پرفورمنس مارکتینگ پلتفرم تبلیغات آنلاین دارت ادز
اخبار

گزارش HTTPS به گوگل سرچ کنسول اضافه شد

زهرا محبی زهرا محبی
29 شهریور 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گزارش HTTPS به گوگل سرچ کنسول اضافه شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به اعلام گوگل، ابزار گوگل سرچ کنسول یک گزارش جدید را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. گزارش HTTPS جدیدترین گزارش این ابزار است که نه‌تنها با متریک‌های مختلف، نشان می‌دهد که چرا برخی از صفحات، به عنوان HTTPS ارائه نمی‌شوند، بلکه همچنین به صورت دقیق مشکلات این صفحات را که منجر به این نتیجه شده است به کاربر نشان می‌دهد.

گوگل در خصوص این گزارش گفته است: «یکی از درخواست‌های رایجی که از کاربران می‌شنیدیم این بود که اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت HTTPS سایت ارائه دهیم و به آن‌ها کمک کنیم بفهمند کدام صفحات به صورت HTTPS ارائه نمی‌شوند و چرا.»

گوگل سرچ کنسول

طبق تصویری که از گزارش HTTPS می‌بینید، این گزارش تعداد URLهای غیرHTTPS و تعداد URLهای HTTPS را نشان می‌دهد. آدرس‌های اینترنتی غیرHTTPS قرمز هستند و قسمتی نشانی‌های اینترنتی HTTPS، با رنگ سبز نمایش داده شده است. این گزارش همچنین به شما مشکلات صفحه‌ای که HTTPS نشده است را به شما می‌گوید؛ مشکلات از جمله:

  • HTTP تگ Canonical خورده است
  •  HTTPS دارای Certificate نامعتبر است
  • نقشه سایت به HTTP اشاره می‌کند
  • HTTPS دچار Redirect شده است
  • آدرس اینترنتی (URL) HTTPS روبات شده است
  • HTTPS ارزیابی نشده است

و مسائلی از این دست.

گوگل این گزارش را از چند روز پیش در اختیار بسیاری از سایت‌ها قرار داده است، اما گفته است که طی «چند ماه آینده» به طول کامل و سراسری اضافه خواهد شد. گوگل همچنین اشاره کرده است که این گزارش جدید، فقط برای ویژگی‌های دامنه و ویژگی‌های HTTPS URL-prefix در دسترس است. این گزارش جدید یک بخش کاربردی و مهم را به کاربر ارائه می‌دهد که به واسطه آن، کاربر می‌تواند بفهمد که گوگل چه صفحاتی را تحت HTTP و متقابلا، چه صفحاتی را تحت HTTPS تعریف می‌کند و چرا.

بادکوبه
به اشتراک بگذارید:
زهرا محبی
زهرا محبی
کشف دنیاها و آدم‌های جدید خوشحالم می‌کنه و یاد گرفتن زنده نگهم می‌داره. دی‌ام بُرد سرزمین جدیدِ پر از اکسیژنیه که الان توش سکونت دارم.
نظرات

اشاره