پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار

اپلیکیشن پرداخت آپ از گوگل‌پلی حذف شد

الهه صالحی الهه صالحی
28 خرداد 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اپلیکیشن پرداخت آپ از گوگل‌پلی حذف شد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

پس از حذف اپلیکیشن‌های دیوار و تپسی و دیجی‌کالا، اپلیکیشن آپ به‌عنوان چهارمین اپلیکیشن ایرانی از فروشگاه اینترنتی گوگل حذف شده است.

گوگل به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران و با استناد به ماده ۱۶.۵ قوانین توسعه‌دهندگان، اپلیکیشن آپ را از گوگل‌پلی حذف کرده است. این موضوع از طریق ایمیل به شرکت آپ اعلام شده و همچنین دسترسی به اکانت این اپلیکیشن در گوگل‌پلی امکان‌پذیر نیست.

اپلیکیشن آپ با ده‌ها میلیون کاربر فعال و نصب در گوگل‌پلی باسابقه‌ترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن پرداختی کشور است.

آرمان فرج‌زاده مدیر ارشد اجرایی آپ در خصوص حذف این اپلیکیشن از گوگل‌پلی می‌گوید: «ضرر این مدل اتفاقات به‌طور کلی سمت کاربران است. زیرا نیازمندی به اپلیکیشن‌هایی همچون آپ همواره وجود دارد. بنابراین کاربران مجبور هستند تا اپلیکیشن را از سایر مسیرها دریافت کنند. از طرفی ممکن است برخی کاربران برای دانلود آن را از منابع نامشخص دریافت کنند. این موضوع نیز به‌دلیل حوزه فعالیتی آپ که صنعت فین‌تک و مالی است، خطرات خاص خود را در پی دارد.»

به گفته آرمان فرج‌زاده، تیم حقوقی آپ پیگیر این موضوع است تا هرچه سریع‌تر مشکل برطرف شود.

اگر چه در پاییز سال گذشته وزارت خزانه‌‌‌داری آمریکا برخی تحریم‌‌‌های تکنولوژی و اینترنتی علیه کاربران ایرانی را لغو کرده، اما به‌نظر می‌رسد موج جدید حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از گوگل‌پلی به دلیل تحریم، بار دیگر گریبان‌گیر کسب‌وکارها و استارتاپ‌های ایرانی شده است.

این اولین بار نیست که گوگل اقدام به حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از گوگل‌پلی می‌کند و احتمالا آخرین بار هم نخواهد بود. اتفاقی که گوگل هر چند وقت یک‌بار نسبت به کسب‌وکارهای موفق ایرانی انجام می‌دهد و اکنون نوبت به آپ، دیوار و تپسی و دیجی‌کالا رسیده است.

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
الهه صالحی
الهه صالحی
روزنامه‌نگاری خوانده‌م و عاشق رسانه‌م؛ دی‌ام برد برای من فرصت جدیدی بود که بیشتر از دنیای جذاب مارکتینگ بدونم.
نظرات

اشاره