پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار

موتور جست‌وجوی روسی «یاندکس» در ایران رفع فیلتر شد

زهرا محبی زهرا محبی
3 مرداد 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه
موتور جست‌وجوی روسی «یاندکس» در ایران رفع فیلتر شد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش دیجیاتو، موتور جست‌وجوی یاندکس که از سال 1394 در ایران فیلتر شده بود، مدتی است که رفع فیلتر شده است و کاربران می‌توانند بدون استفاده از ابزارهای فیلترشکن از آن استفاده کنند. این موتور جست‌وجو، متعلق به روسیه است و ظاهرا این اقدام به‌تازگی و احتمالا همزمان با سفر وزیر ارتباطات به روسیه و انتشار خبرهایی مبنی بر همکاری ایران و روسیه در زمینه امنیت سایبری صورت گرفته است.

به گزارش دیجیاتو در اوایل سال 94 یکی از مطبوعات روسیه خبر از فیلتر شدن یاندکس در ایران داد و در همان زمان، سخنگوی یاندکس در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای تاکید کرده بود که بازار ایران برای آن‌ها در اولویت نیست. «ماکسیم سوسلف» دیپلمات روسی در ایران نیز با انتقاد از مسئله فیلترینگ در ایران، اعلام کرده بود به جز یاندکس سایت وی‌کی (محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در روسیه) نیز فیلتر شده است.

حال به نظر می‌رسد در هنگام سفر وزیر ارتباطات به روسیه و منتشر شدن اخباری مبتنی بر همکاری ایران و روسیه در زمینه مسائل امنیت سایبری، یاندکس در ایران رفع فیلتر شده باشد. البته سایت‌هایی نظیر وی‌کی همچنان مسدود هستند.

بخوانید  اینفلوئنسرها طی بخشنامه جدید از این پس باید مالیات بر درآمد بدهند!
خودنویس
به اشتراک بگذارید:
زهرا محبی
زهرا محبی
کشف دنیاها و آدم‌های جدید خوشحالم می‌کنه و یاد گرفتن زنده نگهم می‌داره. دی‌ام بُرد سرزمین جدیدِ پر از اکسیژنیه که الان توش سکونت دارم.
نظرات

اشاره