زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش پیوست و طبق اطلاعیه‌ای که اتحادیه فناوران رایانه تهران منتشر شده است، امکان رفع فیلتر پلتفرم‌های پرمصرف مانند واتس‌اپ و اینستاگرام برای دارندگان پروانه این اتحادیه فراهم شده است. رییس این اتحادیه اجازه رفع فیلتر پلتفرم‌های فیلترشده پرکاربرد برای دارندگان پروانه کسب را از متولیان اینترنت گرفته است. بر این اساس، دارندگان پروانه کسب این اتحادیه با اقدام به دریافت آی‌پی ثابت از شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت خود و پر کردن فرم درخواستی موجود در اطلاعیه مذکور، می‌توانند به اعضای اتحادیه اعلام درخواست رفع فیلتر شدن این بسترها را کنند.

پس از اعضای اتاق بازرگانی، اعضای اتحادیه فناوران رایانه دومین اتحادیه‌ای است که درخواست رفع فیلتر را برای اعضایش مطرح کرده است. در اطلاعیه اتحادیه فناوران رایانه تهران ذکر شده است که اگر اعضای اتحادیه مسئولیت را بپذیرند، هر تعداد آی‌پی را که درخواست دهند می‌توانند رفع فیلتر کنند. هم‌اکنون فیلتر پلتفرم‌های پرکاربرد برای اعضای اتاق بازرگانی، از روی آی‌پی‌های آنان حذف شده است.

پیوست همچنین اضافه کرده است: محمدرضا فرجی، رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران، اعلام کرده است که این اولین قدم برای رفع فیلتر اینترنت اعضای اتحادیه‌هاست. او گفت: «کارها را برای بقیه اصناف پیش می‌بریم. فعلا به عنوان اولین صنفی که بیشترین فعالیت را در فضای مجازی دارد، برای رفع فیلتر اینترنت صنف رایانه اقدام کردیم. با توجه به اینکه بنده عضو اتاق تهران هم هستم، هدف بعدی‌مان بقیه اتحادیه‌هاست.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *