پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار

انجمن تجارت الکترونیک: خطر نابودی بیش از ۴۰۰ هزار کسب‌وکار با قطع دسترسی به اینستاگرام

مرجان عبدی مرجان عبدی
9 مهر 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انجمن تجارت الکترونیک: خطر نابودی بیش از ۴۰۰ هزار کسب‌وکار با قطع دسترسی به اینستاگرام
زمان مطالعه: 2 دقیقه

انجمن تجارت الکترونیک در بیانیه‌ای با ابراز نگرانی از محدودسازی اینترنت شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده که قطع دسترسی به اینستاگرام، بیش از ۴۰۰ هزار کسب‌وکار را با خطر نابودی مواجه کرده و امرار معاش بیش از یک میلیون نفر را با مشکلات جدی روبه‌رو کرده است.

به گزارش رسانه پیوست  انجمن تجارت الکترونیک ایران به‌عنوان یکی از انجمن‌هایی که اعضای آن را شرکت‌های فعال حوزه استارتاپی و آنلاین تشکیل دادە به محدودسـازی اینترنت اعتراض کرده است.

در ادامه انجمن با اعتراض به محدودسازی اینترنت در بیانیه‌ خود نوشته است: «اکنون که بار دیگر تیغِ تحریمِ داخلی (فیلترینگ) را در فضای مجازی تجربه می‌کنیم، بیش از همیشه نگران آینده صنعت تجارت الکترونیک در کشور هستیم. انجمن تجارت الکترونیک وظیفه خود می‌داند هم‌سو با نظر اکثریت شرکت‌های عضو این تشکل، اعتراض خود را به فیلترینگ و محدودیت‌های اعمال‌شده بر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی اعلام کند.»

این انجمن با اشاره به خساراتی که این محدودسازی‌ها به کسب‌وکارها به خصوص کسب‌وکارهای کوچک و خانگی وارد می‌کند، نوشته: «محدودسازی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، خسارت‌های سنگینی به کسب‌وکارها و بخصوص کسب‌وکارهای کوچک و خانگی وارد می‌سازد. قطع دسترسی به اینستاگرام، بیشتر از ۴۰۰هزار کسب‌وکار را با خطر نابودی مواجه ساخته و امرار معاش بیش از یک میلیون نفر را با مشکلات جدی همراه کرده است.»

به باور نویسندگان این بیانیه، فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی، برخورد قهری با کاربران این فضا و ده‌ها تصمیم اشتباه دیگر، نه‌تنها تیشه به ریشه تجارت الکترونیک کشور می‌زند، این‌ بار موجی از نارضایتی را نیز بین پرسنل شرکت‌ها و کسب‌وکارهای فناور پدید آورده و باعث اعتصاب بخشی از کارکنان این شرکت‌ها شده است.

در بند پایانی بیانیه انجمن تجارت الکترونیک یادآور شده: «شیوه تصمیم‌گیری در خصوص مدیریت اینترنت، ضربه‌ای بازگشت‌ناپذیر بر پیکره اقتصاد دیجیتال وارد می‌کند، مختصر امید باقی‌مانده در بین متخصصان را از بین می‌برد و مسیر مهاجرت نخبگان کشور را هموارتر ‌می‌سازد؛ بنابراین این انجمن، مسئولیت شرایط موجود را تماما به عهده‌ نهادهای تصمیم‌ساز می‌داند.»

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
مرجان عبدی
مرجان عبدی
نظرات

اشاره