پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار رپورتاژ

چطور با یک خرید به‌صرفه، هزینه‌های خود را مدیریت کنیم؟

تحریریه دی‌ام‌برد تحریریه دی‌ام‌برد
5 مهر 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چطور با یک خرید به‌صرفه، هزینه‌های خود را مدیریت کنیم؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از معضلاتی که با آن روبه‌رو هستیم، مدیریت بودجه و صرفه‌جویی در هزینه‌هایی است که ماهانه بابت خرید کالاها پرداخت می‌کنیم. هزینه‌های خورد و خوراک، رفت و آمد یا درمان انکارناپذیرند و بخش قابل توجهی از حقوق ماهانه افراد را به خود تخصیص می‌دهد؛ اما برخی هزینه‌ها مثل خرید لباس یا لوازم الکترونیکی، خرید یک ظرف غذای جدید یا یک تابلو تزئینی و وسایلی از این قبیل، قابل مدیریت هستند.

این روزها هر مغازه‌داری تلاش می‌کند در کنار فروش حضوری، از فضای آنلاین هم استفاده کند. فروشنده‌های کالا علاوه‌ بر پلتفرم‌های اجتماعی از پلتفرم‌هایی مثل دیجی‌کالا، برای فروش محصولات خود استفاده می‌کنند. طبق گزارش عملکرد 1401 دیجی‌کالا، در این پلتفرم، بیش از 308.000 فروشنده در حال رقابت برای فروش محصولات خود هستند و در کمپین‌های مختلف با تخفیف‌های قابل توجه محصولات خود را عرضه می‌کنند. در چنین کمپین‌هایی فروشنده‌های کالا با حضور حداکثری خود تجربه یک فروش پرسود را خواهند داشت.

یکی از راه‌هایی که می‌توان خریدهای ماهانه را با هزینه کمتری تهیه کنیم این است که گوش به زنگِ کمپین‌های تبلیغاتی فروشگاه‌های مختلف باشیم تا با مقایسه قیمت‌ها خرید به‌صرفه‌تری انجام دهیم. با ورود به دیجی‌کالا اولین چیزی که به چشم می‌رسد بنرهای بزرگ است که هر کدام شما را به سمتی هدایت می‌کند؛ یکی برای خرید لوازم‌التحریر پیشنهادهای هیجان‌انگیز دارد و یکی برای خرید لوازم خودرو.

چطور با یک خرید به‌صرفه، هزینه‌های خود را مدیریت کنیم؟ 1

دیجی‌کالا در آخرین کمپین خود به عنوان «بهترین وقت خرید» کالاهایی که تخفیف خوب داشتند را برای شروع سال تحصیلی به مشتریان خود عرضه کرد اما به نظر می‌رسد این بازارگاه اینترنتی، قصد دارد این کمپین را با تنوع کالایی گسترده‌تری به صورت ماهانه حراج سر ماه طراحی و اجرا کند. این فرصت هفت روزه مخصوصا در اوایل ماه، در مدیریت بودجه و هزینه تا پایان ماه به افراد کمک می‌کند.

در این کمپین، دیجی‌کالا برای افرادی که برای اولین بار از این فروشگاه خرید می‌کنند، به صورت رایگان محصولات خریداری شده را ارسال می‌کند. از این صفحه اولین خرید خود را از دیجی‌کالا ثبت و رایگان دریافت کنید.

یکی از راه‌های انجام خرید به‌صرفه، آگاهی از کمپین‌های حراج و تخفیف است؛ فرقی نمی‌کند دیجی‌کالا باید یا هر فروشگاه اینترنتی دیگر. وجود پلتفرم‌های فضای اجتماعی، مارکت‌پلیس‌ها و آنلاین‌شاپ‌های مختلف، فضای رقابتی مفیدی ایجاد کرده که هم برای فروشنده و هم خریدار فرصت فروش یا خرید بهتری را فراهم می‌کند. فروشنده‌ها به مشتریان بیشتری دسترسی دارند و خریداران امکان مقایسه، تصمیم‌گیری و خرید به‌صرفه‌تری خواهند داشت.

 

 

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
تحریریه دی‌ام‌برد
تحریریه دی‌ام‌برد
نظرات

اشاره