می‌توانند پس از انتشار فراخوان در صفحه اختصاصی این رویداد، نسبت به ثبت نام اقدام کنند تا پس از ارسال مدارک، مصاحبه و در نهایت انتخاب توسط تیم داوری، مجوز حضور را دریافت کنند.

از مزایای شرکت در این رویداد مهم، می‌توان به فرصت گفتگوی بی‌واسطه با  بخش‌ها و فعالان تعاون و نهادهای مرتبط و امکان همکاری های بلند مدت برای تیم‌ها، اشاره کرد.

گفتی است، به تیم‌های منتخب در این رویداد، جوایزی نیز اهدا خواهد شد.

علاقه مندان به حضور در این رویداد استارتایی می توانند با شماره 88814015 تماس گرفته و یا به صفحه اختصاصی این رویداد به نشانی menta.ir/coopstar-event  مراجعه کنند.

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

اشاره