همه دوره‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ! معرفی+لینک ثبت‌نام

دوره رایگان
⏱زمان مطالعه: 9 دقیقه

انواع دوره‌های دیجیتال مارکتینگ را می‌شناسید؟ می‌دانید سایت‌ها و موسسه‌های مختلفی به‌صورت کاملا رایگان به شما دیجیتال مارکتینگ یاد می‌دهند؟ حتما می‌گویید که این دوره‌ها را چگونه پیدا کنید یا از کجا بفهمید که معتبر هستند یا نه؟ ما در این مقاله کار شما را راحت کرده‌ایم. دیگر لازم نیست در گوگل دوره‌های دیجیتال مارکتینگ را جست‌وجو کنید.

این مقاله را تا انتها بخوانید و بعد باتوجه به شرایطتان دوره موردنظرتان را انتخاب کنید. فراموش نکنید که بعضی از این دوره‌ها در زمان‌های مشخصی رایگان هستند، بنابراین اگر واقعا می‌خواهید وقت بگذارید و یاد بگیرید ثبت‌نام کنید.

دوره‌های Google Digital Garage

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ

یکی از معروف‌ترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ، دوره‌های آنلاین گوگل است. بسیاری از دیجیتال مارکترها معتقدند که دوره‌های دیجیتال مارکتینگ گوگل بهترین هستند. با گذراندن این دوره‌ها می‌توانید مدرک معتبری بگیرید. در دوره‌های دیجیتال مارکتینگ گوگل با مباحث دیجیتال مارکتینگ به طور کامل آشنا می‌شوید. نکته مثبت این دوره این است که در 3 سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته تقسیم بندی شده است و شما می‌توانید با توجه به سطحی که دارید از هر کدام از این دوره‌ها استفاده کنید. برای ورود به این سایت باید از فیلترشکن استفاده کنید.

آکادمی Hubspot

هاب اسپات

احتمالا شما هم اسم این وب‌سایت به گوشتان خورده است. این وب‌سایت به عنوان یک کالج آموزش بازاریابی دیجیتال به شمار می‌رود. در دوره‌های هاب اسپات گواهینامه هم داده می‌شود. اگر می‌خواهید در بین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را انتخاب کنید، ما به شما آکادمی هاب اسپات را پیشنهاد می‌کنیم. برای وارد شدن به این وب‌سایت نیازی به فیلترشکن ندارید.

آکادمی Coursera

آکادمی کورسرا

آکادمی Coursera از معروف‌ترین سایت‌ها در زمینه آموزش دیجیتال مارکتینگ در جهان است که از مجرب‌ترین اساتید بهره می‌برد. شما می‌توانید با گذراندن این دوره‌ها قدم به قدم به دانش خود در زمینه بازاریابی دیجیتال اضافه کنید. برای ورود به این سایت هم باید فیلترشکن داشته باشید. در این سایت علاوه‌بر دوره‌های دیجیتال مارکتینگ می‌توانید در دوره‌های دیگری هم شرکت کنید. دوره‌های دیجیتال مارکتینگ زیر همگی از معروف‌ترین دوره‌های کورسرا هستند.

ستاره نیک‌نژاد از چگونگی بهبود ریتنشن مارکتینگ می‌گوید

دوره‌های Udemy

اکادمی Udemy

Udemy هم از سایت‌هایی است که بسیار شناخته شده است و از اساتید مجربی استفاده می‌کند. یکی دیگر از دلایل شناخته شدن این ‌وب‌سایت، تعداد زیاد دروس در صنعت‌های مختلف است. شما می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به فیلترشکن وارد این سایت شوید. دوره‌های مارکتینگ یودمی در دسته‌های مختلفی هستند: دیجیتال مارکتینگ، شبکه‌های اجتماعی، آموزش سئو، برندینگ و تحلیل بازاریابی.

دوره‌های لینکدین

لینکدین

آموزش‌های شبکه‌ اجتماعی لینکدین یکی از بهترین‌ها در بین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ است. یکی از درس‌ها به گونه‌ای است که برای یک شخص مبتدی مناسب بوده و دانشجو را به صورت گام به گام هدایت می‌کند. نکته منفی این دوره‌ها در ایران، این است که نهایتا تا یک ماه رایگان هستند و پس از آن باید مبلغی برای مشاهده دوره‌ها پرداخت کنید. خیلی از موسسه‌های آموزشی ایرانی دوره‌های دیجیتال مارکتینگ لینکدین را خریداری و ترجمه می‌کنند و آنها را به دانشجویانشان می‌فروشند. شما هم می‌توانید به جای پرداخت دلاری از فایل‌های ترجمه‌شده لینکدین استفاده کنید.

Facebook Blueprint

facebook blueprint

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ فیس‌بوک بین بازاریاب‌ها و علاقه‌مندان به دیجیتال مارکتینگ زیاد شناخته‌شده نیست. فیسبوک هم به طور جداگانه دوره‌ای به نام Facsbook Blueprint دارد که در آن به مبحث تبلیغات در اینستاگرام و فیسبوک می‌پردازد. طبیعتا سایتی متعلق به فیسبوک باشد یعنی فیلتر است.

 دوره‌های Analytics Academy

google analytics academy

گوگل در وب‌سایت دیگری به نام google analytics academy دوره‌هایی در مورد Analytics، Data Studio و Google tag manager ارائه داده است که برای کسانی که به دنبال یادگیری ابزارهای انالیز گوگل هستند می‌تواند مفید باشد. این دوره های دیجیتال مارکتینگ پیشرفته‌تر از بقیه هستند. فراموش نکنید باید با فیلترشکن وارد این سایت شوید.

Alison

آلیسون

آلیسون هم یک از سایت‌هایی است که می‌توان به منابع آن اعتماد کرد. دروس موجود در این وب‌سایت به سه بخش Social Media Marketing، Marketing Mangement، Digital Marketing و Public Realation تقسیم می‌شود. نقطه ضعف این وب‌سایت تبلیغات زیاد است.

Future Learn

Future Learn

این وب‌سایت، از وب‌سایت‌هایی است که کمتر شناخته شده است اما از تیم بسیار قوی برخوردار است و حتی دوره MBA هم برگزار می‌کند. در این وب‌سایت می‌توانید تجربه‌ای عالی برای یادگیری مباحث داشته باشید. این وب‌سایت نیازی به فیلترشکن ندارد. آموزش دیجیتال مارکتینگ از طربق دوره‌های آنلاین این سایت تجربه بسیار لذت‌بخشی‌ست.

edX

وبسایت edX که از معتبرترین وب‌سایت‌های آموزشی است که دوره‌های دیجیتال مارکتینگ رایگان هم برگزار می‌کند. این دوره‌ها توسط دانشگاه‌ها و اساتید مختلف دنیا برگزار می‌شوند. همچنین اگر می‌خواهید مدرک دوره را دریافت کنید، باید هزینه کلاس را بدهید.

WordStream

wordstream

این وب‌سایت که در حوزه تبلیغات کار می‌کند دوره‌های مبتدی تا مباحث پیشرفته را برگزار می‌کند. مدت زمان این دوره‌ها طولانی نیست. نکته مثبت این که این سایت فیلتر نیست و با خیال راحت می‌توانید از این سایت استفاده کنید.

Later

Later agency

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ این وب‌سایت در گروه آموزش شبکه‌های اجتماعی قرار می‌گیرد. نکته منفی این وب‌سایت فیلتر بودن آن است و باید فیلترشکن داشته باشید.

Canva

Canva

Canva برای بسیاری از افراد نامی آشنا است که با ابزارهایی که در اختیار می‌گذارد می‌توان محتواهایی خیلی ساده و مقدماتی داشت. حالا این وب‌سایت 2 دوره دارد که برای دیجیتال مارکترها فرصت خوبی است که از این دوره‌ها بهره ببرند.

آکادمی SEMRUSH

SEMRUSH

SEMRUSH که به خاطر ابزارها و خدماتش در حوزه سئو معروف است در آکادمی خود 3 دوره رایگان در این حوزه برگزار کرده است. دوره‌های دیجیتال مارکتینگ SEMRUSh جزو دوره‌های معتبر است و درکل 6 ساعت طول می‌کشد. نکته آخر این که متاسفانه باید با فیلترشکن وارد این سایت شوید.

skillshare

Skillshare

دوره‌های این وب‌سایت توسط افرادی باتجربه برگزار می‌شود و از دوره‌هایی است که بسیاری از موضوعات دیجیتال مارکتینگ را دربر‌می‌گیرد. دوره‌های سایت طولانی نیستند و در زمان کوتاهی می‌توانید آنها را بگذرانید.

سایر دوره‌ها

codeacademy

codeacademy

codeacademy : گرچه دوره‌های این سایت در دسته دوره‌های دیجیتال مارکتینگ قرار نمی‌گیرد، ولی دوره‌ای معتبر است به مدت 9 ساعت که اصول اساسی ساخت یک وب‌سایت با html و css را به شما می‌آموزد. پس اگر شما هم می‌خواهید هزینه‌ای برای یک وب‌سایت ساده نپردازید این دوره را ببینید.

quintly

quintly academy

 quintly Academy: این آکادمی اولین دوره خود را به سوشال مدیا اختصاص داده است و طبق گفته آن‌ها این دوره مختص افرادی است که تازه وارد این حوزه شده‌‌اند. کسانی هم  که می‌خواهند دانش خود درزمینه شبکه‌های اجتماعی ارتقا دهند می‌توانند از دوره‌های دیجیتال مارکتینگ این سایت استفاده کنند. خبر خوب اینکه بدون فیلترشکن می‌توانید ازسایت استفاده کنید.

ahrefs

Blogging for business راهنمای نوشتن بلاگ برای کسب و کارها است. وب‌سایت ahrefs که ابزاری برای بهبود سئوی سایت شما است دوره‌ای برای تقویت بازاریابی محتوا برای علاقه مندان ارائه کرده است که می‌توانید به صورت رایگان و بدون نیاز به فیلترشکن از آن بهره ببرید.

نظر شما درباره مفید بودن این دوره‌ها چیست؟ نکته‌های منفی و مثبت این دوره‌ها از نظر شما چیست؟ آیا این دوره‌ها به شما کمکی کرده است؟ همچنین اگر باز هم آموزش دیجیتال مارکتینگ میشناسید که رایگان است و ما از قلم انداخته‌ایم، حتما با ما در میان بگذارید.

اینفوگرافی دوره دیجیتال مارکتینگ رایگان

13 دیدگاه‌ها

  1. من تازه ورودکردم به دیجیتال مارکتینگ و با دوره گوکل شروع کردم سوالی که دارم اینه که خب هم لیست سایت ها و هم لیست دوره ها واقعا زیادن چجوری بهترین هارو انتخاب کنیم؟

    • واقعا نمیشه گفت که بهترین دوره‌ها چه دوره‌هایی هستن. میتونید از نظرات افراد استفاده کنید یا از هر دوره چند قسمت ببینید و اگر تونستید با اون دوره ارتباط برقرار کنید اون رو ادامه بدید
      موفق باشید

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید