زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش پیوست، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده که درصدد رفع «محدودیت‌های قابل برطرف کردن» است. عیسی زارع‌پور که قول داده است که در روزهای آینده اخبار خوبی در این زمینه شنیده شود با این حال تاکید کرده که پلتفرم‌های اینستاگرام و واتس‌اپ که بنا بر مصوبه نهادهای امنیتی مسدود شده‌اند، مشمول این اتفاق نشده و رفع فیلتر نمی‌شوند. البته در روزهای آینده کلاب‌هاوس رفع فیلتر می‌شود.

عیسی زارع‌پور در حاشیه برگزاری مراسم رونمایی از موتورسیکلت‌های برقی موزعین شبکه ملی پست درباره رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی خارجی و در جمع خبرنگاران گفت: «قبلا عرض کردم، کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مسئول فیلترینگ است که ۱۲ عضو دارد که همه‌ اعضای آن دولتی نیستند.»

وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به اینکه این وزارتخانه مخالف قطعی اینترنت در روزهای برگزاری کنکور سراسری بوده است اشاره کرد: «دو روز گذشته آخرین روزهایی بود که ما اینترنت را برای برگزاری کنکور قطع می‌کردیم و این موضوع به سازمان سنجش اطلاع داده و از آن‌ها خواسته شده برای تیرماه به فکر راه‌های جایگزین باشند. ما از قبل هم مخالف قطعی اینترنت بودیم. تقاضای دوستان سازمان سنجش بیش از این بود اما با مخالفت وزارت ارتباطات به حداقل ممکن رسید. تلاش کردیم قطعی اینترنت فقط در حوزه‌های امتحانی باشد اما سیگنال‌های بی‌سیم محدوده را به شعاع چند صد متر در نقاط پرچگال پوشش می‌دهد و طبیعی است که نقطه‌ای قطع نشود. از هموطنانی که در محدوده BTSهایی بودند که در نزدیکی حوزه‌های برگزاری کنکور قطع شده بود عذرخواهی می‌کنیم. ما به هیچ وجه دیگر اینترنت را برای کنکور قطع نخواهیم کرد

 وزیر ارتباطات با وجود اعلام حمایت و همراهی با مردم معترض در خصوص وضعیت اینترنت و فیلترینگ، کماکان تاکید داشت که اینستاگرام و واتس‌اپ رفع فیلتر نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *