«متا» در صدر لیست محبوب‌ترین و پردانلودترین اپلیکیشن‌های سال ۲۰۲۲

پردانلودترین اپلیکیشن
⏱زمان مطالعه: ۲ دقیقه

با توجه به آماری که اخیرا از بازار اپلیکیشن‌ها منتشر شده است، به نظر می‌رسد ادغام و ریبرندینگ شرکت «متا» با موفقیت مسیر خودش را طی کرده است. آماری که تا این لحظه از سال ۲۰۲۲ داریم، به ما می‌گوید که در حالی که رشد درآمد جهانی اپلیکیشن‌ها در سه ماهه اول امسال ثابت بوده است، اما میزان استفاده از اپلیکیشن رشدی ۵ درصدی را تجربه کرده است.

در ادامه، آمار جالبی از سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ خواهیم دید که دید خوبی از وضعیت بازار اپلیکیشن‌ها در سطح جهان به ما می‌دهد.

«متا» در صدر لیست محبوب‌ترین و پردانلودترین اپلیکشن‌های سال ۲۰۲۲

طبق آمار منتشر شده، اپلیکیشن‌های زیرمجموعه شرکت متا بسیار خوش درخشیده‌اند و حضور فعالی در همه لیست‌ها دارند. ظاهرا تیک‌تاک، اینستاگرام، فیسبوک و واتس‌اپ به‌خوبی توانسته‌اند نبض بازار را به دست بگیرند.

اپلیکیشن

پردانلودترین اپلیکیشن‌ها در یک‌چهارم ابتدایی ۲۰۲۲

طبق لیستی که در بالا می‌بینید، به ترتیب، تیک‌تاک، اینستاگرام، فیسبوک و واتس‌اپ در صدر لیستِ دانلود کل قرار دارند. نقطه اشتراک سه برنامه آخر و البته اپلیکیشن مسنجر، شرکت صاحب امتیاز آن‌هاست که پیش‌تر آن را با نام «فیسبوک» و حالا مدتی است با نام «متا» می‌شناسیم. تلگرام، اسنپ‌چت و اسپاتیفای از دیگر اپلیکیشن‌های نام‌آشنا در این لیست ده‌تایی هستند.

پردانلودترین اپلیکیشن‌های iOS در یک‌چهارم ابتدایی ۲۰۲۲

با اینکه سلیقه کاربران اپل کمی این لیست را از لیست قبلی متفاوت کرده است، اما کماکان حضور فعال اپلیکیشن‌ها متا را در کنار تیک‌تاک در این لیست شاهد هستیم. چهار اپلیکیشن در صدر لیست برنامه‌های پردانلود اپل‌استور به ترتیب شامل تیک‌تاک، یوتیوب، واتس‌اپ و اینستاگرام هستند.

گوگل‌مپ و جی‌میل از دیگر اپلیکیشن‌هایی هستند که به نمایندگی کمپانی گوگل در لیست ده اپلیکیشن محبوب سه ماهه اول ۲۰۲۲ حضور دارند.

پردانلودترین اپلیکیشن‌های اندروید در یک‌چهارم ابتدایی ۲۰۲۲

ظاهرا کابران اندروید هم بر سر تیک‌تاک با کاربران اپل توافق دارند، چرا که تیک‌تاک در این لیست هم به عنوان سومین برنامه پردانلود حضور دارد. در لیست دانلود گوگل‌پلی به ترتیب اینستاگرام، فیسبوک، تیک‌تاک و شاپی چهار برنامه محبوب اندرویدی‌ها را تشکیل می‌دهند. از دیگر نکات جالب، حضور هر دو برنامه واتس‌اپ و واتس‌اپ بیزنس (واتس‌اپ تجاری) در این لیست است.

تیک‌تاک، نسل جدید شبکه‌های اجتماعیِ در اوج

طبق آمار منتشرشده‌ای که مشاهده کردید و همچنین پیشبینی‌هایی که متخصصین از مارکت‌پلیس اپلیکیشن‌ها دارند، تیک‌تاک قرار نیست به این زودی‌ها از ذهن کاربران اینترنت بیرون برود. با اینکه به نظر می‌رسد مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت مادر «متا» برنامه‌های گسترده‌ای برای اپلیکیشن‌های خود در سر دارد و همواره در حال اضافه کردن قابلیت‌های جدید به آن‌هاست، اما تیک‌تاک کماکان باقدرت حضور خود را در محبوب‌ترین‌های سال ۲۰۲۲ تثبیت کرده است. باید دید که در ادامه سال ۲۰۲۲ چه تغییراتی در این آمار و البته استراتژی‌های این اپلیکیشن‌های در صدر به وجود خواهد آمد.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید