پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار

پروانه فعالیت کانون‌های تبلیغاتی که بیش از یکسال از عدم فعالیت آن­‌ها می‌گذرد، باطل می‌شود

الهه صالحی الهه صالحی
6 آذر 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پروانه فعالیت کانون‌های تبلیغاتی که بیش از یکسال از عدم فعالیت آن­‌ها می‌گذرد، باطل می‌شود
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیرکل تبلیغات و اطلاع‏ رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده است که با اعمال ماده ۱۹ آیین‌نامه تأسیس و نظارت بر نحوه­­ کار و فعالیت کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، پروانه فعالیت کانون‌هایی که بیش از یکسال از عدم فعالیت آن­‌ها می‌گذرد، باطل خواهد شد. بنابراین، کانون­‌های آگهی و تبلیغاتی برای جلوگیری از لغو پروانه فعالیت خود، باید سریعاً در سامانه تبلیغات ثبت‏‌نام کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی صدور پروانه‏ های تأسیس کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، به ‏طور متمرکز و از طریق سامانه الکترونیک متصل به درگاه و پنجره واحد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همراهی و مشارکت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها انجام می‏‌شود.

عباس محمدیان، مدیرکل تبلیغات و اطلاع‏ رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب افزود: اداره کل تبلیغات و اطلاع‏ رسانی به­ عنوان متولی ساماندهی و نظارت بر تبلیغات بازرگانی با انجام برنامه­‌ریزی‌های صحیح و مناسب و ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور، فرآیند درخواست و صدور مجوزهای کانون‏ های آگهی و تبلیغاتی را برای متقاضیان، تسریع و تسهیل کرده است که این رخداد، امکان دسترسی همه افراد به اطلاعات عمومی کانون‌ها را فراهم آورده و در شتاب­‌دهی به امور مربوط به کانون­‌ها نیز کمک به سزایی کرده است.

محمدیان اعلام کرد با راه‌اندازی سامانه جامع تبلیغات، یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده، ساماندهی فعالیت کانون­‌های آگهی و تبلیغاتی و نظارت کافی بر آن­‌ها است و مطابق این برنامه، ضمن جلوگیری از فعالیت اشخاصی که بدون مجوز در این حوزه فعالیت می‌کنند، با اعمال ماده ۱۹ آیین ­نامه تأسیس و نظارت بر نحوه­­ کار و فعالیت کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، پروانه فعالیت کانون‌هایی که بیش از یکسال از عدم فعالیت آن‌ها می ­گذرد، باطل خواهد شد. بنابراین، کانون­‌های آگهی و تبلیغاتی برای جلوگیری از لغو پروانه فعالیت خود، باید سریعاً در سامانه تبلیغات ثبت‏‌نام کنند.

مدیرکل تبلیغات و اطلاع ­رسانی افزود: بر اساس قانون، تمامی فعالیت ‏های تبلیغاتی باید توسط کانون‏ های آگهی و تبلیغاتی دارای پروانه معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود و کانون‌های تبلیغاتی نیز می­‌توانند درخواست‌های خود را مانند دریافت مجوز محتوای آگهی­‌ها، به ­خصوص در تبلیغات محیطی از طریق این سامانه انجام دهند و بدین ترتیب، تمامی درخواست­‌های کانون­‌ها به ­صورت الکترونیک و با سهولت و در فرصت زمانی کوتاه انجام می ­شود.

خودنویس
به اشتراک بگذارید:
الهه صالحی
الهه صالحی
روزنامه‌نگاری خوانده‌م و عاشق رسانه‌م؛ دی‌ام برد برای من فرصت جدیدی بود که بیشتر از دنیای جذاب مارکتینگ بدونم.
نظرات

اشاره