زمان مطالعه: 2 دقیقه

اینستاگرام در جدیدترین به‌روزرسانی خود، قابلیت نقشه را بهبود داده است و امکان جالبی را به آن اضافه کرده است. تا پیش از این نقشه اینستاگرام تنها کارکردش یافتن پست‌هایی بود که با یک لوکیشن خاص در اینستاگرام آپلود شده بودند. هم‌اکنون با این آپدیت جدید، کاربران می‌توانند با مراجعه به نقشه اینستاگرام، کسب‌وکارهایی را که در نزدیکی‌شان است پیدا کنند.

هم‌اکنون می‌توانید با کلیک روی تگ لوکیشن در پست‌ها و استوری‌ها یا صرفا جست‌وجوی یک شهر یا محله خاص در اکسپلور، یک صفحه از نقشه محل مورد نظر را جلوی روی خود ببینید و کسب‌وکارهایی که در آن حوالی وجود دارند را کشف و بررسی کنید. قابل توجه است که تنها کسب‌وکارهایی در نقشه اینستاگرام ظاهر می‌شوند که قسمت «آدرس» را در پروفایل خود ثبت کرده باشند. به جز دیدن خود پیج، افراد می‌توانند عکس‌های مرتبط با آن لوکیشن، زمان باز بودن محل و تعداد پست‌های منتشرشده با آن لوکیشن را ببینند.

همچنین کاربران می‌توانند دسته‌بندی‌های مخصوصی در نقشه اینستاگرام داشته باشند و فیلترهایی را برای خود در جست‌وجوی محل اعمال کنند. این فیلترها شامل رستوران، کافه، آرایشگاه و… هستند و در ادامه کامل‌تر هم خواهند شد. درواقع با استفاده از این فیتلرها، جست‌وجو تنها به همین موارد محدود خواهد شد و محل مورد نظر کاربر زودتر در نقشه اینستاگرام برای او بالا خواهد آمد.

ا‌ینستاگرام این قابلیت را تلاشی با هدفی دوسویه برای کاربران و فروشگاه‌ها اعلام کرده است که از سویی به فعالیت و بیشتر شناخته شدن‌ کسب‌وکارها کمک خواهد کرد؛ مخصوصا کسب‌وکارهایی که به هر دلیلی نتوانسته‌اند خود را در گوگل مپ به ثبت برسانند، و از سویی کار کاربر را در کشف و جست‌وجوی فروشگاه مورد نظرشان آسان خواهد کرد. جالب توجه است که این قابلیت، اینستاگرام را در ابعاد کوچک و تنها در خصوص کسب‌وکارها، به رقیب گوگل مپ تبدیل می‌کند. این قابلیت به صورت عمومی لانچ شده است و کم‌کم برای همه کاربران اینستاگرام فعال و اضافه خواهد شد. ‌

بخوانید  یوتیوب استفاده از ویدیوهای کوتاه Shorts را در کامنت‌ها ممکن می‌کند
29301

2 کامنت “قابلیت جدید اینستاگرام برای جست‌وجوی کسب‌وکارها روی نقشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *