زمان مطالعه: 2 دقیقه

بعد از انتشار گزارش سال دیجی‌کالا در ماه‌های اخیر، اکنون این مجموعه کالاهایی از محصولات خود را که از منظر تعداد یا فروش ریالی محبوب یا پرفروش بوده‌اند را بررسی کرده است.

دیجی‌کالا درباره انتشار این گزارش محبوب‌ترین کالا‌ها می‌گوید: «گزارش سال دیجی‌کالا، مارکت‌پلیس خرده‌فروشی آنلاین که طیفی از محصولات را در دسته‌های مختلف ارائه می‌دهد، مدتی پیش منتشر شد. در این فروشگاه آنلاین از وسایل الکترونیکی و لوازم خانگی گرفته تا محصولات مد و زیبایی، چیزی برای فروش به هر فرد با هر رده سنی وجود دارد و بررسی آمارهای موجود در این گزارش می‌تواند آیینه‌ای از وضعیت اقتصادی مردم ایران باشد. برای مثال، یک هندزفری بلوتوثی 120 هزار تومنی پرفروش‌ترین کالای دیجی‌کالا در سال گذشته بوده است. پرفروش‌های دیجی‌کالا چه از لحاظ تعدادی چه از لحاظ ریالی، به نظر می‌رسد کالاهای گران قیمت یا ویژه‌ای نیستند و بیشتر به واسطه قیمت مناسب، امکان ارسال به سراسر ایران در لیست پرفروش‌ها قرار گرفتند.»

همچنین عنوان می‌کند سامسونگ، اپل و شیائومی محبوب‌ترین برندهای خارجی و جی‌پلاس، کاله و مای محبوب‌‎ترین برندهای ایرانی برای کاربران دیجی‌کالا در گروه‌های کالایی مختلف بوده‌اند.

سامسونگ‌ + اپل؛ گران‌ترین پرفروش‌ها

دیجی‌کالا گزارش کرده است پرفروش‌ترین کالاهای دیجی‌کالا از لحاظ ریالی هم حتی در اختیار یک گوشی گران‌قیمت نیست. سامسونگ گلکسی a32  که بین 10 تا 12 میلیون تومان قیمت دارد در سال گذشته پرفروش‌ترین کالای دیجی‌کالا از لحاظ ارزش ریالی بوده است. مردم برای این کالا حدود 8 هزار کامنت گذاشته‌اند. در رده دوم پرفروش‌ترین‌های ریالی، باز هم یک گوشی میان رده دیده می‌شود. گوشی موبایل سامسونگ گلکسیa53، با قیمت حدود 15 میلیون تومان، به روایت آمار گزارش سال دیجی‌کالا، دومین پرفروش‌ِ گران قیمت دیجی‌کالاست.  گوشی اپل آیفون 13 پرومکس اما تنها کالایی است که از قاعده قیمت پایین پیروی نکرده و در جایگاه سوم قرار گرفته است.

هندزفری بلوتوثی و زعفران یک مثقالی؛ پرفروش‌ترین‌های ریالی

پرفروش‌ترین‌ها در دیجی‌کالا از منظر تعداد اما کالاهای متنوعی هستند. یک هندزفری بلوتوثی بدون برند، با تنها 123 هزار تومان قیمت سال‌هاست در لیست پرفروش‌ترین‌های دیجی‌کالا قرار دارد. کاربران برای این کالا بیش از 55 هزار نظر و دیدگاه ثبت کرده‌ و درباره آن بیش از 8 هزار و 400 سوال پرسیده‌اند.

بعد از این هندزفری عجیب، زعفران یک مثقالی مصطفوی و نوار بهداشتی پنبه‌ریز در لیست پرفروش‌های دیجی‌کالا در سال گذشته قرار داشته‌اند که قیمت زعفران حدود 300 هزار تومان و قیمت نوار بهداشتی حدود 20 هزار تومان است.

محبوب‌ترین برندهای کاربران دیجی‌کالا

اگر فروش ریالی معیار سنجش محبوب‌ترین برند باشد (که چندان به واسطه بالاتر بودن قیمت این کالاها معیار درستی به نظر نمی‌رسد) سامسونگ، در گروه کالاهای دیجیتال و لوازم خانگی برقی محبوب‌ترین برند کاربران دیجی‌کالا به شمار می‌آید. بعد از سامسونگ، شیائومی و اپل در جایگاه‌های بعدی ایستاده‌اند.

سامسونگ را اگر استثنا در نظر بگیریم، بر اساس فروش تعدادی قاعده فرق می‌کند. کاله، سامسونگ و نوار بهداشتی تافته محبوب‌ترین برندهای دیجی‌کالا به شمار می‌روند.

در دسته‌بندی برندهای ایرانی هم جی‌پلاس، دوو و پارس‌خزر گران‌ترین برندهای محبوب بوده‌اند این در حالی است که کاله، تافته و مای  از لحاظ تعدادی پرفروش‌ترین‌های دیجی‌کالا در سال گذشته بودند که آن‌ها را در شمار محبوب‌ترین برندهای ایرانی قرار داده‌اند.

همچنین پرفروش‌ترین برندهای سوپرمارکت ایرانی، لادن (روغن مایع و جامد) و  مهیا پروتئین و گروه مصطفوی بوده‌اند.

دیجی‌کالا پرفروش‌ترین کالاهای ۱۴۰۱ خود را اعلام کرد: « خوش‌قیمت‌های دیجی‌کالا محبوب‌ترند» 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *